לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2007, 23:33
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
סיפורי אייל ארד/ליאור חורב עכשיו בלשכת עורכי הדין

כזכור הספינולוגים המוכשרים מריצים את יורי גיא-רון לראשות הלשכה.

מאת: נורית רוט, כרמל בן-צור וארנון בן-יאיר

הדילים של יורי גיא-רון: ארז יקים ארגון צרכנות; וינברג יהיה משנה לראש הלשכה

רגע לפני הסיבוב השני בבחירות ללשכה, וארבעת המועמדים שנשרו מהסיבוב הראשון מיישרים קו סביב מועמדותו של עו"ד יורי גיא-רון, ונגד עו"ד אילן בומבך. ל-TheMarker נודע כי כל אחד מהארבעה חתמו ביום חמישי שעבר על הסכמים עם גיא-רון בהם סוכמה תמיכתם בו והתמורה שיקבלו.

עו"ד איתן ארז שקיבל 8% מהקולות בסיבוב הראשון, היה הראשון לחתום; ארז וסיעתו "עמית בלשכה" יתמכו בגיא-רון בסיבוב השני ובתמורה ימונה ארז ליו"ר הכנס השנתי של עורכי הדין באילת. בנוסף, ימונה שותפו של ארז, עו"ד ארז חבר, ליו"ר ועדת הפירוקים בלשכה.

ארז מסר בתגובה: "סיכמנו שלוקחים את הלשכה לכיוון יותר מקצועי ופחות פוליטי, יותר פרנסה של עורכי דין. במסגרת זו יוקם ארגון קניות גדול וחזק של לשכת עורכי הדין - בדומה לזה של "חבר" של אנשי צבא הקבע - ואני מועמד לעמוד בראשו. התניתי בהסכם שתהיה רפורמה בכללי מימון הבחירות ודרכי התעמולה, כך שבבחירות הבאות לא יוכל מועמד להוציא 2 מיליון שקל על קמפיין ולפרסם פרסום חוצות.

עו"ד משה וינברג, העומד בראש סיעת "מפנה" וקיבל 7.8% מהקולות, חתם על הסכם עם גיא-רון לפיו אם ימונה לתפקיד משנה לראש הלשכה. הוא מסר בתגובה: "אני אטפל בנושאים שונים שהיו באג'נדה שלי, כגון תפקוד בתי המשפט ומבנה הלשכה, הכל בשיתוף פעולה עם גופים שיוקמו לעניין הזה. יחד נוביל את הלשכה כגוף אחד".

עו"ד שי סגל, שקיבל 2.3% מהקולות, יעמוד לפי ההסכם עם גיא-רון בראש ועדה שתעסוק בהצפת המקצוע. סגל מסר בתגובה: "הסיעה שלנו תתמוך בגיא-רון ובתמורה, האנשים שלנו ישובצו בתפקידים פעילים ואני אעמוד בראש הוועדה. נקים גוף שישמע דעות וחוות דעת ובסוף התהליך אמסור לוועד המרכזי מסקנות. כמו כן, גיא-רון מתחייב לקדם את תוכנית מומחי הדין שאני יזמתי, לפיה עורכי דין מתמנים כמומחים למתן חוות דעת בכל התיקים האזרחיים".

עו"ד יראון פסטינגר, שעמד בראש "הסיעה להצלת המקצוע", זכה ב-18% מהקולות בסיבוב הראשון - חתם על הסכם עם גיא-רון אך סירב לחשוף את תוכנו.

גיא-רון אמר: איתן ארז, שי סגל, משה וינברג ויראון פסטינגר נמצאים איתי בהסכמים, כולל המועמדים שלהם במחוזות".

עו"ד אילן בומבך, שנפגש בשבוע שעבר עם המועמדים, נותר בלא תמיכתם. בומבך אמר בתגובה: "ציבור עורכי הדין איננו עדר כבשים, ואיש לא מחליט עבורם במי יתמכו. בזמן שאני עובד למען עורכי הדין, האחרים עובדים למען עצמם. יש לי חוזה עם הבוחר שאליו אני מחויב. זהו דיל שעדיף עשרות מונים על קומבינה פוליטית כזו או אחרת ואין לי ספק שעורכי הדין יודעים זאת היטב. מעניין כיצד יסבירו השותפים החדשים כל אחד ואחד לבוחריו, כיצד הכושי הפך עורו והנמר חברבורותיו".

בומבך מאיים על שלמה כהן בתביעה; כהן בתגובה: "כל שאמרתי עליך אמת, אתה מוזמן לתבוע"

ערב הסיבוב המכריע בבחירות ללשכה, הגיעו היחסים בין ראש הלשכה היוצא, עו"ד שלמה כהן, ליו"ר ועד מחוז תל אביב היוצא, עו"ד אילן בומבך, לנקודת האל-חזור.

במכתב ששלח בומבך לכהן לפני מספר ימים, הוא התריע כי אם לא יתנצל בפניו על דברים שפירסם נגדו, יגיש נגדו תביעת דיבה או קובלנה פלילית. בכך מתייחס בומבך למכתב חסר תקדים בחריפותו ששלח כהן לפני כשבועיים וחצי לכלל עורכי הדין, שבו הוא ייחס לבומבך האשמות חמורות, בין היתר כי בפעילותו בלשכה התנהל באורח מושחת וניצל את הלשכה כדי לקדם את עצמו. את המכתב הוציא כהן על נייר מכתבים אישי של משרדו ולא נייר של הלשכה, ומימן את ההוצאות הכרוכות בכך מכיסו הפרטי.

במכתב התשובה הטיח בומבך בכהן כי נקט לדבריו בסגנון של "ילד מגודל", חצה את כל הקווים האדומים והוריד את נורמות ההתנהגות בלשכת עורכי הדין לשפל חסר תקדים. "ככל שאני היטבתי עם ציבור עורכי הדין... אתה הלכת ואיבדת את מידת השיפוט הראויה וראית בי אויב, ותוך כדי כך שברת שיאים חדשים של איבה ומדון", כתב בומבך.

עוד הוסיף בומבך כי מכתבו של כהן כולל בדותות שנגלו לו בראשונה. "בבדותות אלה ואחרות אלחם ועוד אבוא עימך בחשבון נוקב בערכאות", אך על דבר אחד, אומר בומבך, הוא לא יסלח לכהן: "על ששרבבת לתוך פסולת עטך את בני משפחתי, ובמיוחד על כך שרתמת את חגיגת הבר המצווה המרגשת של בני לתוך פסולת זו (כהן טען במכתבו כי אפילו את חגיגת הבר מצווה של בנו הפך בומבך לאירוע בחירות, נ.ר.).

כהן לא התרגש ממכתבו של בומבך, ובמכתב תשובה ששוגר לכל עורכי הדין בדואר האלקטרוני אמר: "כל מה שנאמר במכתבי הוא אמת, ויש בדברים עניין רב לציבור. למען האמת, יש עוד מעללים נוספים שלך שלא פרטתי במכתבי הקודם מחמת קוצר היריעה. במקום להתבכיין אולי תסביר מדוע שלחת הזמנות לאירוע בחירות לשופטים רבים שאינך מכיר ושלא פגשת מעולם... ואולי תגלה מי מממן את מערכת הבחירות שלך במיליוני שקלים רבים"? הוא שואל.

השופט מודריק השתלח בוועדת הבחירות: "אתם נבל ברשות התורה", אך סירב להתערב

"אני לא יכול לשים את שיקול הדעת שלי במקום הוועדה, אבל הדברים פה זועקים לשמים. אתם נבל ברשות התורה", במלים חריפות אלו תקף ביום חמישי האחרון שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, עודד מודריק, את ועדת הבחירות של הלשכה על החלטתה שלא להציב קלפיות בבתי המשפט בתל אביב, בהרצליה וברמת גן.

לדברי מודריק בדיון, "הכללים לצדכם, אבל תוכן ההחלטה מפוקפק מאוד. ללשכת עורכי הדין צריך להיות עניין שכמה שיותר עורכי דין יבואו להצביע, והיא צריכה להפסיק לעסוק בתרגילים חשבונאיים". פרשת צמצום הקלפיות נחשפה ב-TheMarker לפני כמה שבועות; זאת, לאחר שבמסגרת דיון על הצבת הקלפיות בועדת הבחירות, הוחלט לבטל את הצבת נקודת הקלפי בביהמ"ש לענייני משפחה ברמת גן, וכן לא לפתוח קלפיות בבתי המשפט בהרצליה ובתל אביב.

עו"ד אילן בומבך טען כי ההחלטה נועדה לפגוע בו, נוכח שיעורי התמיכה הגבוהים להם הוא זוכה במחוז תל אביב, ולהקשות על תומכיו להגיע לקלפיות. בעתירה שהגיש טען כי בחיפה, שבה יש הרבה פחות מצביעים, נפתחו שתי נקודות הצבעה סמוכות. מודריק אמר בדיון כי "רק המחשבה על יציאה מהבניין הזה (בית המשפט בתל אביב) וללכת כמה מאות מטרים ללשכה יכולה להרתיע אנשים מלבוא ולהצביע - אז איך שולחים תושב רמת גן להצביע בפתח תקווה?".

עם זאת וחרף הביקורת החליט מודריק לדחות את העתירה. בהחלטתו כתב: "בעיני החלטות ועדת הבחירות מעוררות סימני שאלה כבדים. זו עובדה שהחלטות הוועדה מסתכמות בצמצום מספר הקלפיות בתל אביב לעומת הגדלה באזור חיפה.

לא צריך להיות מומחה לסטטיסטיקה כדי להבין שהסתפקות בתחנת קלפיות אחת לתל אביב רבתי, שאיננה מוצבת בבית המשפט שהוא אבן שואבת לציבור גדול של עורכי דין, לעומת ההרחבה בחיפה, גורמת לצמצום של אחוז ההצבעה בתל אביב ומגדילה את הסיכוי לאחוז הצבעה גבוה בחיפה".

"שאלה גדולה", הוסיף מודריק, "היא מה טעם ראתה ועדת הבחירות לראות לצמצום סיכוי השתתפות גבוהה יחסית בתל אביב ולהרחבת סיכוי ההשתתפות הגבוהה בחיפה. עיינתי בפרוטוקולים של דיוני הוועדה ולא מצאתי שם טעם ממשי אחד לצמצום".

לדבריו, נוכח פניותיו של עו"ד בומבך אל הוועדה, המתארות בלי כחל וסרק את המשמעות של צמצום תחנות הקלפי בתל אביב רבתי, "קשה שלא להציב סימן שאלה על מידת האובייקטיוויות והיעדר הפנייה כמאפיינים של החלטות הוועדה". מודריק אף ציין כי נוכח זה לא מפתיע שאף על פי שבית המשפט העליון דחה את העתירה שהוגשה, הוסיפו השופטים הצעה שבמסגרתה תהיה הרחבה של תחנות הקלפי.

מודריק נימק את דחיית העתירה בכך ש"לא עולה על הדעת שבין הסיבובים ייערך שינוי שכל תכליתו לשפר את סיכוייו של מועמד אחד ולצמצם את סיכוייו של מועמד שני. הדברים צריכים להיקבע לפני הסיבוב הראשון בשעה שהתועלת או הנזק למועמד זה או אחר אינם ברורים והם כולם בגדר של הערכה ספקולטיווית בלבד".

בכך כיוון כנראה מודריק לעובדה שלאחר סיבוב הבחירות הראשון התמשש התרחיש (שנחשף בסקר שערך TheMarker לפני הבחירות), לפיו ישנם הבדלים מהותיים בתמיכה במועמדים השונים, לפי מחוזות, כך שבומבך זוכה לתמיכה גורפת בתל אביב ותמיכה נמוכה מאוד במחוזות האחרים, ואילו אצל גיא-רון המצב הפוך.

בומבך יוצג בהליכים באמצעות עו"ד שלומי פרידמן. ביום שישי הוא הגיש ערעור על ההחלטה לביהמ"ש העליון, והדיון בה צפוי להיערך היום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר