לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2007, 02:14
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
מפקד מניח סכין על הצואר של טירון??

אוקיי זה דבר שמאוד הטריד אותי אז אני אספר אותו ואשמע מה דעתכם..

היה לי חבר ללימודים ששירת בשיריון..
הוא התחיל באוגוסט אם אני לא טועה וסיים טירונות והתחיל אימון מתקדם.. במהלך אחת מהשמירות שלו באימון המתקדם הוא שבר שמירה ונרדם..
המפקד שעבר לבדוק אם הכל בסדר ראה שהשומר נרדם על המשמר.. ולא יודע אם זה מקובל או לא..
פשוט הוציא סכין קומנדו תפס לו את הראש והצמיד לו את הסכין לצואר, מיותר לציין שהחבר התעורר בבהלה כשהראש שלו מוצמד למשטח וסכין מונחת לו על הצואר..
המפקד אמר לו שזה מה שהיה קורה אם ובמידה היא נכנס מחבל לבסיס..

אני לא יודע אם יש קשר למקרה או לא אבל לצערי הרב החבר התאבד יום לפני שמחת תורה (לא הרבה זמן אחרי שהאירוע הזה קרה) תוך כדי אימון מתקדם במארב שבוצע בגבול עם מצריים.

בכל אופן לא שאני מקשר חס וחלילה בין ההתאבדות הטראגית (לא השאיר כלום אחריו כמו שאומרים לקח איתו את כל הסודות לקבר) לבין המקרה אבל רציתי לדעת אם זה מקובל לבצע כזה דבר עם קיים כזה נוהל??
וסתם לפתח על זה דיון מה אתם חושבים על התנהגות שכזאת מצד מפקדים..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2007, 02:28
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyro__man שמתחילה ב "מפקד מניח סכין על הצואר של טירון??"

צר לי לשמוע שחבר שלך התאבד...
מה שהמפקד עשה לא מקובל וסביר להניח שניתן לקבול אותו ולהענישו.
אבל.
מה לעשות, כאן זה לא בית ספר שאם אתה נרדם באמצע שיעור המורה יצטרך להסביר לך שאתה מפסיד חומר לימודי שניתן להשלים.
אם אתה נרדם בשמירה במוצב, במארב, בפעילות מבצעית, אתה מסכן את החיים שלך ואת החיים של חברים שלך. אתה יכול לגרום להם למות.
אני אישית חושב שמה שאותו מ"כ עשה (בדרך כלל) נכון מאוד, אני בטוח שהשנייה של השוק שחייל חוטף כשמתעורר עם סכין מוצמד לצוואר תגרום לו לא לעשות את זה בעתיד.
חוצמזה, אם לחייל יש פוטנציאל לחטוף שוק או הלם עדיף לגלות את זה בבא"ח מאשר בקרב.
למה כתבתי בדרך כלל בסוגריים?
כי לא לכל אחד אפשר לעשות את זה...מה לעשות...לא כל אחד מתאים לשרת ביחידה קרבית, לא כל אחד יכול לחטוף את השוק הזה ולא כל אחד יכול לעבור את ההתמודדות הזאת.

שוב, מצטער לשמוע על אובדן החבר שלך...
ישן 19-10-2007, 07:54
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyro__man שמתחילה ב "מפקד מניח סכין על הצואר של טירון??"

בתור אחד שהתפקיד שלו בצבא זה לבדוק את עירנות השומרים בעמדות:
לעשות דבר כזה זה לדעתי טוב מאוד, אבל לא בשריון (בלי לפגוע בהם). כי לשם כל אחד שמתאים רפואית - יכול להגיע. ולכן יש סיכוי שהשוק יהי גדול מדי. דברים כאלה צריך לעשות בשייטת, מטכ"ל וכו', לאנשים שהתנדבו לכאלה דברים. שם יש אנשים שייראו את הפעולה הזאת באופן הנכון.

ולאלה שאמרו שיש דרכים אחרות, אז מה הם? תגידו לי? למה בינתיים הצבא כבר הרבה זמן מנסה להתמודד עם זה והדרך היעילה ביותר שהוכחה בהיסטוריה עד כה, זה טופס 630...

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 19-10-2007, 10:15
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05

אני חושב שמפקד פעל בסדר כי כמו שאמרו פה-זה לא בית ספר..

וזה לא משנה אם זה בשיריון או בסיירת מטכ"ל..לוחם הוא לוחם.
אולי המפקד הצמיד את הסכין עם החלק הכהה של הסכין לצוואר של החייל כדי למנוע אפשרות של תאונה??את זה אני מניח שאתם לא יודעים..
הלקח שהוא רצה להעביר פה מאוד חשוב ואני חושב שהלקח הזה הצליח...זה שוק וחשוב שהשוק הזה יהיה כדי שיבין את המשמעות שלא נרדמים בשמירה..כשאתה נרדם בשמירה אתה מסכן את החברים שלך ואת המפקדים שלך..על שינה בזמן שמירה אפשר לקבל אפילו כלא לפי מה שהבנתי(אבא שלי כשהיה בסדיר נרדם בשמירה והייתה אפשרות שישלחו אותו לכלא אבל בסוף וויתרו והוא קיבל ריתוק לכמה זמן)..
חוץ מזה,מישהו יודע אם יש קשר בין ההתאבדות לבין מה שהמפקד עשה?אולי יש סיבות אחרות להתאבדות?
בכל אופן אני מצטער לשמוע על החבר שלך ותנחומי למשפחה

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר