לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2007, 15:21
  roe10 roe10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.04
מבד"קים - מאמר

מבד"קים - השלב הראשון בדרך לקצונה

מבד"קים אלו בעצם מבדקי קצונה, סדרת מבחנים שלפיהם נקבע ציון מסוים שקובע האם המועמד ימשיך להכנה ולבה"ד 1 או האם הוא לא מתאים על פי המבחנים להיות קצין.
זהו השלב הראשון בדרך לקצונה, לאחר שמפקדיכם המליצו עליכם, וכתבו עליכם חוו"ד (חוות דעת)

טוב אז אני אתחיל...
מגיעים לבקו"ם בתל השומר בסביבות השעה 7:00-7:15 (הקליטה מתחילה ב7:30 בערך). מדור מבד"ק נמצא קצת אחרי הברגר קינג ורולדין אם אתם באים משער צפון (מסוף תל השומר - איפה שהאוטובוסים)...נכנסים בשער צפון, הולכים ישר, עוברים את השקם והברגר קינג, ממשיכים עוד קצת ומצד שמאל תראו 'מדור מבד"ק' , תיכנסו לשם וכבר תראו אנשים..אם אתם באים מכיוון אחר\שער אחר של הבקו"ם, אז תלכו לפי השילוט\תשאלו אנשים...

*אל תשכחו להגיע עם חוו"ד שהמפקד שלכם כתב עליכם ! (יש כאלה ששלחו במייל\פקס לפני וזה גם סבבה..)

לגבי הגעה בזמן - דווקא פה, בניגוד למיונים שהייתי לפני הגיוס, חשוב להגיע בזמן, כי הקליטה מתחילה די מהר ולאחר מכן אי אפשר להצטרף.

טוב אחרי שתיקלטו, תקבלו דף עם מדבקות שבהן תשתמשו במהלך המבחנים.
נכנסים לכיתה, כל אחד מול מחשב, ומתחילים לעבוד ..המחשב יהיה חברכם הטוב היום.
(יכול להיות שהסדר של המבחנים יהיה שונה, אני לא סגור מה בא אחרי מה)
מבחן 1 : קורות חיים - תתבקשו לכתוב על דף את קורות החיים שלכם (לימודים,תנועות נוער,משפחה).
הם כותבים את זה גם שם , ואני גם ממליץ - תוסיפו קצת רגש ואל תכתבו רק עובדות ותאריכים.
מבחן 2 : שאלון אישי - תצטרכו לענות על כ-20 שאלות, חלקן פרטים אישיים יבשים, חלקן קשורות לתכונות אופי שלכם\של ההורים שלכם, חלקן קשורות לרצון להיות קצין (יותר נכון יש שאלה אחת כזאת).
מבחן 3 : השלמת משפטים - בערך כ-50 משפטים שתצטרכו להשלים , לכל משפט מוקצבות 20 שניות. משפטים כגון : "הפחד הוא..." , "אני שמח כאשר...", "קשה לי כי..." ועוד ועוד כאלה...תשלימו מה שעולה לכם בראש, אבל תזכרו גם כאן ולאורך כל המבחן לענות בגישה חיובית ולא דכאונית\שלילית.
מבחן 4 : תמונות - יתנו לכם תמונות, תצטרכו לתאר את הנראה לכם בתמונה, את הדמויות ועוד כמה דברים...כאן הכי קל ליפול ולרשום תשובה שלילית, אבל אל תיפלו בפח ! :-) לדוגמא יש שם תמונה של מישהו שוכב על מיטה עם סכינים בבטן..אני רשמתי שהוא עובר ניתוח שבו מוציאים לו כליה שאותה יתרמו למישהו שנזקק ובכך יציל האדם שבתמונה חיים.
תתארו את התמונה איך שאתם רוצים אבל הכי חשוב פה - לתאר באור חיובי את התמונות.
מבחן 5 : הוצאת נתונים מגרפים\טבלאות - יתנו לכם "תיאורים", ואתם תצטרכו לענות על שאלות לפי הנתונים, היו שם כל מיני שאלות מציקות, כדאי לעבוד בדיוק ולא לענות מהר. זה החלק היחיד שדורש חשיבה מהסוג הזה.
מבחן 6 : מבחן דילמות - יתנו לכם הרבה סיטואציות מחיי הקצין, ותצטרכו לדרג מתוך 5 אפשרויות, באילו 2 אופציות הייתם בוחרים במציאות בתור קצינים.
לאחר מכן יש סקר קצר לגבי המבחן דילמות..

בנוסף למבחנים הממוחשבים יש את החלק שהוא לדעתי הכי חשוב - הראיון עם פסיכולוג\ית.
היא תשאל אותך כל מיני שאלות, חלקן לא קשורות לכלום,חלקן קשורות לשירות הצבאי שלך וחלקן קשורות למה שכתבת במבחנים עצמם.
תסתכלו לה בעיניים, תראו ביטחון , ותהיו עצמכם! זה נשמע משפט שכולם אומרים אבל זה פשוט נכון.

לגבי מס' השעות שתהיו שם - הם טוענים שהיום יכול להיגמר גם ב17:30, תכל'ס רוב המבחנים הם בקצב אישי, ולכן זה תלוי בכם..יש מצב שתצטרכו לחכות בתור לפסיכולוג ובגלל זה השעה שהם אומרים מאוחרת..אני בכל אופן סיימתי שם בסביבות 14:00...

לגבי הציונים זה הולך ככה : עד 12 זה לא עובר כאשר זה מתחלק לכאלה שפסולים מהקורס למשך שנה או חצי שנה, וכאלה שיש סיכוי שיגיעו להכנה ולבה"ד 1 על תקן חריגים.
13-30 זה ציון עובר.

סה"כ יום חופר אבל חשוב מאוד, אם אתם רוצים להתקדם לקצונה, תתייחסו ברצינות לכל שאלה ויהיה טוב ! (אני עשיתי את זה היום, אני מאוד מקווה שעברתי)

שיהיה בהצלחה והמשך שירות נעים ,
רועי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:12

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר