לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2007, 14:31
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
ילדים יקרים - תקראו טוב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Red_Hot_Chili_Pepper שמתחילה ב "תגידו יש פה למישהו נייק שוקס איך הם לריצה?"

ראיתי בפורום מו"ס מספר אשכולות בנוגע לשאלות והמלצות לקנייה של נעלי ריצה - לשם אימוני כושר גופני לפני ובזמן הצבא. כמות השטויות שנכתבה פה - עצומה...חסרת כל בסיס או רציונל. אחד חושב שנעל של-X מגניבה, בעוד השני רושם שהנעל של -Y פ33טית...

אין לי ספק שישנם משתתפים בפורום שנשכרו על ידי חברות שיווק על מנת להעלות את ערכה של נעל זו או אחרת. לכן - אכתוב בקצרה מה חשוב בנעל ספורט ומה הרציונל המדעי לצורה שהיא בנוייה. אל תוציאו כסף לפני שאתם מודעים לדברים שאני כותב!

אתחיל מהסוף, קרי - מהמסקנה הפרקטית הסופית של סקירתי: יש לקנות את הנעליים הכי נוחות לך באופן אישי. לא משנה אם זו נעל של גלי ב-100 ש"ח או נעל שנייק ב-1000 ש"ח. הנעל הנוחה לך - היא הנעל הטובה ביותר. ומאיפה נובעת המסקנה הזו? הנה:
מבחינה היסטורית - ה-RUNNING BOOM של שנות ה-70 בארה"ב הביא לפיתוח מואץ של נעלי ריצה. בהתחלה - הדבר העיקרי אליו שאפו מפתחי הנעליים - הוא לשכך ככל שביכולתם את מגע כף הרגל בקרקע בכל צעד וצעד. קרי, מכפלת מסת הגוף ומהירותו האנכית = כוח שיופעל חזרה על הגוף לאורך זמן מסויים (F*T=M*V). בהנחה שהמומנטום האנכי של הגוף יחסית קבוע בכל צעד וצעד - במידה ואתה מאריך את משך הזמן שהכוחות שהגוף מפעיל על הקרקע - כוח התגובה הקרקעי ירד. זה למה משתמשים בשיעורי התעמלות במזרונים לנחיתות וזה למה יש לכם כריות אוויר ברכב.
מכיוון שכלל חברות הנעליים משתמשות באותם חומרים/ או בחומרים בעלי מרכיבי שיכוך זהים - המחיר לא משנה את העובדה שכל נעלי הספורט (המיועדות לריצה) משככות את האימפקט אם הקרקע בצורה זהה פחות או יותר.

לאחר זמן - ראו חוקרים שאף על פי שאכן ניכר שיפור במרכיבי השיכוך מהם בנויות הנעליים - לא נראתה ירידה בשכיחות של פציעות שימוש יתר בגפיים התחתונות בקרב אוכלוסיות פעילות. לכן, הם ניסו לחשוב על דברים אחרים שיכולים להשפיע...ופה נכנס מרכיב תנועת הפרונציה של כף הרגל: כעיקרון - סברו שהתנועה הזו (שאתאר אותה בצורה פשטנית כ"יציאה החוצה של העקב") - אם היא מוגזמת מבחינת טווח התנועה, או המהירות שבה היא מתרחשת, או אם היא לא קיימת - אז ישנו רציונל ביומכני לבנייה של נעליים המותאמות לOVER תנועתיות - או חוסר ממנה. אם תלכו לחנות נעליים - תראו שישנם נעליים שהסולייה בחלק האחורי/חיצוני של העקב "חתוך"...זה נועד למזער את תנועת הפרונציה. כמו כן - לרוב גם תראו שבחלק הזה של הסולייה (החלק החיצוני) - החומר ממנה עשוייה הסולייה - הוא שונה מאשר החלק הפנימי שלה. החומרים שונים - מכיוון שיש לך "פחות חומר" שיכוך בחלק הזה - עקב המבנה השונה.
אף על פי כן - ולמרות כל "השכלולים" - עדיין סובלים רבים מפציעות.

בשלוש שנים האחרונות - יצאו שתי החוקרים הבכירים בתחום (פרופסור בנו ניג מאוניברסיטת קלגרי - שהוא היועץ הביומכני הבכיר של אדידס, וד"ר מרטין שורטן - שהיה במשך שנים רבות ראש המחקר הביומכני של נייקי) - ב"ניירות עמדה" - שקובעים שכל נושא תכנון הנעליים עד כה - לוקה בחסר - מכיוון שתוצאות המחקרים לאורך השנים אינם מראים ששיכוך ו/או נעליים המתוכננות "לבקר את תנועת החלק האחורי של כף הרגל" - אינם משפיעות על לטובה/ לחיוב על הסיכוי להיפצע. יותר מכך - לאחרונה החלו לבחון את מרכיבי "הקשיחות" של הרגל בעת ריצה (קשיחות מתייחסת לאיך השרירים מופעלים לפני ובמהלך המגע אם הקרקע - קרי - אם תכווצו את שריר התאומים - מבחינה מכנית - הרגל קשיחה יותר...) - ונמצא שככל שהנעל "משככת" יותר את האימקט - כך הקשיחות של הרגל עולה!!! ולכן כל האפקט - לא מתקיים למעשה!
החוקרים האלו ממליצים כיום - שיש לקנות את הנעל הנוחה ביותר!!! נעל נוחה מאפשרת לחיישנים מכניים בכף הרגל להעביר אינפוט נקי למערכת העצבים - שבתגובה - מפעילה את השרירים בצורה טובה יותר לקראת הנחיתה של הרגל. ככל שהנעל "מפריעה" יותר לאינפוט העצבי לעבור (קרי - משמשת כפילטר) - הסיכוי לפגיעה עולה.

זה בקיצור מאוד...הנושא מורכב הרבה יותר משנדמה...

כמו כן - הקישור לכתבה ב-YNET - על החנות שעושה "בדיקות" להתאמת הנעל על פי לחצים בכף הרגל - מוכרת לכם לוקשים - אין קשר בין מנח כף הרגל בעמידה סטטית לבין תנועתה הדינמית - כמו בעת ריצה והליכה!!!!

לכן ילדים - תקנו את הנעל הנוחה לכם ביותר - אל תהיו "קולים" ותקנו את "הנעל הפ33טית של השייטת שבכלל משתמשים בה בסיירת כבוד"...תקנו את הנעל הטובה לכם באופן אישי. ותפסיקו לקשקש על דברים שאתם לא מבינים בהם.

אשמח לקשר אותכם למאמרים מקצועיים בתחום - למרות שהם קצת "טכניים".

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 01-04-2007 בשעה 14:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2007, 14:55
  malanada malanada אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל malanada שלח הודעה דרך MSN אל malanada
התגובה שלי אליך...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "ילדים יקרים - תקראו טוב..."

ראשית תן לי להגיד שלא אהבתי את נימת הכתיבה שלך משום שהיא מעבירה מסר של שחצנות
כל מה שכתבת פה לא בא לעזור כאן למתגייסים לקנות נעליים טובות לריצה אלא בסך הכל בחרת להשוויץ קצת בידע שלך שבטח קראת בויקיפדיה או באיזשהו מקום אנחנו כותבים בפורום מתגייסים וסדירים ולא בפורום מדעי -רפואי על תולדות נעלי הריצה (זה פשוט מה שאני קלטתי ממה שכתבת ולכן הייתי חיייב להגיד את זה)

עכשיו בנוגע למה שכתבת לגבי מבנה כף הרגל בעמידה סטטית -כך אותי לדוגמא שאחרי בדיקה סטטית גילו אצלי באותה חנות שכל נקודות הלחץ אצלי הם בעקב ולא מחולק טוב בכל כף הרגל (דבר זה התבטא שבשנים קודמות שרצתי היה לי כאבים בעקב כף הרגל בלבד ככה שיש קשר לעמידה סטטית)
אחרי שרצתי בהליכון באותה חנות גילו שאני דורך על הרגל בזווית של 160 שזה עקום ולא בדיוק ישר ולכן המליצו לי לקנות נעלי stabillity שתומכות את עקב הרגל...

עוד דבר : מישהו יכול להרגיש נוח בנעל שלא מתאימה לנקודות הלחץ והריצה שלו בפרט ולגרום לעצמו נזק ולכן אני חושב שהמסקנה הזאת שתקנה נעליים ב100 שקל של גלי כי הם נוחות לך היא מוטעית
זוהי רק דעתי ואני לא מתכוון להעביר עליך ביקורת או משהו

ישן 01-04-2007, 16:15

ראשית...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי malanada שמתחילה ב "התגובה שלי אליך..."

אם מתגובתי נובעת שחצנות כלשהי - הנני מתנצל...באמת ובתמים באתי להוסיף מידע לפורום שיכול לתרום למתגייסים וחיילים רבים. נכון - זה אינו פורום "רפואי" - אבל כל נושא נעלי הריצה (תיכנונם וכו') - קשור לחלוטין לפגיעות עתידיות/ עכשוויות של פלג הגוף התחתון במהלך שירותכם הצבאי.
שנית: הייתי שותף פעיל למספר לא קטן של מחקרים העוסקים בביומכניקה של כף הרגל/ קרסול - בכלל זה מחקרים בקרב חיילים. כיום אני בדרך ללימודים מתקדמים בחו"ל - בנושאים אלו. את הידע שלי רכשתי ביזע ובעמל. ואף על פי שוויקיפדיה הוא מקור לא רע למספר דברים - אם היית בודק - היית רואה שהמידע שכתבתי לא מופיע שם. אינך יודע מי אני, מהו תחום התמחותי, מהו תוארי האקדמי ומהו ניסיוני המקצועי - ולכן תצא מנקודת הנחה שמי שעמוד מולך יודע על מה מדובר כאשר הוא מרשה לעצמו לכתוב בפירוט יחסית על נושא זה או אחר.

"הבדיקה" שעברת חסרת כל תקפות - וחבל שאתה לא מבין שלי אין אינטרס למכור לך נעל כזו או אחרת - ולכן מה שכתבתי הוא אך ורק למען האינטרס שלך ושל חבריך - הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כספית.
מכיוון שכנראה אין לך את הניסיון הנדרש להבחין בין עיקר לטפל ו/או להבין איך עובד מערך השיווק של חברות הנעליים וחנויות הספורט - הייתי מציע לך לקרוא שוב את מה שכתבתי - ולהפנים.
אם היית קורא את מה שכתבת - היית מבין שכנראה ה"160 מעלות" ונעלי בקרת תנועת עקב אחורית - הם במקרה הטוב - גורם אחד במשוואה, במקרה הרע - לא קשורים בכלל לסיכוי שלך להיפצע.

ותאמין לי - אני לא ממציא דברים - אני פשוט מסכם במילים פשוטות את מסקנותיהם של האנשים המובילים בתחום:

פה:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/...l=pubmed_DocSum

ופה:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/...l=pubmed_DocSum

אז שוב - תתרכז במה שאתה מבין, תלמד מאחרים בדברים שאתה לא. כי בניגוד אלייך - אני מבין את הרציונל לתיכנון של נעלי ריצה, הסברתי אותו - וגם הוספתי שהנושא מורכב - מכיוון שהתיכנון העכשווי של הנעליים לוקה בחסר מכיוון שלא בדקו פרמטרים מכניים נוספים היכולים להשפיע הן על הסיכוי לפגיעה והן על היכולת לשפר ביצועים. אתה בסה"כ מתאר איזשהו תהליך שיווקי שעברת בחנות זו או אחרת (!!!) - לא אורטופד, לא פיזיוטרפיסט, לא ביומכניסט - מוכר נעליים יודע מה טוב בשבילך!!!

ובנימה אישית: נוסח הכתיבה המזלזל שלך בהחלט מעיד על חוסר הביטחון שלך בעצמך, ועל ילדותיות בכל הקשור לתקשורת בין-אישית.

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 01-04-2007 בשעה 16:26.
ישן 01-04-2007, 17:45
  malanada malanada אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל malanada שלח הודעה דרך MSN אל malanada
אוקיי אבל תבין...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "ראשית..."

אני בהחלט לא מכיר אותך וגם לא כתבתי שום דבר על הידע שלך כל מה שכתבתי הוא שקולטים מנימת הכתיבה שלך שחצנות מסוימת ואם אכן אתה רוצה להעביר מסר שיתרום פה לכל המתגייסים בנושא נעלי הריצה אז העצה שלי היא שלא תתן מלא מידע מדעי שהרבה מאוד אנשים בפורום הזה לא יודעים איך להתייחס אליו ...
בתגובה הקודמת שלי אני לא נכנסתי איתך לרמה האישית אבל שאתה אומר שאני חסר ביטחון בעצמי וילדותי ביחסים בין אישיים אני יבחר פשוט לא לרדת לרמה הזאת כדי לשמור על תרבות הדיון ואני רק יגיד שאני לא ציפיתי שבנאדם משכיל כמוך יגיב ככה על מישהו במישור האישי

סוף דבר!!

ישן 01-04-2007, 19:05

ידידי - העיקר שתבין את המסר שניסיתי להעביר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי malanada שמתחילה ב "אוקיי אבל תבין..."

אנשים פה פשוט...(מחוסר הגדרה הולמת)...מקשקשים בנושא. חברות הנעליים עושות עלייך רווחים שלא יאומנו - וזאת עקב שיווק מעולה - שכולל בתוכו "הייפ" תקשורתי שאותו הם יוצרים בין השאר בעזרת כניסה לפורומים של קהל היעד והשארת הודעות המהללות נעל/חולצה/תיק זה או אחר (ראה הודעות מתחתיי...אין צורך להוסיף).
כמו כן - יחידות מובחרות בצה"ל נוטות להשתמש בנעל זו או אחרת - לאו דווקא בגלל שהם "טובות יותר" - אלא בגלל שחברות הנעליים מודעות ליוקרה שנוצרת למותג שלהם - ולכן הם נותנות את הנעליים ליחידות הללו במחירי עלות/חינם. לכן - גם אם בשייטת מטכ"ל הולכים אם נעל מסויימת - זה לא בהכרח מצביע על איכותה.

מכיוון שאני מכיר מקרוב את התהליך (לא - אני לא עובד בחנות או משווק של מוצר זה או אחר - אני חוקר בתחום ומכיר את הנפשות הפועלות בארץ ובעולם) - ניסיתי בעזרת הסבר מופרט - להבהיר לך ולשאר הקוראים מה השיקולים העקרוניים בבואך לקנות נעליים.

מקווה שהבהרתי את כוונתי.
ישן 01-04-2007, 16:36

עוד אחד שמבין...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי dehoN שמתחילה ב "חח אל תהיה מצחיק"

"הבדיקה" שהם עורכים בריצה - נועדה לבדוק בצורה איכותית (בניגוד לכמותית) את תנועת האיברסיה של הקרסול ביחס לשוק. היא לא מודדת לחץ. את בדיקת הלחץ אתה מבצע בצורה סטטית (תקרא את הכתבה בYNET!).גם בדיקה זו בעייתית מאוד- מכיוון שהיא לוקחת תנועה תלת מימדית - ומסתכלת רק על רכיב אחד שלה - בדו-מימד... זאת בתוספת הערכה לא מקצועית של מוכר נעליים...והעובדה שהיא מבוצעת על מסילה נעה ולא על הקרקע (וישנם הבדלים משמעותיים בריצה על שתי סוגי המשטחים - מספיק משמעותיים שכיום במחקר לא מסיקים מסקנות מריצה על מסילה לריצה "בשטח" - במבחינת תנועתיות כף הרגל...)

אני לא מצחיק - האמת היא שאני קצת עצוב מהתגובה שלך. כי אתה כותב על דברים שאתה לא מבין בהם.

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 01-04-2007 בשעה 17:05.
ישן 02-04-2007, 23:59
  Lipside Lipside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.03
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי spz שמתחילה ב "ברוקס אדרנלין"

אכן דגם נהדר (גם אני קניתי עכשיו, אדרנלין ASR).

תראה, אני לא יודע מה להגיד לך. מצד אחד, הרבה זמן רצתי עם נעליים של אבא שלי, אמנם טובות (זוג אחד וואסק, וזוג אחד ברוקס קסקדיה), אך לא מתאימות לרגל שלי (באותה חנות, פרו ספורט, גיליתי שיש לי אובר-פרוניישן וקשת מאוד גבוהה), והיה לי מאוד נוח ולא נפצעתי.
אח"כ רצתי עם נעלי נייק שחוקות לגמרי במשך 3-4 אימונים, ובחלק מהאימונים בבצפר אפילו רצתי עם ואנס כי לא היו לי נעלי ספורט. כמו כן, הלכתי עם הואנס בטיול שנתי (דרכים גרועות כמובן, אבנים, כאבים בכף רגל) ואח"כ הלכתי קצת עם נעליים גרועות אחרות (ספולדינג). מהר מאוד התחלתי להרגיש כאבים בתאומים וזה היה הטריגר לקנות נעליים נורמליות.

בכל מקרה, הלכתי לחנות, בדקתי את כף הרגל. נתנו לי ארבעה דגמים למדוד - סאוקוני אומני, ברוקס אדרנלין, וואסק וסלומון. מהר מאוד פסלתי את הוואסק והסלומון מחוסר נוחות יחסי לאחרות (למרות שגם איתן הייתי מסתדר טוב באימונים), והתלבטתי רבות בין הברוקס לסאוקוני ששתיהן היו מעולות ונוחות מאוד עד שבסוף קניתי את הברוקס רק כי נאמר לי מכמה אנשים שעדיף אותן מבחינת עמידות.
זאת פעם ראשונה שגיליתי שיש לי קשת גבוהה ובאמת ההבדל גדול כשנועלים נעל שמותאמת למבנה הזה.

קיצר, זאת השקעה. יכול להיות שתרוץ עם נעליים ב-200 ש"ח שיהיו לך נוחות ולא תיפצע, ויכול להיות שתרוץ עם נעליים ב-500 ש"ח (מחיר נורמלי לברוקס, סאלומון וסאוקוני אחרי הנחה של 25% שקל להשיג. אסיקס קצת יקר מדי) ותיפצע. חשוב שתרוץ עם נעליים לא שחוקות (בד"כ הרף עומד על 800 ק"מ), שיהיו נוחות כמה שיותר, ובעיקר שתבצע פעילות נכונה, ריצה על משטחים סופגי זעזועים (חול ים - לא על החלק שקרוב לים כי הוא נטוי, דשא, כורכר) למשל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר