לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2007, 20:19
  ליאור .ק. ליאור .ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.05
שלום! מספר שאלות בנוגע לפרופיל ולאפשרויות לקראת הגיוס

שלום לכולם!
לפני חצי שנה עברתי צו ראשון.
התלוננתי על כאבים עזים בברכיים, כאבי ראש ומיגרנות.
נתנו לי פרופיל 72.
בקיוסק רשומים לי סעיפי ליקוי בנוגע לברכיים, המגרנות וכאבי הראש.
הבעיה בברכיים זוהתה ע"י אורטופד מוסמך.
כמו כן כאבי הראש והמיגרנות זוהו ע"י נוירולוג מוסמך.
עברתי פיזיותרפיה ועדיין הבעיה קיימת.

לפני שבועיים ניגשתי שוב לאורטופד עקב כאבים עזים בכף הרגל, אותם הרגשתי בעיקר בנעלי עור שקנו לי ונאלצתי להחזיר בשל הכאבים.
הוא זיהה אצלי פלטפוס ורשם המלצה לנעלי ספורט עם מדרסים וגם את זה שיש לי פלטפוס.

רציתי לדעת מה כל אלה אומרים לגבי השירות העתידי שלי (מתגייס בעוד שנה).
האם נעלי ספורט ו\או מדרסים קשורים לשיבוץ?
האם זה יכול להיקשר גם לפרופיל?

יש לציין שרשום בקיוסק המידע האישי שלי שלא אשרת ביחידות חי"ר.

בתודה מראש
ליאור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 01:14
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ליאור .ק. שמתחילה ב "שלום! מספר שאלות בנוגע לפרופיל ולאפשרויות לקראת הגיוס"

תלוי באיזו רמה הפלטפוס, והאם הוא גמיש או לא. בעיקרון גם פלטפוס קשה,בהנחה שהוא גמיש (מה שקיים בד"כ),משפיע על הפרופיל עד רמת פרופיל 72,ולא מתחת לכך. פרופיל 72 הוא כשיר ליחידות שדה שאינם חי"ר,כלומר שריון,תותחנים ודומיהם.

ההמלצה לנעלי ספורט לא מחייבת את הצבא,ונתונה לשיקול דעתו של הרופא הצבאי. בהנחה שתלך ליחידה אג"מית (שריון,תותחנים) האפשרות לתנועה עם נעלי ספורט היא די מוגבלת. למשל בשריון,אסור לעלות על טנקים עם משהו חוץ מנעליים צבאיות.

יש סיכוי מסוים שבטירונות יאשרו לך לנוע עם נעלי ספורט,אבל זה לא סביר. מה שכנראה יקרה,הוא שתקבל מהרופא הצבאי,כמעט מיד עם הגיוס,הפניה לקבלת מדרסים המותאמים לך ע"פ מידת גבס,שיקלו עליך גם את הבעיות ברכיים,וגם את הכאבים בכפות הרגליים.

לא סביר שזה ישפיע על השיבוץ שלך,מכיוון שהפרופיל כנראה ישאר אותו דבר,והוא מתאים ליחידות האג"מיות.

כמה דברים שחשוב לזכור:
1.לשלוח לצבא את המסמך מהאורתופד לגבי הפלטפוס,כדי שסעיף הליקוי הזה יוכנס לתיק הרפואי שלך עוד לפני הגיוס,ותקבל,מיד עם הגיוס,הקלות מתאימות ומדרסים מתאימים.

2.מומלץ לך כבר עכשיו לקנות מדרסים באזרחות,כדי למנוע המשך נזק לברכיים ולכפות הרגליים.

3. אנשים שסובלים משינוי במבנה כפות הרגליים,בין אם מדובר בכפות רגליים שטוחות או בקשת גבוהה בכפות הרגליים,נוטים לסבול יותר מאחרים משברי מאמץ. לכן שים לב טוב,גם בטירונות עצמה,וגם במידה ותתאמן לפני הצבא,לבניית סרגל מאמצים נכון,לשימוש קבוע במדרסים-בכל נעל איתה אתה הולך,לאכילה נכונה של מוצרים המכילים סידן (טונה,סרדינים,מוצרי חלב,הימנעות ממוצרי קקאו) וכמובן,במידה ואתה מרגיש כאבים חדים במקומות ספציפיים ברגל (בעיקר באיזור השוק),פנה לרופא אורתופד לצורך איבחון.

ישן 30-04-2007, 19:28

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "תלוי באיזו רמה הפלטפוס, והאם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הנשר הקטן
תלוי באיזו רמה הפלטפוס, והאם הוא גמיש או לא. בעיקרון גם פלטפוס קשה,בהנחה שהוא גמיש (מה שקיים בד"כ),משפיע על הפרופיל עד רמת פרופיל 72,ולא מתחת לכך. פרופיל 72 הוא כשיר ליחידות שדה שאינם חי"ר,כלומר שריון,תותחנים ודומיהם.

ההמלצה לנעלי ספורט לא מחייבת את הצבא,ונתונה לשיקול דעתו של הרופא הצבאי. בהנחה שתלך ליחידה אג"מית (שריון,תותחנים) האפשרות לתנועה עם נעלי ספורט היא די מוגבלת. למשל בשריון,אסור לעלות על טנקים עם משהו חוץ מנעליים צבאיות.

יש סיכוי מסוים שבטירונות יאשרו לך לנוע עם נעלי ספורט,אבל זה לא סביר. מה שכנראה יקרה,הוא שתקבל מהרופא הצבאי,כמעט מיד עם הגיוס,הפניה לקבלת מדרסים המותאמים לך ע"פ מידת גבס,שיקלו עליך גם את הבעיות ברכיים,וגם את הכאבים בכפות הרגליים.

לא סביר שזה ישפיע על השיבוץ שלך,מכיוון שהפרופיל כנראה ישאר אותו דבר,והוא מתאים ליחידות האג"מיות.

כמה דברים שחשוב לזכור:
1.לשלוח לצבא את המסמך מהאורתופד לגבי הפלטפוס,כדי שסעיף הליקוי הזה יוכנס לתיק הרפואי שלך עוד לפני הגיוס,ותקבל,מיד עם הגיוס,הקלות מתאימות ומדרסים מתאימים.

2.מומלץ לך כבר עכשיו לקנות מדרסים באזרחות,כדי למנוע המשך נזק לברכיים ולכפות הרגליים.

3. אנשים שסובלים משינוי במבנה כפות הרגליים,בין אם מדובר בכפות רגליים שטוחות או בקשת גבוהה בכפות הרגליים,נוטים לסבול יותר מאחרים משברי מאמץ. לכן שים לב טוב,גם בטירונות עצמה,וגם במידה ותתאמן לפני הצבא,לבניית סרגל מאמצים נכון,לשימוש קבוע במדרסים-בכל נעל איתה אתה הולך,לאכילה נכונה של מוצרים המכילים סידן (טונה,סרדינים,מוצרי חלב,הימנעות ממוצרי קקאו) וכמובן,במידה ואתה מרגיש כאבים חדים במקומות ספציפיים ברגל (בעיקר באיזור השוק),פנה לרופא אורתופד לצורך איבחון.

מה זאת אומרת שההמלצה לנעלי ספורט לא מחייבת את הצבא?
כואב ברגליים!
עובדה שזה קורה בנעליים מסוימות, כשבעיקרן מעור (ואם אינני טועה הנעליים הצבאיות הן נעליים מעור).
יכולים למרות ההמלצה והכאבים לחייב אותי לנעול נעליים צבאיות?

כבר הזכרתי שכל הבעיות הרפואיות שלי אובחנו ע"י רופאים מומחים ומוסמכים.
הם בעצמם אמרו שיש את הבעיות האלה והאלה.

אני לא מסוגל לרוץ. אפילו לא הליכה מהירה. אני אחרי 5 דקות הליכה רגילה מחפש ספסל לנוח ולשבת גם בגלל הכאבים בכפות הרגליים וגם בברכיים. יש לי אפילו פטור משיעורי ספורט וגם מהבגרות בספורט. אני עושה עבודה.
אלה העובדות!

תסלחו לי שאני נשמע קצת תוקפנ. זה פשוט מרתיח אותי שלצבא, לפחות כפי שזה נראה, לא אכפת מהחיילים שלו.

סתם מתעניין, באילו מקרים למשל כן היו משנים את הפרופיל שלי?
ישן 30-04-2007, 22:38

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ליאור .ק. שמתחילה ב "[QUOTE=הנשר הקטן]תלוי באיזו..."

זאת אומרת שהצבא מחויב אך ורק להוראות הרפואיות של רופאים צבאיים. המלצות של רופאים אזרחיים,מומחים ככל שיהיו,נלקחות בחשבון ברצינות ע"י הרופאים הצבאיים,אבל הם עדיין רק המלצות.

כואב ברגליים? אני בטוח. כמעט לכל חייל קרבי כואב ברגליים. הפיתרון המתאים לכך,כאשר הבעיה הגורמת לכאבים היא פלטפוס,הוא מדרסים אורתופדיים,שיכולים להיכנס גם לנעליים הצבאיות.

בהחלט יכולים לחייב אותך לנעול נעליים צבאיות. הצבא דואג לבריאות החיילים שלו,ובד"כ פחות לנוחיות שלהם. הכאבים האלו בכפות הרגליים,במידה ואתה לא מבצע מאמץ גופני חריג,הם לא מזיקים,אלא רק כואבים. דרך אגב,הכאבים לא באים בגלל החומר שממנו עשויות הנעליים,אלא בגלל הסוליה הקשה,שבד"כ יש לנעלי עור,בניגוד לסוליה רכה,שבד"כ יש בנעלי ספורט.

בקשר לטיעון של "אני לא מסוגל לרוץ",אתה תגלה בצבא שאתה מסוגל לרוץ. נכון,עם מדרסים,ובהתחלה גם עם כאבים,אבל אתה מסוגל לרוץ. כשתשים מדרסים,תגלה לאחר חודש-חודשיים,שאתה גם מסוגל עכשיו ללכת יותר מ5 דקות רצוף. חוץ מזה,שאימונים סדירים בריצות והליכות,כאשר הם נעשים עם מדרסים,ועל פי סרגל מאמצים מסודר,יעזרו לך להיפטר מאותם כאבים.

לגבי הפטור שיש לך מהבגרות בספורט,זה,עם כל הכבוד,פינוק שהצבא לא יכול להרשות לעצמו לתת לך. לבי"ס אין אינטרס יותר מדי גדול שתתאמן ותהיה בכושר,ולכן לא ממש אכפת לו לתת לך פטור,אם קשה לך. לצבא יש אינטרס כזה,ולכן הוא ידאג שתהיה בכושר,גם אם זה כואב,כל זמן שזה לא מזיק לבריאות שלך.

בקשר לשאלה האחרונה- אני אענה רק,שהפרופיל שלך היה משתנה אם היו לך בעיות אורתופדיות חמורות יותר. הפירוט של ספר הפרופילים הצה"לי הוא חסוי לאזרחים,וגם לחיילים שאינם צוות רפואה.

ישן 01-05-2007, 18:27

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הנשר הקטן שמתחילה ב "זאת אומרת שהצבא מחויב אך ורק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הנשר הקטן
זאת אומרת שהצבא מחויב אך ורק להוראות הרפואיות של רופאים צבאיים. המלצות של רופאים אזרחיים,מומחים ככל שיהיו,נלקחות בחשבון ברצינות ע"י הרופאים הצבאיים,אבל הם עדיין רק המלצות.

כואב ברגליים? אני בטוח. כמעט לכל חייל קרבי כואב ברגליים. הפיתרון המתאים לכך,כאשר הבעיה הגורמת לכאבים היא פלטפוס,הוא מדרסים אורתופדיים,שיכולים להיכנס גם לנעליים הצבאיות.

בהחלט יכולים לחייב אותך לנעול נעליים צבאיות. הצבא דואג לבריאות החיילים שלו,ובד"כ פחות לנוחיות שלהם. הכאבים האלו בכפות הרגליים,במידה ואתה לא מבצע מאמץ גופני חריג,הם לא מזיקים,אלא רק כואבים. דרך אגב,הכאבים לא באים בגלל החומר שממנו עשויות הנעליים,אלא בגלל הסוליה הקשה,שבד"כ יש לנעלי עור,בניגוד לסוליה רכה,שבד"כ יש בנעלי ספורט.

בקשר לטיעון של "אני לא מסוגל לרוץ",אתה תגלה בצבא שאתה מסוגל לרוץ. נכון,עם מדרסים,ובהתחלה גם עם כאבים,אבל אתה מסוגל לרוץ. כשתשים מדרסים,תגלה לאחר חודש-חודשיים,שאתה גם מסוגל עכשיו ללכת יותר מ5 דקות רצוף. חוץ מזה,שאימונים סדירים בריצות והליכות,כאשר הם נעשים עם מדרסים,ועל פי סרגל מאמצים מסודר,יעזרו לך להיפטר מאותם כאבים.

לגבי הפטור שיש לך מהבגרות בספורט,זה,עם כל הכבוד,פינוק שהצבא לא יכול להרשות לעצמו לתת לך. לבי"ס אין אינטרס יותר מדי גדול שתתאמן ותהיה בכושר,ולכן לא ממש אכפת לו לתת לך פטור,אם קשה לך. לצבא יש אינטרס כזה,ולכן הוא ידאג שתהיה בכושר,גם אם זה כואב,כל זמן שזה לא מזיק לבריאות שלך.

בקשר לשאלה האחרונה- אני אענה רק,שהפרופיל שלך היה משתנה אם היו לך בעיות אורתופדיות חמורות יותר. הפירוט של ספר הפרופילים הצה"לי הוא חסוי לאזרחים,וגם לחיילים שאינם צוות רפואה.

תזכיר לי ממתי "אימונים" מורידים תדירות של מיגרנות וכאבי ראש עזים?
ישן 01-05-2007, 20:35

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ליאור .ק. שמתחילה ב "[QUOTE=הנשר הקטן]זאת אומרת..."

בהודעות הקודמות דיברתי אך ורק לגבי הבעיות האורתופדיות.
לגבי מיגרנות: לפי מה שהבנתי,ולפי הפרופיל שיש לך,אני מניח שיש לך סעיף של מיגרנות בדרגה 3 ,כלומר מיגרנות מלוות בכאבי ראש חזקים,אך ללא AURA (הילה),וללא סונופוביה\פוטופוביה חריפות.

במידה ולדעת הנוירולוג שלך,המיגרנה יותר חמורה ממה שצה"ל יודע,מומלץ שתלך אליו ותבקש חו"ד מלא על המיגרנה שלך,כולל פירוט על התופעות שציינתי (הרופא כבר יבין) וגם של מספר תופעות שלא ציינתי כאן.

כמו כן,מומלץ שתדבר עם הנוירולוג לגבי הסיבות שגורמות לך להתקפי מיגרנה, בין אם מדובר על לחץ נפשי,רעשים חזקים,או מחסור בשעות שינה. במידה והנוירולוג יחשוב שאחת הסיבות היא מחסור בשעות שינה,בקש ממנו להמליץ בחוות דעת שהוא כותב,על מתן 7 שעות שינה רצופות. חשוב לציין באותו חו"ד איזה תרופות אתה לוקח,ואם אפשרי,שיוציא לך מרשם לתרופות האלה,אותו תציג לרופא יחד עם חוות הדעת של הנוירולוג,בקליטה הרפואית שלך בטירונות. כך תוכל לקבל בצורה מיידית את התרופות אותם אתה צריך,ואת ההקלות במידה ומגיעות לך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר