לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2007, 18:18
  thebestdw thebestdw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
חובשים קרביים- מתי מחליטים?

עד היום הייתי בטוח שחובשים נשלחים לקורס אחרי חודש וחצי בטירונות, ואת ההחלטה להוציא אותם לקורס מחליטים לא הרבה זמן לפני הקורס.

אך עכשיו יצא לי לעיין בפורום של הנח"ל עם סמג"ד בא"ח נח"ל והיה מישהו ששאל על קורס חובשים וזאת התשובה שהוא קיבל:

"במהלך טרום-טירונות יערך איתור למחלקת חובשים על פי נתונים ורצון החייל."

האיתור לקורס הוא בטרום טירונות?! מישהו יכול לאשר?
מה מחזורי הגיוס לנח"ל?
ועוד משהו, במידה ואני מתגייס לנח"ל/יחידת חי"ר אחרת לפני שאני עושה גיבוש טייס (שאני זכאי לו בחודש אפריל), האם נראה לכם שיוציאו אותי לחובשים? או שהם לא ירצו להשקיע בי מכיוון שיש סיכוי שאני לא ישרת בנח"ל. האם היחס אלי יהיה שונה מבחינת הקצאות מאשר למישהו אחר שנשאר ביחידה על בטוח (אין לו גיבושים אחרים)?

תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2007, 16:43
  משתמש זכר dggs dggs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
אמת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שרץ בידי שמתחילה ב "הערה"

שהתגייסתי אני הייתי במחלקת חובשים בפלוגה של רותם(במחזור גיוס נובמבר יש גיוס של 669 ומעדיפים לשים אותם עם היחס'ר.מי שלא יודע, 669 עושים טירונות עם יחס'ר גבעתי).

בטרום עושים לך הרצאה כזו על חובשים כדי להסביר על מה מדובר שבסופה אתה מתבקש למלא טופס ששואל אם אתה מעוניין להיות חובש ואם יש לך ניסיון קודם(מד'א. לא שזה ממש משפיע על משהו).
אחרכך עוברים על הטפסים ומי שהתעניין(וגם הרבה שלא...) נקראים לראיון אצל רופא הבא'ח ששואל כמה שאלות. מסתכלים על הרצון שלך להיות חובש ועל נתונים כמו קב'א(אם אני לא טועה צריך קב'א 51או 52 לפחות. מי שיש לו 55-56, סבירות גבוהה שלא יקחו אותו לחובשים מוקדם ויעדיפו אותו למסלול פיקודי).
במסדר דמעות(שהפלוגות של הטרום מתפזרות וכל אחד הולך לגדוד אחר או ליחס'ר למי שעבר את הגיבוש) אתה מגלה אם שיבצו אותך למחלקת חובשים או לא...
מחלקת חובשים עושה חודש וחצי-חודשיים טירונות(בגבעתי, עד רובאי 03. הנחלאווים שהיו איתי בקורס עשו רק 02) עם אחת הפלוגות בבא'ח ואז עוזבת לקורס. לא כל מי שבמחלקה יצא בסופו של דבר לקורס. בדרך כלל יש יותר אנשים מהקצאות אז מסננים לפי מה שרואים במשך הטירונות. כמובן שיש גם את אלה שלא רצו בכלל להיות חובשים אבל בכל זאת הגיעו למחלקה. מי שלא משנה את דעתו עד סוף הטירונות ועדיין לא מעוניין, בדרך כלל יחזור לאחת הפלוגות האחרות. לא מוציאים אנשים שלא רוצים את זה כי הם כנראה סתם יבזבזו הקצאה.
אחרי הקורס חוזרים לבא'ח למחזור הבא(נגיד אתה מתגייס עכשיו ויוצא לחובשים אז תרד מחזור למרץ 08) וממשיכים את הטירונות בערך מאותה נקודה שהפסקת(לי יצא לעשות פעמיים שדאות בגלל שזה רק בערך...)

זה מתייחס לחובשים מוקדם. אפשר כמובן לצאת לקורס חובשים גם בסוף אימון מתקדם, בסוף מסלול וגם מהוותיקה אם חסר חובשים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2007.bluehost.fresh.co.il/02/17/35789858.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר