לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2007, 15:23
  פתי בר. פתי בר. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
גיבוש יחידות חטיבתיות- למה בתחילת הטירונות?

תמיד סיקרן אותי. למה בעצם עושים את הגיבושים הללו בחטיבות השונות בתחילת הטירונות?

הרי בין כה וכה לחטיבות החי"ר מגיעים, לרוב, פשוטי העם, נערים שלא התאמנו ב'אחרי' ודומיהם, אלא כאלה שבילו על החוף לפני הגיוס. ()
ובין כה וכה הטירונות אמורה להביא אותם למצב הולם מבחינת כושר גופני מאפס.

אז יכול להיות מצב, שנער כזה, מגיע לטירונות בכושר אפס, עם מוטיבציה נמוכה ובלי ידע על הצבא. תוך כדי הטירונות הוא נבנה לאט לאט והמפקדים שלו מגלים- שהוא חזק מנטלית, בעל כושר מנהיגות, שקט, סוחב הרבה וכו'.

ובין כה וכה הגדודים והיחטיות עושים אותה טירונות שמכשירה אותם לרמת רובאי 05.

לכן, אתם לא חושבים שיותר נכון פשוט לקחת את האנשים המתאימים ביותר בסוף הטירונות ליחידות הנ"ל?

בצורה כזו, ניתן גם לעקוב אחרי הטירון לאורך זמן ולקבוע את מידת התאמתו ליחידה בצורה יותר טובה, הלא כך?

אשמח לשמוע חוות דעת נוספות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-05-2007, 15:58
צלמית המשתמש של OrUsH69
  OrUsH69 OrUsH69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל OrUsH69 שלח הודעה דרך MSN אל OrUsH69
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פתי בר. שמתחילה ב "גיבוש יחידות חטיבתיות- למה בתחילת הטירונות?"

יצא לי לחשוב על מה שאמרת בזמן האחרון.
אני גם שואל את אותה השאלה, אבל בערך יש תשובה.
כי היחס''ר של החטיבות עוברות הכשרה שונה, שלא ניתן לפי דעתי להתחיל אותה כעבור 4 חודשים
כביכול אחרי הטירונות. אחרי שהחייל כבר דיי מבין באיזה מסגרת הוא נמצא וכבר נכנס מעט לכושר.

אני גם חושב, שאם הגיבוש ליחט''יות היה כעבור 4 חודשים אני, ועוד המון אנשים אחרים היו
מסיימים ועוברים את הגיבוש.
כי כל מה שעוברים בגיבוש, אתה עובר במהלך הטירונות והרבה יותר.
ככה שאתה מוכן פי כמה וכמה אחרי הטירונות, שוב, לפי דעתי.

ישן 15-05-2007, 19:55
  dahash dahash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פתי בר. שמתחילה ב "גיבוש יחידות חטיבתיות- למה בתחילת הטירונות?"

זה לא משנה אם יעשו את הגיבוש בהתחלה או אחרי 4 חודשים, בכל מקרה אתה תושווה לחבריך לצוות, כולם השתפרו בטירונות באותו קצב בממוצע כמו כולם, לכן ההשוואה בינך לבין חברך לא תשתנה והתוצאות יהיו דומות.
בנוסף המסלול של היחס''ר ושל הגדודים הוא שונה, גם ככה מסלול גדס''ר הוא בסביבות השנה ו2 שנה ו4, ואם ידחו אותו זה בזבוז כסף וזמן לצבא.
הכושר הא לא הגורם היחיד שקובע, מסתכלים עליך איך אתה מתפקד תחת לחץ תמידי ובמצבים קיצוניים, בלי שהתאמנת מראש, בלי שעברת טירונות, כשאתה עוד עם הלם בקו''ם. ככה הכי נוח לבוחנים לראות מי מתבלט, לא רק בכושר, אלא גם באופי.

ול xeno, זאת אמירה טיפשית ומתנשאת להגיד שהטירונות שעוברים בגדודים היא בית זונות לעומת היחס''ר, יש לי חברים גם בגדודים, וגם ביחטיות, וגם ביחידות מיוחדות, יש הבדלים, ועיקרם במסלול.
אבל להגיד שההבדל בטירונות כזה משמעותי זה שטות וזה לא נכון.

"cause he who sheds his blood with me today, shall be my brother"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר