לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2007, 08:32
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כתבה כמעט אסון בשטחי האש של שבטה- תותח ירה על גבעה בה שהו צוערים בהשלמה חילית

התותחנים הפגיזו בטעות את חבריהם לקורס

לאחר המלחמה הוחלט להגביר אימוני הארטילריה. במהלך אחד התרגילים נחת פגז במרחק 70 מטר מחניכי קורס קציני תותחים, בשל טעות בניווט ורק בנס לא היו נפגעים. מפקדי הכוח לא דיווחו.

פליקס פריש

האירוע הזה יכול היה להיגמר באסון כבד, דוגמת צאלים א' ו-ב', ורק במקרה הוא נותר בגדר אירוע ללא נפגעים.
70 מטר בלבד הפרידו בין מקום נפילתו של פגז 155 מ"מ במהלך תרגיל של קורס קציני תותחנים בשבטה שבנגב, בערב חג השבועות, לבין קבוצה של כעשרה מפקדים וחניכים שהשתתפו בתרגיל.
מפקדי הקורס נמנעו מלדווח על התקרית החמורה, והיום צפויים שניים מהם לעמוד לדין.

להמשך הכתבה:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/589/962.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2007, 10:06
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כמעט אסון בשטחי האש של שבטה- תותח ירה על גבעה בה שהו צוערים בהשלמה חילית"

אי אפשר להיות מופתע.
הענף הזה סובל מלא מעט מחלות - זה מתחיל באיכות המפקדים שמגיעים לשם.
זה ממשיך בייחס המועדף שהם מקבלים בשבטה על שאר הענפים - "אני יודע שהזמנת שיטחי אש לפני שבוע, אבל ענף קצינים היה חייב אותם באופן דחוף"
לכמות הפשרות המקצועיות שעושים עם הצוערים (ציטוט אמיתי של מפקד בקורס אחרי שהערתי לו על רמת הקושי המגוחכת של תרגיל "אנחנו לא רוצים ליצור להם אווירה לוחצת, אנחנו יוצרים פה אווירה של לימוד")

כשאני עשיתי איתם שת"פ לפני 3 שנים בערך מפקדי הקורס (בדרגות סרן ומעלה) תיחקרו טעות ירי שהייתה, תוך האשמה גורפת של הסוללה בלי לבדוק אפילו טענה אחת שהועלתה נגד הקורס - טענות שהיו חמורות בהרבה (איש קישור שנתן בקשר נתון לא נכון, הוער על ידי הסוללה שהנתון שגוי, נבדק על ידי כל הבקרים (שגם קשורים לענף קצינים) שאישרו את הנתון - על אף שהסוללה המשיכה לטעון שהנתון לא נכון. לבסוף הפגז נורה ונחת רחוק מאוד מהמטרה. -אף אחד לא תיחקר.
הצטרפה לזה כתיבת תיק תרגיל עם נתון שגוי שגם היה עלול לגרום לטעות ירי עם הסוללה לא הייתה מבחינה בזה. וטעות ירי נוספת שעלולה הייתה להיות טעות של הסוללה או של הקורס, אבל התחקיר הגיע למסקנות לפני שהוא בדק את הממצאים.

הסתייגות חשובה - שמתי לב שמאז שנכנס המב"ס הנוכחי הרבה אירועים נסגרים בתקשורת ולא בתוך הבסיס, כמו הסיפור עם הקורס מפקדים (שהיה אוסף של שטויות) הדבר מעלה חשד מאוד כבד שזה נעשתה שיטה כדי שניתן יהיה להטיל עונשים כבדים על סיפורים מנופחים.
אני גם לא אהיה מופתע אם כל הסיפור הזה מנופח לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 03-06-2007 בשעה 10:08.
ישן 03-06-2007, 19:30
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
אני חולק עליך ביחס לאיכות המפקדים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אי אפשר להיות מופתע. הענף הזה..."

ראשית, אני מודה שקצת קשה לי להגיב פרטנית על מה שקורה היום, אבל בתקופתי (תחילת שנות ה-90') הקצינים שהיו מד"כים היו הטובים ביותר. הכרתי היטב שני מד"כים שם, אחד מהם היה מסו"ל שלי ב"דרקון", והשני מסו"ל שלי במילואים, שניהם מהמקצועיים והטובים שהכרתי. בכלל, לדעתי, לפחות בתקופתי, הגננים והמד"כים היו הטובים ביותר שיש. הבעיה הייתה עם המדריכים בקורס תותחן, שהם, בלשון המעטה, לא היו המובילים בתחומם.

נקודה שניה - אני בכלל לא נגד "אוירה של לימוד" במקום "אוירה של מיון". עובדתית, בקורס טייס, זו המגמה ששלטת בשנים האחרונות, והיא נחשבת כמוצלחת. בהחלט יסוד לא אמור להיות קורס ממיין - ההתאמה של האנשים לפיקוד בכלל ולקצונה בפרט אמורה להיבדק במפקדים, בפיקוד זוטר בגדוד אם אפשר, ובקק"צ.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 03-06-2007, 21:34
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אני חולק עליך ביחס לאיכות המפקדים"

כשהייתי חייל המפקדים בקורס היו באמת הקצינים המצטיינים של החייל. התפקיד גם היה מאוד נחשק, אבל זה כבר ירד מאז - עדיין ניתן למצוא שם קצינים טובים, אבל גם הרבה קצינים (יותר מידיי) שלא מצאו להם מקום בגדוד.

בקשר לקורס ממיין - ממש לא התכוונתי לקורס ממיין, אם הם עברו את בה"ד 1 הם צריכים להיות קצינים, אחוזי הנשירה ביסוד צריכים להיות שואפים לאפס. אני התכוונתי לכך שהאווירה בתרגילים הייתה רגועה מידיי, הדרישות המקצועיות היו מאוד נמוכות (לדוגמא - לא עברו על 2 תוכניות אש במקביל) ובעצם הם לא באמת תירגלו מה זה להיות מפקד צוות או סמפי"ק - ולא הבינו מה באמת המשמעות של התפקיד.

אני גם בטוח שכשאתה היית חייל אז כולם ידעו שיסוד לא ישנים לעולם, לא נמצאים בבסיס ושום עומס קור לא יגרום להם להפסיק תרגיל - זה ממש רחוק מזה היום.

וחבל, הצוערים שאני עשיתי איתם שת"פ היו באמת טובים, גם הרבה מהם הפכו לקצינים טובים ובגלל זה גם כל כך הפריע ליראות את הרמה של הקורס, פשוט לא אתגרו אותם מספיק.

ישן 04-06-2007, 18:39
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה נוספת ל DangOn
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כמעט אסון בשטחי האש של שבטה- תותח ירה על גבעה בה שהו צוערים בהשלמה חילית"

ובכן, ידידי, אני לא רוצה להיכנס לרמת הניווט של צה"ל דווקא, מסיבות ברורות. רק אומר שככל שאני מתרשם, תורת הניווט מתבססת יותר על שבלונות ודיקלום מסיפרי הלימוד ופחות על המטרות. כלומר, אף אחד לא עוצר ושואל "למה כך דווקא". עושים כמו תוכי כי ככה המדריך אמר. ואוי לך אם תגלה יצירתיות- נו, כמו במטווחים. מבחינה עקרונית, הניווט, כפי שהוא נלמד היום, הולך כך: אתה קודם קובע את הנתיב ואז הולך לפיו, וחסר לך שלא, כך שהמנווטים לומדים כיצד להיצמד לציר אותו תכננו בכיתה ולא כיצד להתמצא בשטח (הם מתמצאים כדי לוודא שאכן הם עדיין באותו "ציר"...). משם הדרך ל"אינוס המפה" קצרה והתוצאה היא הכמעט-אסון המדובר...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר