לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2007, 23:09
  FireBullet_ FireBullet_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.02
המלצות\ הסברים לגבי לינוקס

ניסיתי לקרוא פה קצת ולנסות להבין אבל עדיין לא נענו לי כל השאלות אז אני ירכז כאן הכל :\ -
מה שאנ יעושה במחשב כיום זה גלישה באינטרנט, הורדות (אימיול, ביטורנט) , איסיקיו, מסנגר, סרטים, מוזיקה ואופיס.

1. מה היתרונות של לינוקס בנוגע לדברים האלו? כי לפי מה שהבנתי דווקא בנושאים האלה לינוקס כאילו מתקשה לתמוך - אז למה לעבור ללינוקס "בכוח"?
2. הבנתי שיש גרסאות ללינוקס בגלל היותו כתוב בקוד פתוח.
איזה מומלצת לצרכים אלו? למה? מה ההבדל בין הגרסאות?
3. צריך להוריד בנוסף ללינוקס עצמו כל מיני תוכנות כדי שאני אוכל לעבוד על המחשב? איזה?
4. תוכנות של מיקרוסופט כמו מסנגר, ויזואל סטודיו ואופיס יעבדו על הלינוקס?
5. אני מאמין שאם אני יעבור ללינוקס אני יעשה את זה בהתחלה בתור ניסיון - יתקין אותה כמערכת הפעלה שניה ויעבוד אליה מידי פעם... מה אתם אומרים על זה? יענו זה בסדר להתחיל ככה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2007, 00:33
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FireBullet_ שמתחילה ב "המלצות\ הסברים לגבי לינוקס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FireBullet_
ניסיתי לקרוא פה קצת ולנסות להבין אבל עדיין לא נענו לי כל השאלות אז אני ירכז כאן הכל :\ -
מה שאנ יעושה במחשב כיום זה גלישה באינטרנט, הורדות (אימיול, ביטורנט) , איסיקיו, מסנגר, סרטים, מוזיקה ואופיס.

1. מה היתרונות של לינוקס בנוגע לדברים האלו? כי לפי מה שהבנתי דווקא בנושאים האלה לינוקס כאילו מתקשה לתמוך - אז למה לעבור ללינוקס "בכוח"?
2. הבנתי שיש גרסאות ללינוקס בגלל היותו כתוב בקוד פתוח.
איזה מומלצת לצרכים אלו? למה? מה ההבדל בין הגרסאות?
3. צריך להוריד בנוסף ללינוקס עצמו כל מיני תוכנות כדי שאני אוכל לעבוד על המחשב? איזה?
4. תוכנות של מיקרוסופט כמו מסנגר, ויזואל סטודיו ואופיס יעבדו על הלינוקס?
5. אני מאמין שאם אני יעבור ללינוקס אני יעשה את זה בהתחלה בתור ניסיון - יתקין אותה כמערכת הפעלה שניה ויעבוד אליה מידי פעם... מה אתם אומרים על זה? יענו זה בסדר להתחיל ככה?

1. גלישה באינטרנט מהירה יותר, לטעמי, מאשר בחלונות, כנראה משום שכל המערכת פועלת בצורה יעילה יותר. ביטורנט נכתב כתוכנה בעולם של לינוקס והועתק רק לאחר מכן לחלונות - תבין לבד מה זה אומר. אימיול - יש מספר לקוחות אימיול בלינוקס. איסיקיו ומסנג'ר - אני משתמש בתוכנה שנקראת GAIM שיודעת להתחבר אל הרשתות האלה (ואל אחרות, כמו למשל Google Talk) - והיא עובדת מצויין (אבל כן, אין את ה bells and whistles של מסנג'ר - שזה לא דבר רע לדעתי - אני חושב שזה בלתי נסבל...). סרטים? מה אומר ומה אגיד, אני משתמש ב mplayer. בשונה מהחבר'ה בחלונות, אני לא עסוק בלחפש קודקים כל היום - אני נותן לו סרט או קובץ קול בכל פורמט - והוא פשוט מנגן אותו (אבל זה תלוי באיך שהוא הותקן, זה כבר עניין של הפצה, ואני לא יכול להתחייב שזה יהיה כך בכל הפצה. ככה זה בג'נטו...).
2. ההבדל הוא חבילת התוכנות שמגיעה, ושינויים שעושים (או לא עושים) במנהלי החלונות הפופולאריים שמגיעים עם ההפצות - שהם GNOME ו-KDE. לטעמי המקור טוב ואין צורך לשנות אותו, אבל יש הפצות שמתעקשות לשנות... שיבושם להן. כל אחד מעדיף הפצה אחרת, אחרת לא היו כל כך הרבה סוגים. אתה פשוט צריך לנסות (לכל הפחות את ה 5-6 הפופולאריות) ולהחליט מה הכי מתאים לך. בסופו של דבר - כל הרעיון מאחורי לינוקס הוא חופש בחירה...
3. תלוי בהפצה, ברוב ההפצות, יש אפשרות שנקראת להתקין "הכל", ואז ההפצה תגיע עם מאות תוכנות מותקנות מראש (נגני מולטימדיה, דפדפנים, חבילת אופיס (לא של מיקרוסופט), כלים מדעיים, וכו')
4. תוכנות של חלונות לא עובדות באופן כללי בלינוקס. ישנם תחליפים דומים (ובהרבה מאוד מהמקרים, טובים יותר, אלא אם כן אתה חייב שיהיה משהו זהה למקור, ואז, תישאר עם חלונות ו"תהנה"...). ישנן דרכים להריץ תוכנות של חלונות בלינוקס על ידי פרוייקטים כמו Wine (לתוכנות) או Cedega (למשחקים) ויש גם את CrossOver Office שמאפשרת להריץ את האופיס המקורי של מיקרוסופט על לינוקס - למרות שלי באופן אישי OpenOffice תמיד הספיק... כנ"ל לגבי ויז'ואל סטודיו - יש הרבה סביבות עבודה אחרות - למשל Eclipse, Anjuta, Kdevelop, ועוד.
5. אתה יכול. אתה גם לא חייב להתקין. ללינוקס ישנן גירסאות שיכולות לרוץ לחלוטין מהתקליטור בלי להתקין כלום על המחשב. ישנן אפילו כאלה שעשירות מאוד בתוכנות על גבי DVD. חפש ברשת על Knoppix (אבל קח בחשבון שלמרות שזה לינוקס - הוא רץ מתקליטור - ויהיו לזה משמעויות בכל מיני מובנים - למשל שמירה של דברים שאתה עושה בין אתחולים, וסתם מהירות עבודה - כיוון שכונן התקליטורים איטי בהרבה מהכונן הקשיח שלך...)

בהצלחה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:00

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר