לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2005, 15:12
  yotamoo yotamoo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
למתגייסי הנדסה קרבית מרץ 05... על גיבוש יהל"ם

טוב חבר'ה בטח יש פה כמה שמתגייסים להנדסה ומאוד מבואסים מזה... אז במקום לנסות לזיין לכם את השכל שזה מקום טוב (כי זה לא יעזור) אני יכול לספר פה קצת על המחזור החדש של הנדסה...

קודם כל מרץ 05 הוא המחזור הראשון בו הלוחמים יעברו הכשרת רובאי 07 (+פלס 06 שהיה גם קודם)...
אולי היום מחזורים שכבר עשו 07 אבל זה היה תלוי בהרבה גורמים ועכשיו זה קבוע...

בכל מקרה המחזור הזה הוא גם הראשון בו הגיבוש ליהל"ם יהיה לכל היחידות ולא רק לאחת מהן בסס מחזורי כמו שהיה עד עכשיו... יהל"ם (יחידה הנדסית למשימות מיוחדות) מורכבת משלוש יחידות:

1)סיירת יעל - סיירת שמתמחה בחבלה... מסלול מאוד מאוד פיזי ולפי מה שהבנתי יש גם תפקידים מעניינים שדורשים המון שכל... פעולות מעניינות מאוד, גם נגד חיזבאללה אני חושב. ברור שאני לא יודע ב-100%. המסלול הוא שנה 4 או שנה וחצי לא זוכר
2)ס"פ - סילוק פצצות... מסלול מעניין מאוד וארוך... כשמה כן היא ואין עוד מה להוסיף. יחידה שדורשת הרבה שכל. דבר אחד מעניין בה הוא הכשרה של חמישה חודשים בקורס לוט"ר, כמו מטכ"ל....
3)סמו"ר - סליקים ומנהרות... אחראית על מציאת מנהרות בעזה וסליקים בעזה ואיו"ש.... יצא ללוחמים שלה שם של מתאבדים כביכול בגלל מספר הרוגים גבוה אבל זה שטויות כי ליחידה היו 3 הורגים אם אני לא טועה ורק אחד מהם במנהרה!

זהו אלו שלושת היחידות שמרכיבות את יהל"ם... כעקרון עד עכשיו רק ליעל ולס"פ היה גיבוש, ולסמו"ר היו מגיעים נפלי ס"פ\יעל או השפיצים של קורס מ"כים... יהל"ם יושבת בבסיס במרכז הארץ, אליו היא עוברת אחרי הטירונות בבהל"צ... כעיקרון לוחמים שיתקבלו ליהל"ם יהיו שנה כפלוגה אחת ולאחר מכן ימוינו ליחידות הבת...

זהו חבר'ה - אולי הנדסה קרבית זה לא גולני\צנחנים אבל יש פה יחידות שהן ברמה הרבה יותר גבוהה מהיח"טיות של כל חטיבות החי"ר! וגם בגדודים תעברו הכשרה כמו של החי"רניקים.... אז תנסו לא להתבאס, וכמובן שתתנו את הכל בגיבוש!!

בהצלחה לכל המתגייסים

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 12-02-2005 בשעה 20:31. סיבה: מחיקת מידע מסווג
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר