לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2006, 17:32
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
חיזבאללה: צרפת היא ידידה שלנו

שר לבנוני מחיזבאללה אומר כי "צרפת תמיד הייתה ידידה של חיזבאללה". הוא מציין שממשלת לבנון וחיזבאללה לא מוכנים שכוחות יוניפי"ל יהיו בגבול לבנון-סוריה. "אם ישראל שוב תיכנס למלחמה, זאת תהיה מלחמה אזורית".

תרד ח’אמד, שר העבודה הלבנוני, ואחד משני השרים בפרלמנט הלבנוני מטעם החיזבאללה, התראיין לעיתון Libération הצרפתי והתייחס לכוח הרב לאומי שצפוי להגיע ללבנון.

לשאלה איך תקבל חיזבאללה את אנשי היוניפי"ל המתוגברים בדרום לבנון, ענה ח’אמד: "אנחנו מאשרים את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701. עכשיו אנחנו רוצים שחיילי יוניפי"ל יגיעו מהר ככל האפשר. זה הכרחי בשביל לייצב את מצב השלום, ולמנוע מישראל לחדש את המלחמה. תאמינו לי, בשום אופן לא נתקוף אותם, אפילו אם הם צרפתים, איטלקים, או מישהו אחר".

ח’אמד אמר כי הוא "בהלם" לנוכח החלטת צרפת לשלוח מאות בודדות של חיילים. "הייתי רוצה שצרפת תהיה המובילה בכוח הרב לאומי. צרפת תמיד הייתה ידידה של לבנון, של כל הדתות, כולל השיעים, ושל כל המפלגות, כולל חיזבאללה. בגלל זה אני הייתי רוצה לקרוא לצרפת לתגבר את כוחותיה במשימת יוניפי"ל".

אתם אומרים שצרפת הידידים של חיזבאללה. אבל צרפת, לצד ארצות הברית, היו המובילות שהשיגו את החלטת 1559, שמחייבת את פירוק חיזבאללה מנשקו.

"יש לי את ההבנות שלי בקשר להחלטת 1559. אני חושב שצרפת הייתה מעוניינת בהחלטת 1559 בשביל להוציא את הצבא הסורי מלבנון. רבים בחיזבאללה חושבים כך. צרפת מכירה היטב את המשחק הפוליטי של לבנון ומחזקת את השיחות הבינלאומיות בקשר לחיפוש אחר החלטה בקשר לפירוק חיזבאללה מנשקו. בגלל זה אנחנו לא אוייבים, אלא נמצאים ביחסים טובים".

בשנת 1983 58 חיילים צרפתים נהרגו בפיגוע בביירות, שביצע החיזבאללה…

"דבר ראשון, בשנת 1983 ארגון חיזבאללה עדיין לא היה קיים. ודבר שני, עכשיו הזמן אחר, והמצב אחר. ואני אומר לצרפתים: ברוכים הבאים!"

יכול להיות שלחיילי היוניפי"ל תהיה אפשרות לירות בשביל להגן על עצמם, להגן על התושבים, ולפרק את החמושים מנשקם שיהיו בדרכם. אתם מסכימים לזה?

"אנחנו מסכימים לשני הדברים הראשונים. ובכל מה שקשור לנשק, אני בטוח ששום חייל חיזבאללה לא יהיה בדרכם. אני חושב שרק צבא לבנון צריך לקחת את הנשק מאיתנו, בגלל שיש לו קשר ישיר לעם הלבנוני. אם יוניפי"ל תגלה נשק, אז אני חושב שהם לא צריכים לקחת אותו מאיתנו בעצמם, אלא לבקש לעשות זאת מצבא לבנון".

האם אתם, כמו נשיא סוריה, מתנגדים להצבת כוחות יוניפי"ל בגבולות לבנון-סוריה?

"אני מתנגד בשם ממשלת לבנון וחיזבאללה. הממשלה שלנו החליטה לשים 8600 חיילים בגבול לבנון-סוריה. לכן, אנחנו לא צריכים שם את כוחות היוניפי"ל".

לאחר הפסקת האש ישראל ביצעה פעולה קרקעית יזומה בלבנון. האם חיזבאללה מתכוונת להגיב על זה?

"אנחנו אישרנו את החלטת האו"ם 1701. בגלל זה אנחנו לא רוצים ליצור בעיות. אנחנו מחכים, אנחנו רוצים לתת זמן בשביל שהקהילה הבינלאומית תגיד את המילה שלה. העמדה הזאת לא נובעת מחולשה, אלא בגלל שאנחנו רוצים שלום. אם עכשיו הקהילה הבינלאומית תעניק חופש פעולה לישראל, אנחנו לא נשב בשקט. אני אומר במפורש: אם ישראל שוב תיכנס למלחמה עם לבנון, זאת תיהיה מלחמה גדולה ואזורית".

http://www.scoop.co.il/scoop/article.html?id=3494
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:39

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר