לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2006, 10:47
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
גם הקברנים בבתי קברות עושים את עבודתם בצורה מוקפדת ומושכלת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "חלוץ: העברת השטח לידי צבא לבנון נעשית "בצורה מוקפדת ומושכלת"."

אני משפשף עיניים ושואל, הרי גם בעיצומה של המלחמה האחרונה בלבנון, צבא לבנון שיתף פעולה עם החיזבלה, וצה"ל נאלץ להרוס את כל המכמ"ים שלו לאורך כל החוף.

אבל, אני אומר לעצמי, אולי עכשיו זה השתנה. הרי בכל זאת אנשים שכאילו הם רציניים, אומרים דברים בשיא הרצינות.

אבל גם אם נהיה הכי אופטימיים שהדברים בתוך לבנון השתנו לטובתנו, בכל זאת קשה להעלות על הדעת שהחיזבלה לא ינסו ללבוש מדים של צבא לבנון בכדי להיות יותר מוגנים מפני תקיפות של צה"ל.

לא צריך הרבה הוכחות: בפעולה של אתמול גם צה"ל התחפש במדי צבא לבנון. אז מה יוצא אם כן? שלחיזבלה תהיה כל הצדקה (אם רק זקוקים לאיזושהי הצדקה) ללבוש את המדים של צבא לבנון, ויהיה לנו בלבול שלם: צבא לבנון שכאילו עוזר לנו, אבל בעצם הם פלוגות של החיזבלה.

בקיצור: אחרי כל המלחמה שנמשכה יותר מחודש, אנחנו עוד יותר אחורנית מאשר לפני שהיא התחילה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 20-08-2006 בשעה 10:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2006, 14:05
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
חסרים בדבריו - "רגישות ונחישות"!!...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "חלוץ: העברת השטח לידי צבא לבנון נעשית "בצורה מוקפדת ומושכלת"."

צירוף חיזבאללה לצבא לבנון באופן פורמלי (בפועל לפחות 40% מהצבא הם שיעים, שחלקם תומכי/חברי חיזבאללה) זה פטנט ישן של ארגוני הטרור הפלשתינים, שבהבל פה (ובתוספת מדים אולי), הופכים להיות שוטרים - הצבא הפלשתיני. אצל המדינאים המתוחכמים שלנו, החלפת המדים מתקבלת אוטומטית כשינוי מהותי מכנופיה מיליטנטית לארגון ממושמע וצייתני... זה רק עניין של זמן ותהליך..., שגדודי חיזבאללה במסגרת הצבא הלבנוני יקבלו התייחסות דומה.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 20-08-2006, 21:05
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
7 ימים פחות 10 שעות!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "נגמרו העקירות."

זה הזמן שעבר מאז נדם הקרב. תפתח רדיו - כבר עסוקים עד צוואר בעניינים של שיגרה. כמה זמן מסך מוקדש למשפחות שכולו? כמה זמן מסך לילדים בטראומה? כמה זמן מסך לפצועים שיוצאים לשיקופ ארוך ולפעמים חלקי?

מי שמחזיר אותנו לשיגרה המגעילה בזמן כזה קצר, הוא שימכור לנו את העקירה הבאה. כפי שישראל אדישה להפרות הסכמים, כך הישראלים אדישים לכך שההנהגנ נוקטת בפעולות שתחושת הבטן אומרת שהן שגויות.

אני אישית תמכתי ביציאה מלב רצועת עזה - לא במהלך הפוליטי ודרך ביצועו ולא מההתקפלות הצבאית - אחרי מעל 100 ימי מילואים שם מאז שנת 2001, היה ברור לי שהצעד הזה הכרחי. חברים לפלוגה מקריית ארבע או אדם, גם הם לחשו במשמרות האין סופיות ש"זה לא שווה את זה". אני לא מצתער על "תמיכתי" במהלך (בלי להתנצל - כאבתי כאב עצום כאשר ראיתי את פרפורי הגסיסה של חבל החיים הזה, אבל מבחינות אחרות חשבתי שהצעד היה נכון).

ברור שלא אז ולא היום אני לא תומך בשום צעד עקירתי אחר. מהות מדינת ישראל היא ההתיישבות השורשית ואם כבר יש לוותר על משהו, הרי שיש לוותר על המקומות שיושביהם אינם מראים קשר לאדתמם. לעקירה הבא אני אתנגד בכל כוחי ואצל הרב שחיתן אותי מפסגות, יש את הטלפון שלי לעידכונים... (מאז שנת 2000). מצד שני אני לא מתכוון לשקוע במצב הנפשי הנפוץ אצל בני נוער לפיו המדינה חרבה באותו קיץ והחל מאותו יום היא רק "המדינה שלי על תנאי".

ישן 20-08-2006, 21:34
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אל תזלזל בשמאל הישראלי!!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "נגמרו העקירות."

מוקדי הכח נותרים בידיו בלי קשר לתוצאות בחירות (כפי שכבר הוכח!!) - בתקשורת, במערכות השפיטה והתביעה, בצמרת הצבא והמשטרה בקרב בכירי השרות הציבורי, באקדמיה ובקרב בעלי ההון (שהם האחרונים ברשימה שמניתי, אך לא בחשיבותם...). אין כל ערובה שהתפכחויות רגעיות של אחדים מאושיות השמאל, לא תחלופנה עם שינויי מזג האוויר, האופנה והאינטרסים...

לדעתי חלוץ צריך ללכת - לא בגלל זחיחותו בעקירה (חלקו בנושא העקירה, נשאר אצלי בתחום הדילמה שקשה לי להכריע לגביה - הגם שנטייתי היא לכוון הכללתה בסוג הפקודות שראויות לסרוב - אך אני בכ"ז בוחר לצמצם בהטלת האשמה לכיוון הפוליטיקאים, שאסור היה להם להכניס הצבא לנושא). חלוץ צריך ללכת כנושא באחריות העליונה לאופן הכנת הצבא, סדרי העדיפויות וניהול התקציב הצבאי, אופן ניהול המלחמה ותוצאותיה. הליכתו לא צריכה להקדים את הליכת הפוליטיקאים, שאחריותם אינה פחותה ואולי אף עולה על שלו.

לדעתי בפרשת תיק המניות שלו - ראוי היה להעמידו לדין עפ"י חוק העונשין (ואולי גם עפ"י חוק נ"ע). הגדרת הנושא כסוגיה מהתחום הציבורי, היא בזיון נוסף של הרועץ המשפטי הסדרתי.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר