לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2007, 21:38
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מP&S לDSLR

לא יודע מי זוכר אותי, אבל עד לפני חצי שנה- שנה הייתי חבר פעיל בפורום, העלתי תמונות וכו',
הכל באדיבות המצלמה הדיגיטלית הראשונה שלי: Panasonic DMC-FZ5
אני די מרוצה ממנה, ז"א, היא חלשה איפה שהיא אמורה להיות חלשה (ISO גבוה מזעזע וצילום לילה גרוע בכלל, עדשה לא מספיק רחבה, פיקוס לא מספיק מהיר לחיות זריזות) אבל במצבים נוחים היא בהחלט סיפקה אותי, ואני לא חושב שמתחרותיה דאז, הS2 או הH1 היו נותנות לי יותר.
העניין הוא שהיום, כשנה וחצי אחרי קנייתה, קרוב שלי הציע לי למכור לו אותה בעבור 1000-1200 שקל (בהתאם למחיר הממוצע שהוא יראה באתרי יד שניה). אני לא אחד שאוהב להתעסק במכירות וקניות יד שניה, ולכן תמיד כשקצת חשבתי על שדרוג חשבתי על ה2000 שקל שעלתה לי הFZ5 שפשוט ירדו לטמיון (לא חשבתי באמת להתחיל לרדוף אחרי קונים), לכן כשהוא בא והציע לי בלי שום כאב ראש לקנות ממני את המצלמה זו בעצם הזדמנות שלי לשדרוג שאני לא בטוח אם תחזור.
אני יכול לגייס עוד כ2000 שקל מלבד ה1000-1200 שהוא יתן לי וזה נותן לי תקציב של עד כ3000-3200 שקל ואני כמובן רוצה להשתדרג לכיוון DSLR (לא אחליף P&S בP&S יותר טובה).
מה חשוב לי?
1. קודם כל, התקציב לא יכול להיות מנופח יותר מידי וזה כולל עדשה, אני רגיל מהFZ5 לטווח ורסטילי של 36-432MM (!!1) ברור לי שבתקציב כזה אני לא מוצא יותר ממצלמה+עדשת קיט, וזו יכולה להיות 18-55 או 18-70, האם אני לא ארגיש מחסור רציני בטלה? מה אפשר לעשות בהתחשב בתקציב? האם שווה ללכת ישר על הוצאה גדולה, לוותר על הקיט ולקנות עדשה ורסטילית (18-200 וכד')? אני זוכר שאמרו שעדיף לחלק את האורכים לכמה עדשות אבל הכסף, רבותי, הכסף...
2. יכולות ISO וצילום לילה טובים, זה אולי עקב האכילס של המצלמה שלי ולכן אני מעוניין במצלמה שלא מפחדת מISO 800 ואפילו מ1600
3. מימדים- הידיים שלי לא גדולות והFZ5 שהיא מצלמה קטנה וקלה ביותר- הייתה נוחה לי, כך שאמנם יתכן ש"אני לא יודע מה אני מפסיד" כשאני לא מצלם בבומבה אבל האשמה של מימדים קטנים כפי שמואשמות מצלמות כמו D40 או 350D לא מפחידים אותי בכלל .
4. יד שניה- המלצה בסגנון "לך על יד שניה" היא בעייתית מבחינתי, אין לי זמן או עצבים להתחיל להתרוצץ בארץ אחרי קונים, להתווכח איתם ובסוף לחשוש שהם מרמים אותי והם מוכרים לי סוס מת.

אז, על מה הייתם ממליצים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2007, 23:39
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
ממה שראיתי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אתה בטח יודע שבתקציב הזה..."

גם ה350D+קיט הגיונית
http://camera4less.co.il/product.asp?f=696&p=11
ביד שניה אפשר למצוא D70+קיט או 300D+ כל מיני עדשות,
ואפילו ראיתי 10D ישנה בסביבות ה3000.
למרות שכפי שכתבתי, אני לא מתלהב מיד שניה, אם זו בחירה עדיפה
לכל הדעות אני אולי אתאמץ לסבול אותה...
אני מניח שבכל אחת מהאפשרויות אני אחוש בהתקדמות מהFZ5,
כולן מתפקדות בISO גבוה ,כולן מתפקסות מהר ובכולן יש חיישן שלא
מסתכל על החיישנון שיש לי כרגע, רק לא כ"כ ברורות לי הדקויות בין המצלמות,
אולי כדאי שאעשה חיפוש נוסף בנבכי הפורום.
עריכה: הו, מהר מאד מצאתי דקות. ל350D אין מדידת ספוט איך זה יכול להיות
שבכל P&S פצפונת יש פיצ'ר שחסר בה? אני היחיד שמאד אוהב למדוד ספוט? (במיוחד
בלילה, כשרוצים לצלם משחקי תאורה)
(מה שמעצבן שבד"כ ה350D והD40 חוטפות בפורום בגלל שהן קטנות, ובעיני זה לא מגרעת
כך שחסרות לי השוואות שמתעלמות מהנתון הזה)
עם זאת, בכל מקרה אני אשאר בלי טלה , זה לא מוצא חן בעיני ואין לי אפשרות
למצוא עוד 2000 שקל כרגע, כך שאולי אני צריך לחשוק שיניים ולתת להזדמנות לחלוף על פני...

נערך לאחרונה ע"י תום מרילין בתאריך 02-07-2007 בשעה 23:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר