לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2006, 14:07
  renoir renoir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.06
שדרות הפכה לעיר רפאים

כתבה מ http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3330851,00.html

המטחים נמשכים: שדרות הפכה לעיר רפאים

ירי הקסאם שגרם לפציעה אנושה של פועל הבוקר היה עוד מסמר בארון הקבורה של העיר הדרומית. השוק והמרכזים המסחריים היו ריקים מאדם. חיים ברנס, בעל עסק: "ההורים פוחדים לשלוח את הילדים החוצה, ואני מבין אותם". חלק מהתושבים הפנו אצבע מאשימה לראש העיר, אלי מויאל: "הוא ומקורביו מסתובבים במכוניות יפות והתושבים מופקרים" יעל עברי פורסם: 21.11.06, 13:17

מדי פעם הגיעו לשוק כמה תושבים אמיצים שהעזו לצאת מהבית לכמה דקות כדי לקנות כמה מצרכים. שורה שלמה של דוכנים פשוט "נמחקה", כי בעלי הדוכנים המיואשים פשוט לא באו.

הם נאלצים להסתכן ולעבוד במקום בלתי ממוגן - אבל פרנסה כמעט ואין. יורם וקנין (44), העובד בשוק כבר 30 שנה, סיפר ל-ynet על המצב: "ביום רגיל אני עובד בלי הפסקה. אבל בתקופה האחרונה לא מגיעים לכאן קונים. אני אב לשישה ילדים, לכן אני חייב להמשיך לעבוד פה, אין לי ברירה אחרת. הרבה מאוד לקוחות שלי עזבו את העיר. לא רק הם, גם בעלי דוכנים עזבו את השוק. מאז שהפלסטינים התחילו לשגר לפה קסאמים משופרים, שגם פוגעים והורגים, המצב הרבה יותר גרוע. אנשים פוחדים מאוד".

אתי אלמוג, גם היא בעלת דוכן בשוק בשמונה השנים האחרונות, מבקשת לסגור את המקום: "חייבים לסגור. השוק לא ממוגן, יכול לקרות פה אסון אם חלילה ינחת פה קסאם. אין לנו לאן לברוח. מה נעשה? אין לנו הגנה מינימלית. השוק, מרכז החיים שפעם היה מפוצץ בקונים, ריק מאדם. אם תהיה פה עכשיו התרעת 'צבע אדום' אין לנו מה לעשות, רק להיצמד לקיר".

גם המרכז המסחרי של שדרות, הממוקם מול סניף קופ"ח כללית, ריק מאדם. חיים ברנס, בעל עסק במרכז בן 28, מכנה את המקום "הדיזנגוף סנטר של שדרות". ברחבת המרכז, המוקפת במספרות, פיצוציות, דוכני עיתונים, דוכני שווארמה ומסעדות מצאנו בקושי שלושה בני אדם. ברנס מוכן להישבע שבימים אחרים המקום הומה. "בדרך כלל יש מלא ילדים, מלא אנשים שעושים פה את הסידורים שלהם, ומסתובבים", הוא אומר. "היום ההורים פוחדים לשלוח את הילדים החוצה, ואני מבין אותם".

לדבריו, "כבר חודש וחצי, מאז שהחלו לשגר אלינו את הקסאמים המשופרים, מאז שהחלו להיפגע פה ולהיהרג, אנשים מפחדים. אני בעצמי בלחץ, רוב חבריי והאנשים בגילי עזבו את העיר. תסתכלו על העיר הזו - יש פה רק מבוגרים, אין צעירים יותר. מי שיכול היה לעזוב, ברח. לתל אביב, לאשדוד, לאילת עם גאידמק".
חיים ברנס, כמו סוחרים רבים בעיר, לא יודע מה לעשות: "אני מעריך שהפרנסה שלי הצטמצמה בלפחות 30%. אבל אם לומר את האמת - אני מיואש. פשוט מיואש. אני לא בא בטענות לצבא - כי גם כשצה"ל בעזה אנחנו מקבלי פה קסאמים על הראש. אני לא יודע למי לבוא בטענות כבר, אני פשוט מיואש. מיואש גם מזה שאין מיגון. אין פה מיגון מינימלי, אנחנו מסתובבים פה כמו ברולטה. אפילו מקלט אין בסביבה. שום דבר".

במרכז המסחרי השני, בכיכר הנשיא, הצמוד לעירייה, היה קשה למצוא עוברים ושבים. ארבעה מתושבי העיר, שעמדו ליד דוכן העיתונים המקומי, ביקשו להעביר מסר ברור: ראש העירייה, אלי מויאל, הוא האשם במצב. "אנחנו כועסים על ראש העיר, כל הכעס שלנו מופנה אליו. הוא מצוין בלהתראיין, אבל כשזה מגיע ללדאוג לתושבים - הוא אפס גדול. הוא ומקורביו מסתובבים במכוניות יפות והתושבים מופקרים", אומר ליאון, תושב העיר.

אסי זבולון, תושב העיר סיפר שהוא נותר לבדו בעיר, אחרי שמשפחתו עזבה לצפון. "כולם נסעו מפה, מפחד הקסאמים. אני נשארתי, פשוט כדי לשמור על הבית. אם חלילה ייפול קסאם, לשמור שלא ייכנסו גנבים". תושב אחר צפה ברחוב השומם ואמר בייאוש: "זה מקום שבו אנשים אוכלים, עושים סידורים בבנק, הולכים לדואר, לקניות. תראי, עכשיו אין פה אף אחד".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר