לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2006, 00:34
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שיחה עם מחמוד אחמדינג'אד

לא יודע מי מיכם ראה את הראיון שערך עיתונאי אמריקני ידוע (משהו וואלאס נדמה לי) עם נשיא איראן,
הוא שודר היום בערוץ 1.
מה שאני רוצה זה לערוך פה סימולציה קטנה, על בסיס השיחה בינהם, לו אתם הייתם יושבים מול מחמוד הלא חמוד, כיצד הייתם מגיבים לדבריו הבאים:

המראיין: פעמים רבות אמרת שישראל צריכה להמחק מעל פני האדמה, מדוע?

אחמ...: (אחרי 2-3 התחמקויות) אני חושב שמדינת ישראל צריכה להמחק-

מראיין: אתה לא חושב שאחרי שואה כזו איומה שהם עברו מגיעה להם מדינה משלהם?
או שאולי בכלל לא הייתה שואה?

אחמ...: נניח שבאמת הייתה שואה לפני 60 שנה, איפה היא התרחשה?

מראיין: בגרמניה

אחמ...: יפה, אז הפלסטינאים לא היו קשורים בכלל לעניין, למה הם צריכים להענש בכך שיקחו להם את אדמותיהם? היהודים היו צריכים לקבל ארץ באירופה האשמה או בארה"ב ידידתה הגדולה, למה על חשבון הפלסטינאים?

המראיין:.....

התרגיל מאד חשוב לכל אדם ואדם, אזרח ישראלי שאין לו תשובה מיידת שהוא באמת מאמין בה, יש לו בעיה שכן מול טענות כאלה הוא פשוט לא מוסרי ומה אנחנו רוצם מאחמדינג'אד רודף הצדק.
כמובן שיש מס' כיווני תשובה, יהיה נחמד לראות כמה כיוונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2006, 10:03
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מה שפשוט - עובד טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "שיחה עם מחמוד אחמדינג'אד"

א. אין דבר כזה עם פלצטיני. ישנם אלפי ספרי הסטוריה וגאוגרפיה בנושאים רבים שנכתבו עד לשנות ה-30. שיראה לי אחד שמוזכר בו עם כזה או מדינה כזאת.

ב. מה לפרסים ולעניין הפלצטיני? גאוגרפיה? (מרחק עצום) דת? (הם שיעים או עכו"ם) תרבות? (פרסים מול ערבים) היסטוריה? (איפה היו הפרסים עד לשנות ה-80?)

ג. מדינת ישראל קיימת מאז 1948 - רוב מדינות החברות באו"מ הוקמו אחרי מועד זה - חלק נכבד מהמדינות החברות באו"ם הוקמו סמוך למועד זה. מדינות כמו עיראק, סוריה ולבנון הוקמו ע"י כוחות קולוניאליסאים וגבולותיהם הותוו ע"י קצינים צרפתיים ואנגלים על כוס ויסקי וסיגאר... ישראל לעומת זאת קמה אחרי שמבחינה חברתית, כלכלית ומדינית היא כבר הייתה יישות חיה ונושמת. לישראל לא היה שום לורנס איש ערב, אלא אנשים מבפנים הם שעשו את העבודה. Case closed

ד. לגיטימיות לקיום מדינה הוא לא נושא שתחת תחום שיפוטו של מנהיג פוליטי.

ה. איראן היא המצאה - יש מדינה היסטורית שנקראת פרס והעם החי בה הוא הפרסים.

אפשר להמשיך אבל הקו הכללי חייב להיות מאוד פשוט - מדינת ישראל היא מדינה קיימת (ולא עובדה קיימת!), חיה ונושמת. השאלות שמעלה הפרסי לא רלוונטיות ולא לדיון, בדיוק כפי ששאלת הלגיטימיות של קיום יחסי מין עם ילדים בגיל חד ספרתי, אינה לגיטימית - זה לא שאין כאלה סוטים (אפילו הרבה), פשוט אין סיבה לדון איתם ברמה אקדמית (אני מבטיח לכם שחלקם יכולים לתת "הסברים" די משכנעים לסטייה שלהם...).

אני אישית שואל כל הזמן שאלות על הלגיטימיות של קיום האיסלאם מחוץ לערב הסעודית. לאחרונה הצלחתי לשכנע כמה אנשים שיש מקום לשאלה זאת. נקווה להתפתחויות טובות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:30

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר