לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2007, 18:35
  spz spz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.05
לפני גיוס - מה קורה בסדיר עם המוסר?

נתחיל בזה, שאני הולך להתגייס, כנראה לגדודים של גולני או גבעתי.
אני פטריוט, רוצה לשרת את המדינה ולתרום את חלקי.

אני ממש לא אנטי ישראל, ולא אנטי צבא.
אבל אני ממש אדם נגד אלימות, כל אלימות שהיא.

עכשיו, כולנו שמענו סיפורים פה ושם, על דברים שלפעמים הצבא עושה בשטחים,
אולי דברים שהם לא פקודה בלתי חוקית בעליל, אבל פקודות שיכולות לגרום לך
לחשוב.

(שוב אני מזכיר, אני לא אנטי צה"ל, אני פשוט מדבר תכלס)

בתור בן אדם שדוגל באידיאולגית אנטי אלימות, איך אני יהיה יכול להתמודד עם
פקודות שיכולות לערער אותי ולקומם אותי?
מישהו שעבר דבר כזה יכול לספר על דרך ההתמודדות שלו?

בבקשה לא לכתוב, אז אל תתגייס לצבא, כי צבא כרוך באלימות. אני מתגייס כי יש
לי את החובה, ואת הזכות, להגן על מדינת ישראל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2007, 18:42
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי spz שמתחילה ב "לפני גיוס - מה קורה בסדיר עם המוסר?"

שמע, בשטחים אני עדיין לא נמצא.
אבל בוא אני אספר לך מה עובר בטירונות של כל לוחם..

עוברים הרבה הרצאות וסדרות חינוך בנושא, טוהר הנשק וכו'...

השאלה איך כל חייל לוקח את זה זה כבר מגיע בפעילות עצמה שחייל מאבד שליטה מרוב אדרנלין וכעסים
ומחליט להרביץ לחשוד לא חמוש...

בנוגע לפקודה בלתי חוקית ובלתי חוקית בעליל...
שמע אני לא יודע אם למדת את זה או לא [ממליץ לעשות חיפוש בנוסף לנאמר פה] אם זאת פקודה
בלתי חוקית לדוגמא תלקק את הנעליים של הסמל שלך, עלייך לבצא אותה ואז להתלונן.
במידה והיא בלתי חוקית בעליל זה יהיה כמו תירה בילד לא חמוש ששם אסור לך לבצע את הפקודה
בשום פנים ואופן.
אני ממליץ לך לבקש מהמורה שלך לאזרחות שתרחיב בנושא..שיהיה בהצלחה

ישן 18-05-2007, 18:45
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי spz שמתחילה ב "לפני גיוס - מה קורה בסדיר עם המוסר?"

נתחיל מהבסיס - צבא בהגדרתו הוא גוף אלים אשר מטרתו לממש את המטרות המדיניות באמצעות אלימות.
כך שברמה הבסיסית אתה והצבא לא מתאימים, אבל אתה מעוניין לשרת, אז אתה צריך להשאיר את האידיאולוגיה בבית (לא את הכל, את האנטי אלימות).

נותנים לך הוראה - היא לא בלתי חוקית בעליל (תירה בכל התינוקות בשכונה וכו'), אתה מחוייב לבצע אותה ורק לאחר מכן יש לך זכות בכלל להגיד את דעתך עליה. כל עוד והפקודה חוקית, אתה קודם מבצע, אחר כך שואל. לא תעשה ככה, תעוף לכלא וכנראה שתגרום למותם של החיילים ביחידה שלך כי לא ביצעת את תפקידתך ובכך הפקרת אותם למוות.

שוב, אני חוזר ואומר, פקודות שמקוממות אותך הן למעשה כל הפקודות בצה"ל כיוון שהוא כהגדרתו גוף אלים ועליך לבצע את כל הפקודות שהדרג העליון נותן לך באופן עיוור לחלוטין (כל עוד והן חוקיות והסבירות שתקבל הוראות לא חוקיות אפסית למדי בצה"ל של שנות ה2000 כתוצאה מהתקשורת ואין ספור גורמים שונים).

במידה ואתה לא מסוגל להתמודד עם זה, אני חס וחלילה לא אומר שאל תתגיס, פשוט תגיד שאתה לא מעוניין לשרת בקרבי מתאמי מצפון ובלה בלה בלה ותהיה במודיעין, בחיל החימוש ועוד ועוד ועוד.

ישן 18-05-2007, 19:07
  dahash dahash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "נתחיל מהבסיס - צבא בהגדרתו..."

אתה עונה בכלכך הרבה בטחון וידע, מעניין אותי מתי נתקלת בכזה דבר...
אתה מכליל וגורם לזה להישמע כשטויות, "כנראה שתגרום למותם של החיילים ביחידה שלך כי לא ביצעת את תפקידך ובכך הפקרת אותם למוות"?
לא כל פקודה לא חוקית קשורה במצבים כאלה של חיים ומוות, אני מניח שאם זה מגיע למצב כזה הבנאדם לא יחשוב פעמיים וקודם יגן על חבריו.
נכון שצבא זה דבר אלים, אבל צה''ל לא דוגל באלימות, בכל שיעור וכל הרצאה וכל שיחה עם המפקדים עולים מקרים דומים ונושאים דומים, אפעם לא דוגלים באלימות.
"באופן עיוור לחלוטין"? קודם כל אם הוא יפעל כך הוא לא יצליח להבחין בכלל בין פקודה לא חוקית לפקודה לא חוקית בעליל, וצה''ל מחנך את הלוחמים שלו שגם יחשבו ויפעילו שיקול דעת, לא שיפעלו כמו רובוטים, זה לא שחור ולבן בשטח, תשאל פה מספיק וותיקים והם יסבירו לך....

לכותב האשכול, אין מה לעשות לפעמים צריך להילחם באלימות עם אלימות, בצבא תבין יותר את כל הקטע של פקודות לא חוקיות וכו', אף מפקד [נורמאלי] לא יגיד לך לך תרביץ לערבי הזה.....יש מקרים מסובכים, ושומעים עליהם מדי פעם, תפעיל את השיקול דעת שלך, אבל אתה גם מחוייב למלא פקודות...מקווה שלא תיתקל במקרה כזה של פקודה לא חוקית אלימה....

"cause he who sheds his blood with me today, shall be my brother"

ישן 18-05-2007, 19:12
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dahash שמתחילה ב "אתה עונה בכלכך הרבה בטחון..."

ציינתי את מצבי הקיצון בכוונה כי אלו המצבים שמפריעים ביותר.

ציינתי ואני מצטט:
"באופן עיוור לחלוטין (כל עוד והן חוקיות והסבירות שתקבל הוראות לא חוקיות אפסית למדי בצה"ל של שנות ה2000 כתוצאה מהתקשורת ואין ספור גורמים שונים)."
כך שתקרא קודם מה כתבתי :\
צבא הוא גוף אלים, הוא גוף שמטרתו ליישם באמצעות אלימות - הצבא מעולם לא ניהל שיחות עם האויב, את זה עושה הדרג המדיני.

במידה ואתה מסרב פקודה שלא נאה לך כגון - תקח את המאג ותירה על כל חמוש שמתקרב אליך או אל שאר חיילי היחידה גם במידה והוא לא יורה עליך. אם הוא לא יבצע את זה כיוון שהוא לא ירה עליו עדין אז הוא לא ירה עליו, שאר החיילים ימותו....

ישן 18-05-2007, 19:32
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
פשוט אין לך מושג...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "ציינתי את מצבי הקיצון בכוונה..."

באמת, לפעמים עדיף לא לכתוב שום דבר.

דווקא המצבים שנתת (עמידה מול אויב ברור) הם הכי פחות בעיתיים, נראה לי שכל בן אדם, גם אם הוא לא דוגל באלימות ורואה בן אדם חמוש שמסכן אותו לא צריך פקודה כדי לירות עליו כדי להציל את עצמו/חברים.

הבעיתיות מתחילה בשטחים האפורים ובעבודה מול אוכלוסיה אזרחית, וכל מי שיגיע במהלך השירות שלו לעמוד במחסום, להשתתף בהפס"דים וכו' יתקל בדברים האלה ובסוף שם נכנס שיקול הדעת של החייל והמפקד.

spz - אני חושב (או לפחות מקווה) שרוב האנשים שמתגייסים הם נגד אלימות מכל סוג שהיא, ומשתדלים לא להגיע למצבים שדורשים הפעלה של אלימות.
אמנם יש כמה אידיוטים שבאים לצבא כדי "להרביץ לערבים/שמאלנים/אנרכיסטים וכו'", אבל הם בד"כ המיעוט ולשמחתי גם בד"כ לא מגיעים לתפקידי פיקוד.
אני מניח שתדברו על הנושא הזה הרבה במהלך הטירונות וגם אח"כ (ואם לא אז צריך לבקש מהמפקדים לדבר על זה), כי להרבה אנשים זה בעייתי ואני לא מכיר כמעט אף אחד שנהנה להיכנס לבית של משפחה ב-2 בלילה.
מה שחשוב זה לדעת למה עושים דברים, ברגע שאתה מבין את הרציונל מאחורי הפעולות שלך הרבה יותר קל לפעול, ברגע שאתה יודע (ומאמין בזה) שנכנסת לבית שלהם כי יש שם חשד לאמל"ח או מכיוון שאופי הפעולה באזור דורש את זה, אז יהיה לך מצפונית יותר קל לבצע את זה.
ישן 18-05-2007, 19:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

רוץ מהר לשרת.

בסופו של דבר מי שעושה את העבודה (או התעללות) זה החיילים והמפקדים בשטח. אם אתה נגד זה, אתה תוכל להשפיע בשטח על איך נעשית העבודה - חד וחלק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-05-2007, 22:48
  spz spz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.05
נתחיל בזה

שאין צורך להסביר לי בדוגמאות קיצוניות.
לא לזה התכוונתי, וברור עם מישהו יגיד לי לירות בילד לא חמוש, אני פשוט לא אעשה את זה.

אני מדבר על מצבים נגיד, שמציבים אותי במחסום.
אולי אולי אולי התנאים שם בשביל הפלסטינים יהיה כל כך גרועים כמו שמתארים אותם.
שוב, אני לא טוען שאלו התנאים. אבל אני עדיין לא הייתי במקומות הללו, ואולי אולי אולי
יש מצב שקיימים מקרים של תנאים מזעזעים לפלסטינים.
איך אני בתור בן אדם יכול למלא את תפקידי?
(כן, אפשר לוותר על האימרה "אתה חייל קודם", כי בתכלס הנפש שלי ראשונה להכל).

אלו דברים שרק בימים האחרונים אני מתחיל לחשוב עליהם, וחשוב להגיד שלא
בגלל דברים כאלו אני ארצה להגיע לתפקיד לא קרבי. כי אם אני יהיה במשרד, המצב
בשטח לא ישתנה רק בגללי.
ישן 19-05-2007, 15:30
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
שמע

לא יודע איך זה בצבא אבל תהיה בטוח שצריך תמיד אבל תמי להפעיל שיקול דעת ולחשוב על הפקודה שקיבלת מלבד מצבים קיצוניים שבהם זמן הביצוע של הפקודה משפיע על חייך ועל חיי חבריך.

בכל מקרה איני יכול לתאר לך מקרה אבל תזכור שאלה שיתנו לך פקודות כאלה ואחרות לא בהכרח באותו ראש איתך ולא בטוח יש להם את כללי המוסר שיש לך לכל אדם זה שונה ולכן תפעיל שיקול דעת במצבים שאפשר.

הכי חשוב הוא שיקול הדעת על תלך עיוור אחרי אף אחד אני לא עושה את זה באזרחות אני גם לא אעשה בצבא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר