לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2007, 16:14
  sdfg sdfg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.06
שפרעם לא היתה המקום הראשון שעדן נתן זאדה ניסה לרצוח בו בני מיעוטים

"הצבא יכל למנוע מעדן נתן זאדה מלבצע את הפיגוע בשפרעם ". את הטענה הזו משמיע אחמד אל-הייב, שהיה בכלא עם החייל שרצח באוגוסט 2005 ארבעה ערבים באוטובוס בשפרעם, כך דיווח בסוף השבוע העיתון א-סינארה היוצא לאור בנצרת.

אל-הייב (39), המרצה עונש של 14 שנות מאסר בגין עבירות ביטחוניות , ריצה את עונשו בכלא 4 בצריפין בסמוך לתאו של נתן זאדה, בין החודשים מארס למאי 2005. בדברים שאמר בדיון בפני בית משפט צבאי בחודש נובמבר וכן בדברים שמסר לעיתון עולה שמבחינתו הכתובת היתה על הקיר. לדבריו, הוא הזהיר את שלטונות בתי הכלא שנתן זאדה איים לרצוח אותו רק בשל היותו בדואי, אולם איש לא עשה דבר ובכך לא נמנע הפיגוע. "הוא כמעט רצח אותי, הוא הגיע אליי עם סכין ואני הלכתי אל המודיעין הצבאי והודעתי להם על כך".

החייל, המתגורר בכפר הבדואי בית זרזיר, הוסיף כי בכלא התנהג נתן זאדה באופן מוזר. "הוא היה איטי והיו לו כבר אז דעות מוזרות כלפיי. נראה שהוא הסתובב עם החרדים והיה מושפע מהמתנחלים אשר פונו אחר כך מעזה ומגוש קטיף. היתה לו שנאה כלפי ערבים. חשתי בדעותיו המוזרות כלפיי עוד מהעבר. הוא היה אומר לחבר יהודי שלי: 'זה ערבי, זה מחבל. אני רוצה להרוג אותו'. בסופו של דבר הוא שם סכין סמוך לתא שלי כדי להרוג אותי והסכין נתפסה".

לאחר התקרית הזאת, כך מדווח העיתון, פנה אל-הייב למפקדי הכלא והגיש תלונה נגד נתן זאדה, אך אלה ענו לו: "אל תדאג, הוא לא יישאר איתך, היום אנחנו מעבירים אותו". אל-הייב טוען כי לאחר שהגיש את התלונה הועבר נתן זאדה לכלא שש בעתלית אולם לדבריו, "לא טיפלו כיאות בתלונתי, לא בדקו אותה, וכך יצא שבתום ימי המחבוש שנגזרו על נתן זאדה הוא שוחרר, הוחזר לשירות צבאי וניתן לו בחזרה כלי נשק".

על הפעמים בהן איים נתן זאדה על אל-הייב, סיפר החייל הבדואי: "הוא היה מסתובב מספר פעמים סמוך לתא שלי וממתין להזדמנות, אולם הוא לא הצליח". אל-הייב סיפר שנתן זאדה נהג להסתובב מספר פעמים סמוך לתאו, אולם לא הייתה לו הזדמנות לפגוע בו.

"אנו ניצבים בפני טרגדיה כפולה ומכופלת. אני סבור שבמקרה כזה היה על המודיעין של הכלא לדווח ישירות לגורמי הצבא ולמנוע מנתן זאדה לשאת נשק, ואף לשים אותו תחת פיקוח ולא לאפשר לו להתהלך חופשי" אמר עורך דינו של אל-הייב, ויסאם נבוואני. "אולם אחרי שקרה מה שקרה הדבר החמור יותר הוא שאל-הייב עמד מול בית המשפט הצבאי וסיפר כל זאת ואיש לא עשה דבר. מה שצריך לעשות הוא להקים ועדת חקירה עצמאית מחוץ לצבא כדי לבדוק את העבירות שבוצעו, וכיצד הצליח חייל לבצע את מה שביצע".

ynet
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:39

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר