לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2007, 12:17
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
המדריך להגנת האזרח.

טוב, אז לאיראן יש טילים בעלי מטען כימי המסוגלים להגיע לכל מקום בישראל, כך גם לסוריה.
לחיזבאללה יש טילים המסוגלים להגיע עד חיפה (אולי גם יותר), ולחמאס והג'יהאד האיסלמי יש טילים שמגיעים עד אשקלון.
אז אני יודע שהבקשה הבאה תשמע קצת מטורפת, אבל יותר ויותר שאני חושב על זה אתה חייב להיות הרבה, הרבה יותר מטורף לא לחשוב על הדברים האלה. xD
אז תהיתי אם יש איזשהוא מדריך שמסביר לאזרח הפשוט איך להתגונן במידה וטיל בעל מטען כימי\ביולוגי\גרעיני\Whatever נופל בעירו\מושבו\קיבוצו (כן, גם אני צוחק כרגע P=).
לא, אבל באמת - אם נופל טיל בעיר שאני חיי בה (במקרה הזה טבריה), זה בסדר אחרי 15 דקות בערך ללכת ולראות בעצמי? אולי לקחת כמה תמונות?
בכלל, חייב להיות איזשהו מדריך באינטרנט שמסביר איך אתה יכול לבנות מקלט-אטומי או משהו, או חדר ששום דבר כימי לא יכול להכנס אליו, או איך לאטום את הבית שלך מפגיעת-קטיושה או משהו.
עזרה?

(דרך-אגב, כל ההודעה נכתבה בציניות - למרות שהסנריות שאמרתי באמת אפשרויות, אז אם למישהו יש איזה טיפ או משהו לשתף זה יהיה המקום P=)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2007, 19:31
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
צפירת הרגעה.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "איזה נהלים בדיוק? עוד כמה..."

רבותי, לא צריך להיכנס לפאניקה, אפשר להשמיע צפירת הרגעה.
אני מעריך את זה שאתה חושב קדימה, ראוי להערכה, גם אני מאמין בלקוות לטוב ולהתכונן לגרוע ביותר, רק אל תשכח שאין פה שום דבר חדש, את הכל כבר עשינו בעבר.

נכון, אנחנו לא מושלמים, אנחנו אפילו "מספיק בקושי" מתאמצים כדי לקבל, אבל הקטסטרופה לא פה.
זה מזכיר לי את הבדיחה הישנה על הת"ול להתגוננות נגד נשק גרעיני בברה"מ לשעבר.
תו"ל התגוננות אזרחי: להתכסות בסדינים לבנים ולזחול בשקט לבית הקברות. למה? כדי לחסוך עבודה לקברנים. למה לזחול בשקט? כדי לא ליצור פאניקה....
תו"ל התגוננות לחי"ר - החזק את הנשק כששתי הידיים מושטות קדימה הרחק מגופך. למז? כדי שהנשק המותך לא יכסה את הדיסקיות בנעליים...

אבל עכשיו בנימה יותר רצינית, ע"פ השאלות שלך:
  • איזה נהלים בדיוק? - קיימים נהלים, הם מוקלטים על קסטות ווידאו, כשהכוננות תעלה הם ישודרו בכל ערוצי הטלוויזיה ברצף. זה מה שהיה ב 91, זה מה שיהיה היום (למרות שכנראה צילמו אותם מחדש מאז).
  • עוד כמה מחשבות היפוטתיות - במקרה של מלחמה נגד איראן\סוריה\חיזבאללה, מה צריך להיות בתוך הממ"ד שלי? - אותו כנ"ל, יגידו לך. באופן עקרוני? תשתמש בשכל הישר שלך. אוכל ומים למספר ימים (אטומים בבקבוקים/פחיות כדי שלא יזדהמו), רדיו על בטריות (הפסקת חשמל) וספרים/משחקים להעביר את הזמן.
  • עדיף לישון בו במקרה שיש אזעקה ואני לא-שומע וישן? כן, עדיף לישון בממ"ד אם אתה עלול לא להתעורר.
  • האם בכל המקרים לפני נפילה תיהיה אזעקה? שום דבר לא בטוח בחיים ואני לא מכיר מספיק את מערכת האזעקה כדי לתת עדות לצד זה או אחר.
  • מה קורה אם טיל נופל לידי ואני יודע איפה הוא (במידה והרשויות עדיין לא יודעות)? צריך להתקשר? למי בדיוק? נסה את מד"א/כב"א/משטרה בהתאם להתפתחות האירוע. אין לכוחות ההצלה דרך טובה יותר למיטב ידיעתי כדי לתדעת את מיקום הנפילה המדויק.
  • וכו' וכו', אני מתכוון (come on) חייב להיות איזה מדריך מסתובב איפשהוא באינטרנט. - אני בטוח שיש הרבה, אבל היחיד שיהיה עדכני, רלוונטי ומתואם עם הפקודות יהיה זה שפקע"ר יציגו בטלוויזיה.
אני מקווה שהועלתי במשהו והורדתי את מפלס החרדה לרמה המציאותית.

אני מניח שלא היית בסביבה ב 91 ע"פ השאלות שלך. למה שלא תשאל את האחים הגדולים שלך איך הפ העבירו את הזמן?

ישן 22-01-2007, 14:02
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
אתה מזכיר לי את הסרט גבעת חלפון
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "צפירת הרגעה."

המצרים באים מה אתה עושה ?
מה שעשינו ב67 ,בטח ,אין יותר טוב מזה !
ומה עשיתם ב67 ?
מה שעשינו ב48 !
ומה עשיתם ב48 ?
30 שנה לך תזכור!
בכלל בזמן האחרון אני מרגיש יותר ויותר שאני חי בטוח "גבעת חלפון"
נראה לי שגם אתה הפסדתה איזו מלחמה יותר קרובה
איזה מדריכים היו לנו?
תת אלוף קופר?
שכל מה שהוא ידע להגיד זה "הכל בשליטה"ו "אנחנו מקימים הערכות כל הזמן ואין מקום לפניקה"
בטח שאין מקום לפניקה בהערכות בבור אחרי הכל הוא ממוגן יופי יופי.
אבל לחצי אוכלוסיה שחוטפת 5000 טילים ויותר על הראש ואין לה אפילו מכולת פתוחה לקנות חלב
שלא לדבר על דברים קשים יותר כמו מקלט נאמר.
דווקא יש מקום לפניקה !!!!
תוכניות פינוי ?
הצחקתני, כל אחד תופס פקלאתו ומפנה עצמו ככל יכולתו כמו שנאמר בשיר "מי ברכב מי ברגל" לחוף
"ארכדיה" התורן.
ככה שצודק ידדנו כשהוא נכנס לפניקה.

ישן 21-01-2007, 06:31
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "המדריך להגנת האזרח."

כאחד שמתעסק בין היתר בחילוץ והצלה אני בהחלט יכול לומר לכם ולהזהיר אותכם,כוחות ההצלה בארץ כמעט ואינם מתאמנים לקראת סנריו כזה או כל סנריו אחר,הם זורקים אחריות מפיקוד לפיקוד ואינם מוכנים למתקפת טילים או אסון טבע כמו רעידת אדמה.פיקוד העורף טורח להזהיר רשויות מקומיות כי מינימום 48 שעות ראשונות הם ברשות עצמם.וגם אז לאן יסעו קודם ???כמו שהבחנתם במלחמת לבנון האחרונה איש בצהל או במדינה אינו טורח לפתח את נושא החילוץ וההצלה ולכן-כמו תמיד לאחר מעשה נגיד-אמרנו לכם. וזה כמובן יעלה בחיי הרבה אזרחים.אין לי ספק שההתעסקות במערך הלוחם הרבה יותר אטרקטיבית מחילוץ והצלה (ואני רואה את זה מידי יום אצלי ביחידה) אבל שאיש החילוץ יצטרך לחלץ את אימו של מג"ד הצנחנים ממבנה שקרס תתברר גם חשיבותו, אז למה לחכות שיקרה ????
ישן 21-01-2007, 23:22
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי piupiu שמתחילה ב "יש דריך של פקע"ר על התנהגות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי piupiu
יש דריך של פקע"ר על התנהגות בשעת חירום במקרים של ארועי אב"כ. יש באתר וגם הופץ ב 91....

אבל ההגיון המנחה הוא לחשוב על חל"ך/חלב"ג כעל ערפל, סגרת חלון - נכנס פחות, הדבקת מסביב ושמת סמרטוט רטוב מתחת לדלת - עוד פחות, מסכה - עוד פחות, וכ"ו וכ"ו.
בעינייני מזון וכ"ו זה יותר מסובך

ויש לי מדריך איך לעשות ניתוח מוח מ-א ועד-ת,אבל מה לעשות אני לא רופא וזה לא ממש מצליח לי. אשחרר לך עוד קצת מידע פנימי,אילו במלחמת המפרץ הראשונה למשל היו נופלים טילי חל"כ כל אילו עם הניילונים היו מתים.אז על תסמוך על מדריכים,בטח שלא של פיקוד העורף.אם אתה מספיק עשיר כמו ....לא רוצה להכניס פוליטיקה אז בנה לך מקלט נגד גזים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר