לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2007, 12:34
  yeheskel yeheskel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל yeheskel
למה אתם מסתבכים ?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "Nah..."

מה שעשיתי - חיברתי את הדיסק הישן (עם כל הנתונים שבו והמחיצות שבו) לבקר ה RAID.
כמו-כן, חיברתי את הדיסק החדש (והלא מפורמט) לבקר ה RAID, ופעלתי לפי ההוראות שבחוברת ההתקנה - ואלה היו ההוראות עבור RAID 1 שבו יש דיסק קשיח עם נתונים:

1. נכנסתי ל BIOS של הבקר
2. יצרתי מערך RAID
3. בחרתי MIRROR
4. Manual Configuration
5. בחרתי "מקור"
6. בחרתי "יעד"
7. בחרתי "Enable Disk Copy" ...שם יש הערה שלא הבנתי וזאת ההערה:
Enable Disk Copy - Copy current content of source driver to mirror drive
Disable Disk Copy - RAID 1 set formed must be repartitioned and reformatted to guarantee the consistency in their contents.
- לא ברור לי - מה התכוון המשורר לגבי האופציה - Disable Disk Copy והאם Disk Copy אומר שגם הוא יוצר מחיצות כמו בדיסק הישן (כלומר האם הוא בעצם עושה לו CLONE) ?
8. יצאתי מהביוס
9. נתתי אישור

עכשיו - מה שקרה - הבקר הגדיר את הדיסק הישן כ CURRENT ואת הדיסק החדש כ REBUILD.
אחרי כמה ימים, ניתקתי את הדיסק הישן על מנת לראות שבאמת הועתק כל החומר לדיסק החדש - אך הדיסק החדש לא מצליח להעלות את הוינדוס (גם לא ב SAFE MODE).(הישן מצליח).

ואני חוזר על השאלה הראשונה שלי - האם צריך לפרמט את המערך על מנת שיהיה סינכרון ביניהם?
כמו-כן, האם כל פעם שיידפק לי אחד הדיסקים - אני אצטרך לגבות אחד מהם ולפרמט את המערך ורק אחרי זה להחזיר את החומר מהגיבוי למערך ?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 20:28
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yeheskel שמתחילה ב "למה אתם מסתבכים ?"

נראה שעשית את השלבים הנכונים...

לא הייתה שום הסתבכות - פשוט אתה תארת מצב לא אפשרי, ולכן רציתי להבין מה בדיוק עשית...

עכשיו לגבי מה שקרה - ובכן - כנראה שבקר ה RAID שלך הוא לא בקר RAID אמיתי, אלא בקר RAID מבוסס תוכנה (כזה שמי שבעצם מנהל אותו הוא דרייבר של מערכת ההפעלה, והוא משתמש במעבד של המחשב במקום במשאבים ייעודיים - ולכן בעצם מאט את המחשב לרוב במקום להאיץ אותו). במקרה הזה, חובה שיהיה הדרייבר הראוי מותקן, וגם שלא יהיו בו באגים. עכשיו... כיוון שמדובר בכל זאת בדרייבר ל"חלונות" - הכל יכול להיות :\

אני מאמין, שאם אין RAID חומרה, עדיף כבר RAID שמבצעת המע"ה עצמה. לא יודע מה המשמעויות בחלונות (והאם נתמך בחלונות לא מגירסת סרבר). אני מנהל מספר מחשבים שעושים RAID1 בתוכנה, וזה עובד מצויין.. אבל... וזה אבל אולי חשוב... אני לא משתמש בחלונות...

ישן 20-08-2007, 08:10
  yeheskel yeheskel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל yeheskel
לא יודע אם זה בחומרה או בתוכנה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "נראה שעשית את השלבים..."

אך נראה לי שזה בחומרה. (כי ניתן לבצע את כל ההעתקה offline כאשר וינדוס אינו מופעל).
נראה לי שהצורך בדרייבר לכרטיס נובע מבחירת המשתמש ב online copy - כאשר ההעתקה/בניה מתבצעת ברקע כאשר וינדוס מופעל.

בכל אופן, הבעיה שלי נפתרה כאשר שמתי לב שה HD החדש היה מחולק למחיצות אחרות... והיה צורך למחוק את כל המחיצות שלו...במצב הזה, כשהוא לא מחולק ולא מפורמט - הצלחתי ב offline copy להעתיק את כל התוכן (כולל המחיצות) של הדיסק הישן (בעזרת אופצית ההעתקה בביוס שבבקר).

העניין הוא - שכל פעם שאני רוצה לשנות את המחיצות באחד הדיסקים - אני חייב למחוק את כל המחיצות מהדיסק השני ולבצע Rebuild/Copy ....כלומר הוא לא יודע למחוק או לשנות גודל של מחיצות..

כמו-כן, כאשר אני רוצה להפעיל תוכנת גיבוי (כגון: Ghost או Acronis או Partition Magic), אז או שהם לא מזהות אותו כלל(את הבקר) או שהן אינן תומכות בו (לפחות בגירסת ה Home)...

ודרך אגב, מדובר בבקר של ST Lab ..שהוא:
SATA 150 PCI Card Raid Support(Optional
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר