לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2007, 12:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
דווקא בנוגע למערכת המשפט העוסקת בתעבורה, מדובר במערכת אטומה להחריד.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יופי ! כך נראה צדק אמיתי במדינת ישראל !..."

משטרת התנועה הארצית כבר מזמ הפסיקה להילחם בתאונות, ומנהלת קמפיין מתמשך כנגד
הנהגים, שמוצאים עצמם נקנסים בצדק ושלא בצדק על כל פיפס קטן - ולך דבר אל הקיר.
מי שעושה שגיאה ובוחר לממש את ברירת המשפט, נתקל לרוב בשופט שאפשר להחליפו באוטומט,
שכן לא משנה מה יטען הנהג, השופט יקבל את גירסת השוטר (שב99 אחוז אין סיכוי שבכלל יזכור
את המקרה, שכן חילק מאז עוד 7000 דו"חות, בניגוד לנהג, שיזכור כל פרט...).
אני לא מכיר את פרטי המקרה הזה, אבל ראוי שיהיו שופטים שלא מקבלים אוטומטית כל גירסה של
שוטר, שהעביר 9 שעות בלארוב בסבלנות לנהג ש"לא הגיע לעצירה מוחלטת בעצור", ולבסוף עצר
מישהו (שדווקא טוען ההיפך, אבל מה זה יעזור לו...).

אם יהיו יותר שופטים שיתחילו לבחון גירסאות של שוטרים שכל תפקידם מתמצה בעצירת נהגים
שנסעו "מהר מדי" בכביש מהיר וריק, או שמהירותם ירדה ל0.5 קמ"ש, בצומת נטוש, אולי תואיל
המשטרה לנסות להפעיל את השוטרים באכיפת העבירות ש-ב-א-מ-ת מסכנות חיי אדם (כן, אני
יודע שיותר מסובך לחפש עברייני עקיפה, מאש ללחוץ על כפתור באקדח הלייזר, אבל מה לעשות
שעוד לא שמעתי על מישהו שנהרג ר-ק בגלל נסע ב115 בכביש של 90 (וכמעט כל הכבישים הם של 90...).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2007, 12:37
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אני ממש לא יודע מה סדר העדיפויות של משטרת התנועה !...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דווקא בנוגע למערכת המשפט העוסקת בתעבורה, מדובר במערכת אטומה להחריד."

ואילו ידעתי אפשר היה להתווכח על כך לא מעט !
עם זאת זה עדיין לא משנה את העובדה שנהג שבסופו של דבר עבר על החוק מזוכה (ועוד מפוצה) בגלל ששופט זה או אחר לא ממש הצליח לקרא את פרטי האירוע !
החברה והאזרח שברחוב לא הם אשר צריך לשלם את המחיר !

אני הייתי מצפה מאותו שופט לזמן לעדות את השוטר הנוגע לדבר , לנזוף בו באולם המשפט ולהעיר לו על צורת הכתב אך לא למהר ולשחרר לחפשי וללא כל עונש את הנהג העבריין...

אבל מה וממי אני מצפה בכלל?....

בעניין ה"שיפוט האוטומאטי" - חוויתי זאת על בשרי לפני כ 10 שנים בגין דו"ח שניתן לי שלא בצדק ואני לתומי חשבתי שאם אבחר באופצייה של שיפוט ואסביר לכבוד השופט את טענותי אחסוך לעצמי את תשלום הקנס !
כל כך הייתי בטוח בצדקתי שאפילו עורך דין לא מצאתי לנכון לשכור...

תוך חמש דקות באולם הדיונים הבנתי שטעיתי...
שיטת הסרט הנע חוגגת !
מי ששוכר עורך דין ראשית כל אינו טורח בכלל להגיע בכלל לדיון (הרי בשביל זה שוכרים עורך דין לא)?...
ותוך שלוש דקות התיק נסגר בזיכוי או לחליפין בעונש מינימאלי, לעומת זאת פראיירים כמוני שמאמינים (לפחות האמנתי) שיקבלו הזדמנות לספר לשופט את פרטי המקרה ולנסות להסביר שאין הם אשמים בכלום זוכים ליחס מזלזל וניפנוף מהיר לכוון המזכירות שם הם נאלצים להפרד לשלום מכמה מאות שקלים (ושלושה חדשי שלילה על תנאי למשך שנה).....

כך ניראית תעשיית המשפט במדינה הזו וכך אנחנו נראים......
ישן 19-10-2007, 17:57
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מסכים לכל מילה.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "בוא אומר לך בדיוק (כמתנדב..."

גם קביעת גובה הקנסות מראה זאת.
אם היית יודע שעל עבירת תנועה מסוימת היית יכול לקבל 20,000 ש"ח קנס (מחיר של מכונית יד שניה קטנה), היית נשמר ומקפיד שלא לעבור את אותה עבירה.

אבל אם על אותה עבירה אתה מקבל רק 500 ש"ח קנס, אתה לא תחשוב פעמיים לפני שתעבור על אותה עבירה (שיקול של גובה הקנס לעומת הסיכוי להתפס), וגם במידה ונתפסת בעבר על אותה עבירה ושילמת את הקנס, הדבר לא בהכרח יגורם לך להמנע מלעבור את אותה עבירה בעתיד.

גובה הקנסות בארץ לא מכוון למניעת העבירה, אלא לגרום למדינה רווח מאנשים שעברו את העבירה.

דוגמא לקנס בגובה כזה שהמדינה לא מנסה להרויח על אזרחיה אלא פשוט מנסה למנוע את העבירה ניתן למצוא באוסטרליה, מכירת אלכוהול לקטינים.

2500$ קנס לקטין שרכש אלכוהול
5000$ למוכר אלכוהול לקטין
5000$ לאדם שרכש אלכוהול עבור קטין
20000$ לבעל העסק בו נמכר אלכוהול לקטין.

בארץ, לדוגמא, הקנס על מכירת אלכוהול לקטין הוא עד 12900 ש"ח, אין קנס נפרד למוכר בפועל ולבעל העסק ואין קנס לקטין שרכש את האלכוהול.

משמע, אם אתה עסק מצליח, תמכור אלכוהול לקטינים ומקסימום תתרום פעם בכמה זמן קצת כסף למדינה.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 19-10-2007 בשעה 18:23.
ישן 19-10-2007, 19:38
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אז מדוע שהשוטר...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני ממש לא יודע מה סדר העדיפויות של משטרת התנועה !..."

יתייחס בכבוד לבית המשפט, אם הוא בסך הכל חותמת גומי?
שוטר שיודע שהדו"ח שלו יכול להגיע לבית משפט ולהיות מוצג, ויודע שבית המשפט יכול להכריע לכאן או לכאן, והרבה תלוי בדו"ח שלו, כותב את הדו"ח בצורה קריאה ומכובדת.
הדו"ח שהתפרסם בעיתון הוא דו"ח שנכתב ע"י אדם שמקרין זילזול, באזרח שנתפס (עבר על החוק - אבל זכאי לכבוד, ולו מינימלי מצד השוטר), בבית המשפט, ובעבודתו. כמו שכתב פה "פשוט", הוא בסך הכל קופה רושמת...

בית המשפט,במקרה הזה, עשה את המתבקש, נקודת אור בים של חושך.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר