לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2007, 17:59
  nushaface nushaface אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
הנדסה קרבית - יהל'"ם ומה שביניהם.

שלום לכולם,
אוקיי אז גם אני קיבלתי מנילה ויש לי כמה שאלות שמטרידות אותי אז ככה
אני נמשך לדוגמא ל סיירת יעל לאופן המבצעי שלה וגם שמעתי מדודי שהיה שם שהיא אחלה יחידה
אבל אותי מעניינת השאלה ( בטח הרבה אנשים חושבים כמוני גם לגבי מקומות אחרים ) אם אני דווקא לא מגיע ליהלום אז איך הגדודים של הנדסה קרבית ? האם יש למה לצפות ? וכן אני יודע שאני צריך לבוא בראש פתוח אך עדיין אני רוצה לדעת מידע ממישהו שהיה שם בגדודים ויכול לתאר לי זאת
קראתי מאמרים אבל עדיין אין לי את המידע המחוץ.

הנושא השני הוא האם יש סיכוי שאני אסמן במנילה משהו שאני רוצה וגם בדירוגים אך עדיין אני לא אקבל אותו ?

מטרידה אותי יותר השאלה הראשונה אז בבקשה אם תוכלו לשאול את חברכם אם היה בגדודים של הנדסה, כי הפחד שלי שאם לא אתקבל ליהלום אפול לגדודים.
וזה תקף לכל אחד לודגמא אם מישהו ממש רוצה מגלן או אגוז אך נופל לגדודים צנחנים גולני.

תודה רבה :}
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2007, 22:38
  SX123 SX123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nushaface שמתחילה ב "הנדסה קרבית - יהל'"ם ומה שביניהם."

כמו שנכתב פה לא אחת:
הזין הוא אותו הזין!

צאו מהסרט שגדוד הנדסה שעושה קו חי"ר עושה שמירות בזמן שהחי"ר עושה מעצרים. קו חי"ר זה קו חי"ר וגם תותחנים שעושים קו חי"ר עושים שמירות , מארבים וכו'.
מה שלדעתי צריך להיות השיקול הוא ההבדל בהכשרה ( לא הרבה בטירונות אבל המון הבדל באימון המתקדם). הייעוד לשעת חירום (בגדול מאוד: הנדסה מפלסים את הדרך לשאר הכוחות + התעסקות בחבלה ומיקוש בעוד שהחי"ר מתעסקים יותר בלחימה עצמה כמו שהיה במלחמת לבנון 2)
ואולי ההבדל ביחס מהחברה, ובהקצאות ללוחם הנדסה לעומת לוחם צנחנים למשל.

לגבי "נפילה" מיהל"ם לגדודים. ככה בנויות כל היחידות ה"מובחרות" בצה"ל. אתה מתחיל מלמעלה ונופל במקום להתחיל למטה ולעלות. עד שלא תשונה השיטה ככה יתנהלו הדברים .

אם לא תבוא מוכן מנטלית להגיע גם לגדודים לא תגיעו לסיירות ואז הנפילה תכאב מאוד. לא חסרים אנשים שכל מחזור נופלים או לא מתקבלים בגלל שבדיוק בגיבוש היו עם חום/תחבושת/נקע או לחילופין גילו שהצבא זה לא כזה סרט מלחמה נחמד וכשכתוב באינטרנט "זחלנו שעתיים" עכשיו צריך לפרוט את זה לפרוטות וזה רק קצה הקרחון.

שבת שלום
ישן 01-02-2007, 23:26
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nushaface שמתחילה ב "הנדסה קרבית - יהל'"ם ומה שביניהם."

הפחד שלך מכך שאם תעשה את גיבוש יהל"ם ולא תגיע לשם. תיפול לגדודים

הוא שווה אותו דבר כמו שתתגיס לצנחנים/גולני/גבעתי/נח"ל ותעשה את גיבוש היחטויות שלהם ולא תעבור.

לא עברת -> אתה הולך לגדודים.

הנדסה עושים קווי חי"ר רגילים לגמרי, הם שומרים כמו שצנחנים שומרים אך כל אחד והגיזרה שלו.

ההבדל ה"משמעותי" היחיד זה שצנחנים עושים קורס צניחה. אבל הבהנדסה יש לך בכל תרגיל אקט של שימוש בחומרי חבלה.

תראה מה היה למשל במלחמה. כוחות מחטיבת גולני חיפשו בונקרים ומי פיצצץ ? גולני? צנחנים, מוהנדסים.

אל תשכח שבהנדסה יש לך משהו שאין בשום חי"ר רגיל. אך כל חירניקים מאושר כאשר הוא רואה אותו
ה D9

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 03-02-2007, 01:40
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי nushaface שמתחילה ב "הכוונה היא האם השירות בגדודים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nushaface
הכוונה היא האם השירות בגדודים הוא כמו צנחנים\גולני\גבעתי\נחל רק אם הכשרה של חומרי נפץ לדוגמא ? או שהם לרוב נמצאים ב צמ"ה. ומה בדיוק ההבדל בין פלס לצמה

כן השירות דומה. עושים שמירות, מחסומים, מבצעים סיורים. מעצרים וכ'ו.
לכל חטיבה יש את הגזרה שלה. כמו שלצנחנים יש את "צניחה" להנדסה יש את הכשרה על חומרי חבלה.

פלס - זאת הכשרה על מו"ח. מיקוש וחבלה.
צמ"ה - התעסקות עם כלי צמ"ה.

פלס וצמ"ה הלו שני עולמות שונים.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר