לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2007, 22:36
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]שחף אני מצלם את הילדות..."

זה לא נשמע אכזרי, זה פשוט נשמע מוטעה. אני לא חושבת שאני צריכה לצאת מהמסגרת, כי אני לא חושבת שאני בתוכה.
לא תמיד מפריעים לי חלקים שרופים בפריים, אבל זה כאשר האוביקט חשוף כמו שצריך. כשכל התמונה באובר (וודאי שיש כזה דבר. ותעשה לי טובה, אל תדבר בפלצנות כמו כמה אנשים שהסטודיו עלה להם לראש, בלי לנקוב בשמות...) - החלקים השרופים מפריעים, כי ברור שהם לא היו כורח המציאות.
חוץ מזה, בתאורה הנוכחית אם היית חושף פחות השיער שלה היה בהיר (במקום שרוף) בקצוות שלו, וזה היה נראה כאילו היא עולה באש מה שהיה משדרג מאוד את הפריים, לדעתי.

אגב, השימוש בתירוץ "זה לא צילומי סטודיו" לא שייך פה, כי התאורה דווקא כן היתה טוב ורכב, פשוט חשפת באובר, שזה דבר שגם בסטודיו עלול לקרות.

כיף לך שאתה מצלם הרבה את הילדות האלה. תהנה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 23:00
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "זה לא נשמע אכזרי, זה פשוט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
החלקים השרופים מפריעים, כי ברור שהם לא היו כורח המציאות.

מסכים ולא מסכים.
תמיד אפשר לחשוף בפיצוי שלילי ולהבהיר קצת את התמונות אח"כ בפוטושופ.
על אחת כמה וכמה כשמדברים על הטווח הדינאמי של ה 1D Mk2N.

מצד שני, הסטייה פה קטנה מאוד ואני חושב שבתנאי השטח והאופן הדינאמי של הצילום קשה מאוד לשים לב לפרטים כאלה ולכן התוצאה שהושגה בפועל בסופו של דבר היא טובה.
משה, אתה מצלם בגישה של עיבוד מאוחר יותר. אם אתה שם לב לתופעה שהשיער נשרף צלם תמיד על פיצוי שלילי של שני-שלישים ותבהיר אח"כ עם H&S או ידנית עם Dodge (בדומה לקרופים שאתה בלאו-הכי עושה).

לפי התאורה נראה שהיא כן היתה מרוככת בניגוד לשמש קיץ ישראלית טיפוסים שם כל צל זה רמבו ובפועל כן יכלת להמנע מקצוות השיער השרופים.
אני חוזר על הביקורת שלי - התמונה יפה מאוד ואני לא הייתי מעיר על השיערות השרופות כי הן לא הנושא בפריים ואני מאוד נזהר לשים לב לפרטים שחשובים בפריים. האם הם תורמים לקומפוזיציה והבלטת הנושא - במקרה הזה כן.
גם הפרחים ש Out of focus מקדימה (והנה דוגמא למקרים הבודדים שאני חושב שזה מתאים לפריים) מבליטים את הילדה וזורקים את המבט ישירות עליה, גם פס התכלת המוזר שם ברקע ששובר את הבוקה הירוק...

המבט של הילדה עושה את התמונה, והתפיסה נהדרת. העיניים מישירות מבט מלומד למצלמה, הפוזה של הרחת הפרח זו תפיסת הרגע וכל שאר הפרטים הקטנים פשוט לא שווים את ההתייחסות כי הפריים מעביר את מה שהוא מנסה להעביר. לו הייתי הלקוח - הייתי מרוצה, ובשורה התחתונה, זה מה שבאמת חשוב לפריים הספציפי הזה.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 14-05-2007 בשעה 23:04.
ישן 14-05-2007, 23:39
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]תודה מתן על זה אני..."

משה
קודם בקשר לתמונה ואחר כל תבין למה שרשרתי לתגובה שלך.

התמונה טובה
ציבעונית
חלוקה אלכסונית מעניינת וחלוקת צבעים כיפית של האדום שתופס "חצי" מהפריים ו"זולג" לחצי הירוק.
והילדה שממוקמת בדיוק ביניהם בשליש העליון של הפריים
אבל... תמונה קיצית כזו הייתי מצפה לעריכה טיפה יותר רכה בכדי להדגיש את השמש הקיצית שלא רק תבוא בביטוי באזורים השרופים.

עכשיו
בקשר לכך שאמרתה:
ציטוט:
בתמונות מה "טיול השנתי" או "אתמול בשדה" (ושוב, אני לא מזלזל באלו שמצלמים כתחביב, כך אני התחלתי וכיום אני מתגעגע לימים שהיה לי זמן לצלם כתחביב), ניתן לשבת ולתת רג'קטים על פיקסלים שרופים או קומפוזיציה שחורגת מחוק השלישים או אפילו קו אופק לא ישר.
אבל בתמונות כאלו, מבחן התוצאה הוא המדיד האמיתי. אם התמונות "מוכרות" את עצמן, זה העיקר.

אני חושב שאתה טועה
אתה לא הפסקתה לצלם כתחביב... פשוט אתה מרויח ממנו כסף כעת.
הסגנון שלך והמקוריות מופיעים בכל תמונה ותמונה שאתה מעלה לנו לראות, ועצם העובדה הזו והעובדה שאתה משתף אותנו זה מראה שצילום בשבילך לא הפסיק להיות תחביב אלה השתדרג לתחביב+
ולהיות מסוגל להרויח כסף מתחביב זה משהו שרק מעטים מגיעים אליו בחיים.
אז אני לא מוכן יותר ליציאות כאלו מתחסדות.

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 14-05-2007, 23:43
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "משה קודם בקשר לתמונה ואחר כל..."

תודה על התגובה המושקעת.
בקשר לחלק השני,
כן, התחלתי כתחביב ועד לפני שנתיים צילמתי בעיקר כתחביב אבל מאז ועד היום אם אפשר לומר בהדרגה המאזניים התהפכו (לטובה) וככל שהצילום הפך למיקצוע התחביב קיבל פחות תשומת לב.
כיום אני מתפרנס רק מצילום ובאושר רב אומר שזה מקור ההכנסה היחידה שלי.

אני חושב שבזכות העובדה שהתחלתי כתחביב, אני מצליח להגיע למקוריות הזו ותודה כל ההכרה בכך.

במקרה היום אמרתי לקובי שיש לי זמן פנוי לצאת לצלם קצת אבל גם זה לא קרה, העבודה תופסת את מרבית הזמן, לפעמים 7 ימים בשבוע...
אני כן מתגעגע לימים שיכולתי להיסתובב סביב האגם שלוש שעות רצופות בשבים פריים אבל כיום זה כבר לא קורה, אלא לעיתים נדירות.

ישן 15-05-2007, 00:45
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]תודה מתן על זה אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
בתמונות מה "טיול השנתי" או "אתמול בשדה" (ושוב, אני לא מזלזל באלו שמצלמים כתחביב, כך אני התחלתי וכיום אני מתגעגע לימים שהיה לי זמן לצלם כתחביב), ניתן לשבת ולתת רג'קטים על פיקסלים שרופים או קומפוזיציה שחורגת מחוק השלישים או אפילו קו אופק לא ישר.
אבל בתמונות כאלו, מבחן התוצאה הוא המדיד האמיתי. אם התמונות "מוכרות" את עצמן, זה העיקר.

אז למה אתה מעלה לפה תמונות?
אם התמונה מכרה, אז בהכרח התמונה טובה להגדרתך ולכן אין מקום לביקורת בפורום.
הסכמתי שהתמונה טובה טכנית כי מהנסיון שלי קשה להגיע לתנאי סטודיו בחוץ, וגם ככה לא יודע איך קיבלת כזו תאורה מאוזנת ומרוככת (השמים כל הזמן מעוננים אצלכם?!), אבל כן היתה לך את האפשרות הטכנית לצלם ב UNDER שיספיק לשיער.

משה, הפורום הזה מתעסק באמנות הצילום - ולא במקצוע הצילום ולכן הייתי מאוד נזהר (כחבר בפורום ועל אחת כמה וכמה כמנהל) לצאת בהצהרות מהסוג שציטטתי למלעלה.
הידע שאתה משתף פה, ערכו לא יסולא בפז, הוא מעניין, חשוב וחיוני להתפתחות שלנו, בראיה הצילומית והבנת עקרונות הצילום גם ביבשת הרחוקה. אך יחד עם זאת, כפי שבזמנו הגבנו לליאור, אנחנו שופטים את התמונות לפי איך יכלנו לצלם בשטח אחרת, או איך לתרום לפריים ותגובות כמו "ככה הלקוח ביקש" לא התקבלו בסבר פנים יפות (ובצדק אם אתה שואל אותי).

אין ספק שסיפקת ללקוח שלך את הסחורה, אבל זה לא מונע מאיתנו להגיב לתמונה ברמה האמנותית שלה (כפי שאנחנו תופסים את האמנות, וכפי שאנחנו מצליחים להבין אותה), ויש סבירות שאנחנו לא נאהב את התמונה כפי שהלקוח אהב, ולכן לא תמיד תמונות שנמכרו הלאה, בהכרח יחשבו כ"טובות" (מבחינתנו - כיוון שטוב ורע זה טעם אישי).

ישן 15-05-2007, 02:06
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]מתן, אני מעלה תמונות מאותה..."

ציטוט:
מתן, אני מעלה תמונות מאותה סיבה שאתה מעלה תמונות. כדי לקבל ביקורת, חיובית או שלילית.

אוקי, אז בבקשה בלי "זה מה שהלקוח ביקש". בקשה אישית... תודה.

ציטוט:
לא מקובלת עלי הצורה שבה הגברת התייחסה, ולא הביקורת עצמה.

אוקי, מקובל - אבל יש דרכים בוגרות לסגור עניינים. מסכים עם התוכן שלך אבל לא מסכים עם הדרך.

ציטוט:
לא ברור לי למה אתה מתעקש שהיו עננים, היתה שמש ישירה על הילדה אם זה לא ברור ולכן שיערה שרוף אבל אם קל לכם לתת תשובה בפוטושופ לכל סצינה, אתם מוזמנים.

כי זה נורא יפה, ותאורה כל כך מאוזנת בלי פלאשים משיגים באמצעות עננים. כפי שאמרת לי במסן, זה ללא עננים ולכן מגיע לך חיזוק חיובי כפול על שהגעת לתוצאה יפה כזו.
בנוגע לפוטושופ - אל תתחיל איתי, אתה מצלם מראש רחב יותר בשביל הקרופ אז אתה אומר שתיקוני חשיפה בפוטושופ זה מוגזם? לי אישית יותר קל מצפונית להבהיר איזורים חשוכים מלתת קרופ בעריכה, אבל היי - זה רק אני. אשמח לעבד לך צילומים של הילדות במידה ויש לך צילומים ללא איזורים שרופים.

ציטוט:
ובקשר לחתימה שלך, ברור לי שאתה רוצה להראות סולידריות עם שחף, אין לי בעיה לומר לשניכם שאתם טועים.

החתימה שלי (נכון לכתיבת הודעה זו) היא לא הבעת סולידריות עם שחף אלא ההיפך הגמור. היא חתימה צינית וארסית שבאה להראות לעולם מה שחף חושבת עלי (אישית). כן.. כן.. מסתבר שאני פלצן (לדבריה).
אבל מה זה משנה, היא הלכה מהפורום אז את החתימה הזו היא כנראה לא תראה.
למישהו יש ציטוטים מגניבים חדשים בשבילי?

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 15-05-2007 בשעה 02:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר