לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2006, 17:19
  atp122 atp122 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
שאלה על ועדה רפואית, עתודה ופרופיל

שלום יש לי שאלות קצרות
1) שלחו לי אימייל מעולים על מדים ששינו לי את הפרטים בקיוסק המידע.. נכנסתי ולא ראיתי שום שינוי.. אבל אחרי כמה מבטים שמתי לב שכנראה מה שהשתנה זה השורה "רשאי להירשם לעתודה" וכתוב ליד זה "כן" (הכוונה שאני רשאי להירשם לעתודה).. זה כנראה השינוי.. מה זה אומר שאני רשאי להירשם לעתודה? לאיזה עתודה? מה אני צריך לעשות מכאן והלאה? והאם חייבים פסיכומטרי בשביל עתודה?

2) יש לי פרופיל 72 והורידו לי על אלרגיה לקרדית האבק.. אני הולך לאורטופד כבר שנים אפשר להגיד על כאבי גב וגם שלחתי להם אישורים על עקמת קלה.. לאחרונה התחילו לי כאבי ברכיים חזקים במאמץ וכן כאבי קרסוליים.. הלכתי לאורטופד והוא מצא שיש לי פלטפוס גמיש (קל) וכן עקמת קלה בגב ועוד בעיות קטנות כמו כתף אחת קצת יותר גבוהה מהשניה, יישור קל במרפק ימין..
השאלה שלי היא מה אני עושה עם המידע הזה? עכשיו גיליתי שיש לי בנוסף לכאבי גב גם פלטפוס קל.. ועכשיו נהיו לי גם כאבי ברכיים וקרסוליים די חזקים.. ולא סתם גם בשיעורי ספורט אני בקושי רץ אלף מטר בלי כאבים ונאלץ להפסיק.. האם זה יכול להוריד לי את הפרופיל ל 64? מה זה יכול לשנות?

3) מה זה ועדה רפואית? איך אני הולך לשם? מה יהיה שם? ואיך זה יעזור לי?

תודה רבה לעונים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2006, 17:49
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי atp122 שמתחילה ב "שאלה על ועדה רפואית, עתודה ופרופיל"

אז ככה
1)אתה רשאי להירשם למסלול עתודה.זה אומר שיש לך נתונים מספיקים כדי להירשם לעתודה ולנסות להתקבל.עתודה זה בעצם מסלול דרך הצבא שבו אתה לא מתגייס כמו כולם אלא הולך ללמוד לתואר באחת האונברסיטאות/מכללות ורק לאחר השלמת התואר אתה תתגייס לתפקיד וישתמשו בידע שצברת במהלך הלימודים...הצבא גם ממן סכום מסוים מהתואר.
כדי להירשם לעתודה צריך פסיכומטרי מכיוון שזה אחד התנאים כדי להתקבל לאוניברסיטה/מכללה..(כמה שהציון פסיכומטרי יותר גבוה כך גם יהיו הסיכויים שלך להתקבל למקצוע שרצית).אתה יכול להירשם לעתודה ויזמנו אותך למבחנים/ראיונות כדי לראות שאתה מתאים.אבל שוב אם לא תעשה פסיכומטרי אתה לא תוכל להתקבל לעתודה אז ככה שאם אתה לא מתכוון לעשות חבל על הזמן(המועד האחרון להירשם לעתודה הוא אפריל,והמועד האחרון לגשת לבחינה פסיכומטרית הוא פברואר ככה שאתה צריך להזדרז כי הלימודים לוקחים כמה חודשים(קורסים או למידה עצמית).
2)אף אחד פה לא יכול להגיד לך אם הפרופיל שלך ישתנה.תבקש מהאורטופד מסמכים ותישלח ללשכת גיוס ותבקש מהם שיזמנו אותך לועדה רפואית מחדש כדי שיבדקו שוב את הפרופיל.אם הם ימצאו לנכון להוריד זה כבר משהו אחר,אבל אם גילית בעיות חדשות שלשכת גיוס לא יודעת עליהן אתה חייב לדווח וללכת לוועדה רפואית שוב.(ושוב תכין מסמכים מהרופא על גבי נייר לגבי כל הבעיות שיש לך שלא דיווחת עליהם או שהחמירו).תדבר עם לשכת גיוס על הנושא,הם כבר ידריכו אותך בדיוק מה התהליך שאתה צריך לעשות.
3)ועדה רפואית היא בשביל לבחון את הפרופיל שקיבלת.הם יכולים להוריד,להעלות או להשאיר.אתה צריך להציג להם את הבעיות ועדיף שיהיו מוכחות על ידי רופא שאתה מטופל אצלו והם כבר יחליטו מה לעשות לגבי הפרופיל.
4)עדיף שתלח שוב לרופא ותספר לו על הכאבי גב ותביא ממנו מסמך שמראה שאכן הבעיה אצלך אמיתית..יש היום הרבה שסתם אומרים שיש להם בעיות ואם תביא מסמך רציני מהרופא לגבי כל הבעיות שלך יתייחסו אליך אחרת.

בהצלחה!

נוב 07.

ישן 24-11-2006, 18:04
  atp122 atp122 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "תשובות"

דבר ראשון אחי תודה ר-ב-ה על התשובות הממצות והמהירות

אני אסכם לגבי השאלות:
1) לגבי העתודה... אני כנראה לא אגש לפסיכומטרי לפני הצבא אז זה לא יהיה רלוונטי לגביי

2) לגבי הבעיות האחרות: אני אלך אז עוד פעם לאורטופד (חח איך שכחתי להגיד לו כאבי גב עכשיו אני שוב רץ לשם בגלל זה) ואתלונן על : כאבי גב, פלטפוס שיימצא לי, כאבי ברכיים, כאבי קרסוליים במאמץ.
ואז הכל יהיה באישור אחד ואז להתקשר ללשכת הגיוס ולבקש ועדה רפואית וללכת עם המסמך? או לשלוח בפקס? והאם כדאי לעשות צילום ברכיים? (האורטופד אמר שאין צורך ופשוט לתת מנוחה לברכיים חודשיים)

3) שאלה קטנה נוספת: כדאי לי לעשות את הפרוצדורה לפני או אחרי שאני מקבל מנילה? כי יכול להיות שאני אקבל מנילה טובה ואסמן דברים שאני רוצה ואם יורידו לי ל 64 אני אקבל מנילה עם דברים פחות טובים כי נראה לי שיש דברים לא קרביים אפילו שמצריכים פרופיל קרבי אבל לא בטוח..

ומתי אני אמור לקבל זימונים בדואר? היה לי צו ראשון ב 4/7 2006.. וקיבלתי צו גיוס ל 18 נובמבר 07..
ישן 24-11-2006, 18:15
  gixxer gixxer אינו מחובר  

שוב תשובות:]
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי atp122 שמתחילה ב "דבר ראשון אחי תודה ר-ב-ה על..."

2)אחרי שהאורטופד שלך נתן לך את המסמך עם כל הבעיות תתקשר ללשכת גיוס ותשאל מה אתה צריך לעשות..הם יתנו לך את התשובה הכי טובה(בדרך כלל הם אומרים לפקסס אבל בכל מקרה דבר איתם לפני שאתה שולח או משהו).
אם האורטופד לא חושב שכדאי לעשות צילומים אז לא כדאי..אחרי שתודיע ללשכת גיוס על כל הבעיות החדשות הם יכולים לשלוח אותך דרכם לצילומים ובדיקות נוספות אצל אורטופד מטעמם אשר יבדוק אותך מחדש לגבי כל הבעיות..ורק אחר כך תיהיה לך ועדה שבא יחליטו מה לעשות עם הפרופיל.
3)המנילה לא חשובה כרגע.במנילה של פרופיל 72 יש תפקידים בעיקר קרביים...אם ירד לך הפרופיל ל64 לא יהיו לך תפקידים קרביים.
התפקידים לא אמורים לשנות לך..יש לך בעיה כרגע..אם יחליטו שהפרופיל נשאר אז רוב הסיכויים שתתגיס לשיריון,נ"מ או תותחנים.אם הוא ירד יהיו לך תפקידים בהתאם לפרופיל.אני מציע לך לטפל בדברים לפני המנילה ככה שישלחו לך מנילה היא תיהיה בהתאם לפרופיל(אגב אם היה לך פרופיל 64 כבר הייתה מקבל מנילה..פרופיל 72 ומעלה מקבלים עוד חודש וקצת ככה שאני מציע לך להזדרז כדי שלא תפסיד את המיונים במקרה שירד לך הפרופיל.).

זימונים זה תלוי בנתונים שלך.יש כאלה שמקבלים כבר שבועיים לאחר הצו ראשון ויש כאלה שמקבלים יתר מאוחר.עתודה זה גם כמו זימון..אם תחליט שאתה רוצה עתודה ישלחו לך עוד זימונים כדי לבדוק אם אתה מתאים לעתודה.

נוב 07.

ישן 24-11-2006, 18:33
  atp122 atp122 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "שוב תשובות:]"

למען הסדר הטוב :

1) עד שאני אוציא שוב אישור כללי ועד שאני אלך ללשכ"ג יעבור לא קצת זמן בטח.. אתה רוצה להגיד לי שאשכרה ייגמרו המקומות בגיוסים הלא קרביים האיכותיים של 07??
אבל יש אנשים שאפילו לא עשו עוד צו ראשון.. ואני הולך להידפק אם יורידו לי פרופיל ועוד בגלל שהאורטופדים עד עכשיו לא שמו לב לכמה בעיות שכן יש לי? (לדוגמא פלטפוס קל)

2) דבר שני ואחרון... הבנתי שיכולים לא להוריד לי ל 64 אלא פשוט להגיד לי שאני 72 עם סעיפים.. מה ההבדל בין 72 עם סעיפים ל 72 רגיל? הרי גם ככה זה גיוס קרבי לא?

3) ולמה אתה אומר שרוב הסיכויים זה שריון נ"מ ותותחנים? יש לי קב"א גבוה אם אמרו לי שאפשר להצטרף לעתודה.. אז לא יכול להיות שישלחו לי זימונים לקד"צ וכאלה? ואז פרופיל 72 גם יהיה טוב?

4) דבר באמת אחרון: בקשר לסעיפים אני יכול ללכת לרופא משפחה שלי ולחתום ויתור סודיות ולהגיד לו שיבקש שישלחו לו את הסעיפים הרפואיים שיש לי מהלשכת גיוס? ואז אני אדע מה הסעיפים שלי? והאם יש דבר כזה שמעל מספר מסויים של סעיפים פשוט מורידים פרופיל? או שיכול להיות 72 עם אלף סעיפים?

ישן 24-11-2006, 19:30
  gixxer gixxer אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי atp122 שמתחילה ב "למען הסדר הטוב :) : 1) עד..."

1)יש סבבי מיונים..אם תתעכב יותר מידי יש סיכוי שתפספס את הסבב שאתה אמור להיות בו.

לא אמרתי שאתה תידפק..פשוט שתיפעל מהר.
2)72 עם סעיפים זה עדיין 72 שמתאים לשיריון,נ"מ,תותחנים ומוד"ש.אין ממש הבדל אולי בפטורים למיניהם(וגם לא בטוח).
3)גם אם אמרו לך שתצטרף לעתודה זה לא אומר שהנתונים שלך עד כדי כך גבוהים..לא צריך להיות גאון כדי לקבל עתודה.בד"כ קד"צ עושים פרופיל נמוך(ואני לא מדבר על פרויקטים במודיעין שאז גם בעלי פורפיל גבוה יכולים ללכת).לגבי מה יותר טוב(מבחינת הפרופיל) זה לא משנה מכיוון שהפרופיל שמגיע לך אתה תקבל אותו ואם אתה פרופיל 72 אז אתה תיהיה פרופיל 72 גם אם הוא מתאים לקד"צ או לא.
4)אחד שיש לו פרופיל 72 יש לו סעיפים מסוימים שגרמו לפרופיל שלו לרדת ל72.לפי מה שאני יודע אין כזה דבר פרופיל 72 ללא סעיפים..הפרופיל היה חייב לרדת על משהו ולכן הוא מצוין בתור סעיף+הפרופיל.
יכול להיות כמה סעיפים אבל עדיין פרופיל72...הכל תלוי בחומרת הסעיפים.
אני לא יודע אם ניתן לגלות על מה הסעיפים לכן אני אשאיר למי שבטוח לענות על כך.

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר