לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2007, 14:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני מציע לוותר על המשולש וואדי ערה מזמן מזמן...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "רגע רגע רגע..."

ארץ ישראל השלמה היא בלי ספק זכות שלנו, אבל זה בכלל לא העניין. העניין הוא כרגע מניעת הפיכת הערבים לרוב בתוך הקו הירוק בתוך שני דורות (במידה ונשרוד עד אז...). שלא יהיו טעויות, טרנספר לערבים אינו מוצדק פחות מהטרנספר ליהודים, שבו תומכים "מתונים" למיניהם. העניין הוא שצריך
תמיכה אמריקנית לכל מהלך - ויהיה יותר קל לגייסם למהלך שבו נוותר על שטח יחד עם האוכלוסייה, מאשר למהלך שנגרש את האוכלוסייה ונשמור על השטח.
לגבי ההתיישבות (שעקירתה החד צדדית הוכחה כטמטום מוחלט, מה לעשות - והיא עדיין כתם שרובץ
על המשתתפים בה, גם אם אינם מודעים לכך) : ויתור על שטחים בתוך הקו הירוק, הוא-הוא חילופי
השטחים שנותנים צידוק אמיתי לשמור על גושי ההתיישבות הגדולים...

בשעתו העליתי כמה וכמה מפות איך צריך להיראות הסדר כזה (שבמסגרתו יהיו 4 יחידות
טריטוריאליות של "פלסטין" - עזה, יריחו, יהודה ושומרון), וישראל תוכל להתעסק עם כל אחת מהן
בנפרד, במקום הרעיון ההזוי לייסד להם מדינה מאוחדת וחזקה, עם רצף טריטוריאלי, שבמסגרתו
ינועו המחבלים בחופשיות בכל השטח.
אם מעניין אותך איך נראה הפתרון שלי (במורד האשכול יש מפות מוגדלות...) :
http://www.fresh.co.il/dcforum/Politics/7709.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2007, 20:34
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הם לא יוותרו על אזרחותם
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני חושש שיהיה קשה לשכנע את ארה"ב למהלך בו תושבים יוותרו - חד צדדית על אזרוחתם."

א. ישנם משנות ה-90 כמה וכמה תקדימים של מדינות שהתפרקו, חבלים שהפכו עמצאיים וכו' (יוגוסלביה, ברה"מ לשעבר, צכוסלובקיה). בחלק מהמקרים מדובר על ייסוד מדינות שמעולם לא היו מדינות בעידן המודרני. ישנן שיטות מסודרות להסדרת אזרחות כאשר אזור שלם עובר ממשינה למדינה.

ב. הם יוכלו לשמור על אזרחותם כאשר במקביל יוסדר חוק האזרחות כך שצאצאיהם יוכלו לקבל אזרחות רק אם יגורו בתחומי מדינת ישראל כתושבי קבע (זה מה שעשה חוסיין בשנות ה-80).

ג. לבחור ולהבחר לכנסת יוכלו רק אזרחים שהם תושבי קבע במדינת ישראל (בפועל, לא מבחינת המעמד. ישראלי הגר במיאמי לדוגמא, לא יכול להצביע לרשות המקומית בארץ אם הוא לא גר כאן).

ד. תגמולי ביטוח לאומי ושירותי בריאות יינתנו לאזרח ישראלי המשלם את המיסים הרלוונטיים, או למי שעפ"י חוק פטור מהם (ומי שגר באום אל פחם דינו כמי שגר במיאמי: לא משלם מיסים ולא מקבל קצבאות).

ה. אם רוצים להיות קצת "נורמליים" ולא "אור לגויים", מתקננים תקנות לפיהן אזרחות מותנית במילוי חובות כמו נאמנות למדינה ושבועת אמונים.

ו. מי שהוריו אזרחים ישראליים לא יהיה אזרח אוטומאטית, אלא אם יעמוד בתבחינים הקבועים בחוק, כגון עמידה בתנאי חוק השבות או מגורים בשטח ישראל כתושב קבע רשום.

בכל מקרה מכיוון שהבעיה שלנו היא בזיזת קופת הביטוח הלאומי וביטוח הבריאות וסוגיית ההצבעה לכנסת, הרי שבפועל אען שום צורך בצימצום ושלילת אזרחות, אלא רק בסעיפים ג' וד'.

אם לערבים מתחשק להסתובב בעולם עם דרכון ישראלי, או לבקר את הדודה בסכנין - אין לי שום בעיה עם זה. בקלפי ובקפוט חולים, יראו רק אלה שהם אזרחים תושבי המדינה.

ישן 07-02-2007, 23:22

500 אלף ערבים ימכרו את הדירה באום אל פאחם ויקנו דירות בסכנין?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "לפי דבריך, תהיה להם הזדמנות לעבור לשטחי מדינת ישראל"

לא מעשי. בחברה הערבית לא מקובלת נדידת עמים כזאת, וגם במחיר מאוד יקר הם דובקים בכפר, בסאח'נה ובדבוקה של החמולה.

תראה את מקרה פליטי צד"ל - רובם חזרו ללבנון, גם במחיר של מאסר (ובטוח השפלה). החיים בזרות (מרצון) אינם מקובלים בחברה הערבית.

בכל מקרה ברור שיהיו כמה עשרות אלפים שידבקו בכל מחיר בהשארות תחת ריבונות ישראלית (בעלי מקצוע הקשורים בישראל, כאלה שבשום אופן לא מוחלטים לחייות תחת שלטון הגגנסטרים של הרשות או סתם כאלה שפשוט יודעים שאצלינו טוב יותר). אין בעיה עם כך שהם יעשו מאמץ (וזה חתיכת מאמץ, כי מחירי הנדל"ן במשולש יפלו פלאים (ואלה שבכפרי הגליל יעלו פלאים!) ויעברו לישראל: סביר להניח שזה הפלח שיכול וראוי להיות אזרח במדינתינו.

החל משנת 1997 או 1998 אני עושה נפשות לרעיון של הוויתור על המקרוני של כפר קאסם-סאלם, ובעוד שאז הרעיון היה נשמע לאנשים הזוי, היום אני יותר ויותר שומע אנשים מעלים אותו כדבר של מה בכל בשיחות, ללא שהם יודעים שגם אני חושב כך.

ישן 07-02-2007, 23:58

שידרשו מה שהם רוצים
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ימכרו את הדירה ויקנו דירה איפשהו בארץ."

בגוש קטיף התושבים גרו על אדמות מינהל ובישובים שהוקמו בסיוע ממשלתי ובהכוונה כזאת - במשולש האדמות פרטיות והישובים התפתחו באופן "טבעי". אנשים מסויימים יהיו ראויים לפיצויים שונים בגלל אבדן עבודה וכו'- -והם יקבלו אותם. מי שזכאי לפנסיה - כמובן שיקבל אותה. לגבי תגמולי ביטוח לאומי: אני מאמין (ואני לא מבין בחוקי הביטוח הלאומי - מכיוון שאני הצד המשלם ולא הצד המקבל ) שמי שאכן שילם ולכן עשוי להיות נפגע מה:התנתקות", או שיעשה עמו הסדר, או שימשיך לקבל תגמולים ע"ח מה ששילם. מכיוון שרוב האוכלוסיה במשולש לא שילמה כלום, בוודאי שהם אינם זכאים לכלום.

לגבי המעבר דירה של חצי מליון ערבים לנתניה, חדרה וראש העין ע"מ להמשיך לקבל ביטוח לאומי ולשתות בירות בעבודה: אני בספק גדול מאוד... אתה לוקח את הסוג המסויים של הישראלי הנהנתן שיעבור עם ילדיו לאנגולה כל עוד ישלמו לו משכורת טובה (בהגזמה פראית...) ומלביש אותו על הערבי תושב טייבה. בחלק נכבד מהכפרים הערביים בישראל פשוט לא נותרו עתודות קרקע! לא לבנים ובטח לא לאיזה ג'לג'וליאי וחמולתו שרוצים לעשות רילוקיישן לשכונת סביוני כאבול. זה שישראלים מתדפקים על דלתות של שגריריות זעירות בדירות קרקע בת"א כדי לגרד איזה פספורטי רומנשקי, לא אומר שהערבים יעשו אותו דבר. בשביל דרכון הם יארגנו שידוך (וידוע שבשטחים ילדה לאמא עם אזרחות אמריקאית, היא שידוך משובח המכונה "כלה+אופציה), אבל לא מעבר דירה.

ישן 07-02-2007, 23:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מי דיבר על וויתור מצד האזרחים פה? דובר על וויתור שלנו על אזרחותם, וצירופם למדינתם...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תביא לי מסמך כוונות של ארה"ב ואני אדאג לקולות בארץ."

כדי שארה"ב בכלל תתייחס להצעה כזו, היא צריכה לעבור כאן את הכנסת, משאל-עם ובג"ץ. בכנסת
סיכוייה בינוניים, במשאל-ים סיכוייה מעולים - ובבג"ץ אין לה סיכויים בכלל...
הסוגייה של "אין מדינה המוכנה לקבלם", היא בסה"כ הצד השני של המטבע של סירובם של "המופלים
לרעה" לוותר על הביטוח הלאומי ועל הקצבאות. זה לא שיש לפלסטינים הסתייגויות עקרוניות מאחיהם
"ערביי 48'". היישות הפלסטינית אינה צד לסיפור הזה, כל זמן שהיא דורשת את זכות השיבה...
יש עשרות תקדימים לשינויים אוכלוסין, שלא נעשו ביוזמת האוכלוסיות עצמן. בדוק ביוון ותורכיה,
בולגריה ותורכיה, הגרמנים בצ'כיה ועוד ועוד...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר