לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2007, 20:52
  dono-don dono-don אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
מתלבט בין חיל הנדסה/ מסלול אלקטרוניקה בצבא או משהו אחר

שלום לכם!
רציתי לשאול כמה שאלות.
הייתי היום אצל קצין מיון והתברר לי שאני יכול לבחור בין שירות קרבי לשירות באלקטרוניקה בגלל שבתיכון למדתי אלקטרוניקה.
השאלה שלי היא בערך אילו תפקידים של אלקטרוניקה יש לצה"ל להציע? זה נחשב לדבר שיועיל לי באזרחות? והם אני יכול להתקדם לקצונה גם אם אני לא קרבי?

במידה ואני רוצה להיות טייס ממה שהבנתי אני יכול לבקש מיונים גם אם אני כבר חויילתי, מישהו יודע אם זה קשה? ז"א בד"כ הם לא מאשרים מבחנים אם אני כבר חויילתי או שזה לא קשור? ואיך זה עובד?

אם יש לי בעיה שאני לא יכול להתגלח על בסיס יומי יש לי עור ממש ממש רגיש לגילוח אני יכול לקבל פטור לגילוח (לא מתכוון לגדל זקן אבל בוא נגיד שהכרטיס שיעבירו לי על הלחי לא יחליק) השאלה האם לא יקבלו אותי מהסיבה הזאת לטיס במידה ואני כזה, ושאלה אחרונה אם יש לי בעיות ת"ש מצב בבית קשה או משהו זה יכול להפריע לי במיונים ובסיכוי הקבלה שלי לטיס?

הבעיה שלי שיש לי פרופיל 82 אבל עם סעיף שכרגע פוסל טיס(משקל)

עריכה: ועוד שאלה ששכחתי לשאול, בחיל ההנדסה לומדים גם ממש להכין חומרי נפץ או סתם איך לקחת נפץ וחומר נפץ לחבר על פתילים וכו', כי זה מעניין אם מלמדים אותם לאלתר דברים וכל זה(הכוונה להכין גם חומרי נפץ וכדומה)

תנו לי דוגמאות של דברים שלומדים שם אם אפשר תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2007, 23:09
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dono-don שמתחילה ב "מתלבט בין חיל הנדסה/ מסלול אלקטרוניקה בצבא או משהו אחר"

אילו תפקידים של אלקטרוניקה יש לצה"ל להציע?
באם לא למדת למהנדס, ואתה לא מקבל קצין אקדמי, אין לצה"ל תפקידים אמיתיים באלקטרוניקה. המקסימום זה חימושניק מתחת לטנקים, או בחיל-האויר, לנקות שמן מטוסים.

זה נחשב לדבר שיועיל לי באזרחות?
חשמלאות רכב זה דבר שמועיל באזרחות לדוגמא, או אפילו פנצ'ר-מאכר. השאלה אם זה מה שאתה רוצה לעשות באזרחות...

והם אני יכול להתקדם לקצונה גם אם אני לא קרבי?
כן. תלוי איפה תיפול. יש חילות שרוב התפקידים לקצינים הם במסגרת קרבית.

במידה ואני רוצה להיות טייס?
רצון טוב... כל אחד רוצה להיות טייס. אם הנתונים שלך מתאימים, אתה תקבל את האפשרות במנילה מן הסתם

אני יכול לקבל פטור לגילוח?
כל אחד יכול לקבל פטור מגילוח. באישור מפקד מדרגת סרן.

אם יש לי בעיות ת"ש?
יכול להפריע. רוב בסיסי חה"א הם סגורים.

בחיל ההנדסה לומדים גם ממש להכין חומרי נפץ?
בימינו לא מייצרים חומרי נפץ בצבא, אלא פשוט קונים אותם. זה ממש קריטי בשבילך המידע הזה ברגע הזה?

ישן 30-08-2007, 10:13
  משתמש זכר talaus talaus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[B]אילו תפקידים של אלקטרוניקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
במידה ואני רוצה להיות טייס?
רצון טוב... כל אחד רוצה להיות טייס. אם הנתונים שלך מתאימים, אתה תקבל את האפשרות במנילה מן הסתם

אני יכול לקבל פטור לגילוח?
כל אחד יכול לקבל פטור מגילוח. באישור מפקד מדרגת סרן.

טיס לא מקבלים במנילה. שולחים למלש"ב מיוני צ"א ואם הוא לא מגיע אז הוא לא יכול לקבל יום סיירות (או במילים פשוטות, די מכריחים את המלש"ב ללכת למיוני צ"א).
למיטב ידיעתי יש איזושהי בעיה עם טייסים לא מגולחים, אבל אין לי על מה לבסס את זה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-09-2007, 03:08
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dono-don שמתחילה ב "מתלבט בין חיל הנדסה/ מסלול אלקטרוניקה בצבא או משהו אחר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dono-don

עריכה: ועוד שאלה ששכחתי לשאול, בחיל ההנדסה לומדים גם ממש להכין חומרי נפץ או סתם איך לקחת נפץ וחומר נפץ לחבר על פתילים וכו', כי זה מעניין אם מלמדים אותם לאלתר דברים וכל זה(הכוונה להכין גם חומרי נפץ וכדומה)

תנו לי דוגמאות של דברים שלומדים שם אם אפשר תודה.

אז כך ..
כמו שכבר הבנת לא מלמדים אותך איך מכינים חומר נפץ אחרת יהיה לנו כל 4 חודש עוד 700 אנשים שיכולים להכין מטענים באזרחות .
אבל אתה לומד על לבנות חבלה 3,4 250 גרם 500 גרם מכיר סוגי פתילים רועם (נפיץ) פתיל השהיה (מוליך) לומד על סוגי מוקשים מלכודים מקבצי מוקשים ניטרול מוקשים פתיחת שדי מוקשים התגברות על מכשולים(תעלות סוללות מים קוביות נ'ט ) וכו' וכ' ..
זה לגבי גדודי חיל ההנדסה שמשם אני בא
כמו כן יש את ס"פ סילוק פצצות אם בוא נגיד לומדים ברמה קצת יותר מורכבת מה בדיוק אני לא יודע ..

חשוב שתבין דבר בסיסי חיל ההנדסה זה החייל שאמור לפרוץ מכשולים מכל צורה שהיא בכל דרך שבאותו רגע נראה הכי הגיוני יכול להיות שבמלחמה קצין מהנדסה יעשה דבר שהוא לא עשה זאת בחיים .. וקרו מכירים ..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:34

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר