לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2006, 18:18
  ארז סגל ארז סגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
PHPMyAdmin, MySQL, PHP עברית ו-utf8

שלום לכולם.
קראתי הודעות רבות אודות הנושא של קידוד עברית ו-PHPMyAdmin. כל הפתרונות כוללים שימוש בקידוד שהוא אינו utf8. האתר שלי, וגם מסד הנתונים, אמורים לתמוך גם בשפות נוספות מלבד עברית ואנגלית, ולכן חשוב לי שבכל חלקי הפתרון יהיה שימוש ב-utf8.

את הבעיה ניתן לנחש על-פי הנושא. בניתי מסד נתונים עם PHPMyAdmin וקבצי PHP לטפל בו על שרת localhost. בעזרת PHPMyAdmin ביצעתי export של המסד לקובץ SQL על מנת להעלות גם אותו לשרת.

להלן דוגמה מתוך הקובץ:
קוד:
-- -- מבנה טבלה לטבלה `svg_css_translation` -- CREATE TABLE `svg_css_translation` ( `t_key` varchar(30) NOT NULL, `t_lang` varchar(2) NOT NULL, `t_value` varchar(254) NOT NULL, PRIMARY KEY (`t_key`,`t_lang`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8; -- -- הזרם מידע לטבלה `svg_css_translation` -- INSERT INTO `svg_css_translation` VALUES ('About', 'en', 'About'); INSERT INTO `svg_css_translation` VALUES ('About', 'he', 'אודות'); INSERT INTO `svg_css_translation` VALUES ('Actions', 'en', 'Actions'); INSERT INTO `svg_css_translation` VALUES ('Actions', 'he', 'פעולות');

את הקובץ שמרתי כ-utf8 בעזרת notepad והעליתי לשרת דרך PHPMyAdmin שמותקן שם.
הבעיה: ב-PHPMyAdmin הכל נראה בסדר, אך בתסריטי PHP העברית נראית כמו utf בקידוד windows-1255. (שני תווים על המסך במקום כל תו utf אחד).
כל התסריטים שלי שולחים headers מתאימים, והדפדפן מזהה את קידוד הדף כ-utf8.

את הבעיה הזו פתרתי לבסוף, על ידי שליחת הטקסט עצמו מתוך קובץ ה-sql במסך ה-sql של PHPMyAdmin שמותקן שם. האתר שלי פועל כהלכה, אבל ב-PHPMyAdmin זה נראה כמו סימני שאלה.

הוספת השורה
קוד:
mysql_query("SET NAMES ='utf8'");

לתחילת התסריט שלי, לא הניבה שום שינוי.

איך גורמים ל-PHPMyAdmin ולתסריטים שלי, שכתובים גם הם ב-PHP, להתייחס לעברית באותה צורה שהיא תמיד utf8?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר