לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2007, 19:00
  d.s d.s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.07
הפעלת פונקציות במחשב מרוחק

שלום לכולם
הנני חדש בתחום הדוט נט ובניתי משחק דמקה שכרגע עובד על מחשב אחד.
במשחק שלי נכון לכרגע הוא רק דימוי לפיצול בשני מחשבים מה הכוונה.
נכון לכרגע יש לי שני לוחות שכל לוח מדמה שחקן אחד (ומקיים את כל החוקים של לוח כמו: שחקן לבן משחק רק בלוח הימני, שחקן שחור משחק רק בלוח שמאלי. כל תנועה באחת הלוחות משדרת את המהלך אם הוא מהלך חוקי לשני הלוחות וכד').
עכשיו את המשחק בניתי בצורת OBSERVER לוח עושה מהלך מודיע לסרבר הסרבר עושה בדיקות ומחזיר את המידע לשני הלוחות.
היום אני רוצה לפצל את המשחק לשני מחשבים פה מתחילות השאלות שלי:
1. אם למישהו יש עצה באיזה דרך הכי נכון להפריד את הלוחות אשמח לעצה (REMOTING SOCKETS ללא שימוש בWEB SERVICE)
2. אם אני הולך על כיוון הSOCKETS האם אני יכול איך שהוא לקרוא לפונקציה במחשב מרוחק ושאותה פונקצייה תחזיר לי מערך דו מימדי חזרה למחשב שלי.
3. אם מישהו מכיר ספר טוב עדיפות לעברית למרות שאין בעייה גם באנגלית או אתר שאני יכול ללמוד ממנו את כל הנושא הזה ובכלל את הדוט נט - דגש על #C).

תודה דורון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2007, 10:22
  fhever fhever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל fhever
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי d.s שמתחילה ב "הפעלת פונקציות במחשב מרוחק"

לדעתי עדיף לך לעשות את זה עם SOCKETS , אני חושב שזה יהיה עיצוב יותר יפה , וגם תוכל להיות יותר גמיש בעניין של שליחה וקבלת דברים מהשרת - למרות שאני חושב שאפשר לעשות את זה גם עם WebService אבל אני לא חזק בכל העניין של זה.

ולעשות את זה כמו שאמרת:
כך שכל פעם התור יהיה אצל שחקן שונה , וברגע שהוא עשה את המהלך שלו ישלח לשרת המידע עבור המהלך ויתעדכן בהתאם והשרת ישלח לשני הלוחות את העדכון של הלוח(כמו שאמרת Observer) + של מי התור הנוכחי , וכן אתה יכול לשלוח אובייקטים שונים עם sockets .

ישן 14-09-2007, 22:53
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי d.s שמתחילה ב "אני חושב שלא לגמרי הובנה כוונתי"

המ.. אני לא חושב שאתה יכול ממש להפעיל פונק' ממחשב מרוחק, אלא לקבוע לעצמך פרוטוקול תקשורת שגם השרת וגם הלקוח ידעו להבין.
למשל, כל X זמן השרת ישלח ללקוח פקודת: PING, על מה שעל הלקוח יהיה לענות ב-PONG בתוך Y שניות, אחרת השרת יחליט שהלקוח התנתק.
למשל השרת יתכוון לשלוח מהלך של שחקן ללקוחות, אז הוא ישלח איזה מחרוזת שתודיע ללקוח שהוא עומד לקבל מהלך, ואז לשלוח את הלוח:
קוד:
MOVE: Black a4 b5

יהיה קידוד לכך שהשחקן השחור ביצע מהלך מהתא a4 אל התא b5.
כאשר הלקוח יזהה מידע כזה שמגיע דרך ה-SOCKET הוא יפעיל את הפונק' המתאימה.
למשל, אתה יכול לקבוע שהמילה הראשונה תפעיל פונק' PARSE שונה: (אלגוריתמית)
אם המילה הראשונה == MOVE אזי
הפעל פונק' parse_move על שאר הטקסט
אם המילה הראשונה == ENDGAME אזי
הפעל פונק' parse_endgame על שאר הטקסט
.........
הפונק' PARSE_MOVE תדע לתרגם את Black a4 b5 למהלך.

כנ"ל זה יעבוד גם לכוון ההפוך, כאשר זה עובד על שליחה וקבלת נתונים, וניתוח של הקלט (PARSING) המתקבל דרך ה-SOCKET.

לדוגמא, כאשר דפדפן שולח בקשה לדף משרת, הוא שולח רצף של מחרוזות עם הבקשה:
קוד:
GET /index.php HTTP/1.1 Host: www.website.com User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.6) Gecko/20070725 Firefox/2.0.0.6 Accept: text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5 Accept-Language: en-us,en;q=0.5 Accept-Encoding: gzip,deflate Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7 Keep-Alive: 300 Proxy-Connection: keep-alive Cookie: Name=Value

זה הוא פרוטוקול HTTP, כאשר חלק ה-GET מציין איזה דף על השרת הדפדפן מבקש, ובאיזה פרוטוקול HTTP הוא תומך, ובנוסף הוא מעביר לשרת מידע על סוג וגירסת הדפדפן, עוגיות (COOKIE: ) צורת התחברות ועוד.
השרת, בתורו, מבצע PARSING של הבקשה של הדפדפן, מתנח את המלל, ומחזיר לדפדפן בתשובה מספר HEADERS עם הגדרות והנחיות, ולאחר מכן את קוד ה-HTML של הדף או שולח תמונה או מה שזה לא יהיה.

אתה צריך לפתח לעצמך פרוטוקול תקשורת שגם השרת וגם הלקוח ידעו לנתח ולהבין.

שיהיה בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י Dark Knight בתאריך 14-09-2007 בשעה 22:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר