לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2007, 12:38
  Shay3434 Shay3434 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תגובת ישראל: בעוד 50-100 שנה יהיה אפשר לשוב ולנסות לגדל צמחים על אדמת טהרן"

"איראן תמחק אותנו בלי להסס"
רח"ט מחקר באמ"ן לשעבר, יוסי קופרווסר, מזהיר שרק איום קיומי ישכנע את טהראן לזנוח הגרעין.

תת-אלוף יוסי קופרווסר, לשעבר ראש חטיבת מחקר באמ"ן, עסק במשך שנים ארוכות במחקר איראן ובריכוז חומר מודיעיני על ניסיונותיה להשיג נשק גרעיני. מדבריו עולה תיאור של עולם מהוסס וחלש, שעומד מול יריב נחוש ותקיף - שלא ירפה ממאמציו עד שעצם קיומו לא יוצב בסכנה.

במהלך כנס במכון למחקרי ביטחון לאומי באוניברסיטת תל-אביב, אמר הבוקר קופרווסר שרק אם המשטר האיראני יבין שקיים איום על שרידותו, ושהמשך פיתוח יכולות גרעיניות יעמיד אותו בסכנה, רק אז הוא ישקול את המשך דרכו.

לטענת קופרווסר, הערעור האיראני על קיום דבר קיום השואה היהודית הוא ניסיון לשמוט מתחת לרגליה של ישראל את הבסיס העיקרי עליו היא נשענת.

זאת, בהתאם לתפיסה בטהראן, לדברי קופרווסר, לפיה המשטר בראשות אחמדיניג'ד רואה את עצמו מחויב באופן אישי לגיבוש המאבק נגד ישראל.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/540/747.html

הירוק בכל זאת עולה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2007, 18:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
טבעי שתרצה בזה - וטבעי לא פחות, שבימים אלה, לא תהיה לך סיבה לחשוב שזה יקרה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כל מה שאני, האזרח הקטן, ללא הבדל דת, מין, זהות פוליטית, יכול לבקש הוא...."

אני באמת לא סומך על ההנהגה אפילו בהקשר למכה השנייה. ההנהגה הנוכחית באמת רואה בישראל סוג של השקעה, ולא משהו מעבר לזה. אולמרט ומעסיקיו לא נטועים בארץ הזו (ולראייה,
רוב צאצאיו לא חיים בה), ואני בהחלט רואה אופצייה שהאיש יעלה על מסוק וישאיר אותנו "להסתדר
לבד".
ההנהגה הקטסטרופאלית שלו במלחמה בלבנון, היא קדימון מעורר צמרמורת לקראת האסון האמיתי.
אחרי הכל, מי יכול לסמוך עליו שלו נחת בחיפה פג'ר עם ראש נפץ כימי, שהוא ימחק את בירות? עד
ליום האחרון למלחמה הוא ישן בשקט כשהצפון הלך ונחרב באיטיות. את המהלך היבשתי הציני הוא
יזם, רק למען התמונה המנצחת - לא למען השגת השקט בצפון...
ישן 07-02-2007, 19:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סוגיית העמימות היא חסרת חשיבות. כשיש לוויינים בחלל, האוייב יודע היטב מה יש ומה אין...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ובגלל זאת אני יכול רק לקוות שהתגובה השניה היא זכות עצמונית של הדרג הצבאי"

השאלה היא הנכונות להשתמש - וכאן בא עניין ההרתעה. קיומו של נשק גרעיני ללא דוקטרינה ברורה
לגבי התנאים שבהם יופעל ללא היסוס, אינה קיימת - וגם לו פורסמה, האיראנים לא היו מאמינים לה,
ובצדק (מי יכול לקחת ברצינות איומים מאולמרט ופרץ?).
כדי לבסס הרתעה, ראשית צריך שתהיה דמות מרתיעה. לצדאם היו טילים עם ראשי קרב כימיים
ב1991, וכידוע, לא היו לו יותר מדי עכבות בנוגע לשימוש בנשק כזה. הייתה סיבה אחת ויחידה לכך
שנמנע מלהשתמש בנשק זה: יצחק שמיר. שמיר הבהיר ש"ישראל תגיב על נשק כימי בעוצמה גדולה
פי שבעים ושבעה" - וצדאם ידע שאפשר להאמין לשמיר. מי יאמין לאיום כזה מאולמרט/פרץ/לבני?...
ישן 07-02-2007, 20:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, הם ממש זקוקים לפיסות מידע בנושא...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אני לא מסכים בקשר לעמימות"

היכולת הגרעינית של ישראל מקובלת כעובדה מוגמרת כבר עשרות שנים. זה שהם יקבלו אישור למה
שהם יידעו ממילא, לא ישנה דבר מבחינתם.
הבעייה היא בעייה ישראלית-איראנית, שכן העולם בין כה וכה לא רואה אותה כבעייה שלו. זה שננסה
לשדל אותם להאמין בזה - לא ממש יעזור.
אין דבר לטפל בבעייה האיראנית, למעט עימות ישיר ואלים. אין לי מושג מהן יכולותינו בנושא, אבל
עבר זמנו של כל פתרון אחר, עקב גרירת הרגליים המופלאה בנושא.

יש תקווה אחת והיא מצוייה בבית הלבן. שם מצוי אדם בעל אמונה ויכולת לעשות סוף לתכניות
האיראניות. הבעייה: גם הוא תחת מתקפה של השמאל החדש שמאמין שפייסנות תתקן הכל. אם הוא
יישאר נחוש - יש תקווה, שכן על אולמרט אי אפשר לסמוך בנושא כזה חשוב (גם לו היו לנו היכולות).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר