לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2006, 15:26
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
פרץ: להכין התנאים להידברות עם סוריה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "עמיר פרץ: צריך לחדש את ההדברות"

במסיבת בר מצווה ליתומי צה"ל, אמר שר הביטחון, עמיר פרץ, ש"כל מלחמה יוצרת הזדמנויות לתהליך מדיני רחב". הוא קרא לחדש את ההידברות עם הפלסטינים ולהכין את הקרקע למגעים עם סוריה
ורד לוביץ'

שר הביטחון, עמיר פרץ, אומר ש"כל מלחמה יוצרת הזדמנויות לתהליך מדיני רחב", והוסיף ש"צריך לקיים הידברות עם לבנון וצריך להכין את התנאים להידברות עם סוריה". פרץ דיבר במהלך מסיבה לבני ובנות מצווה ל-65 יתומי צה"ל שנערכה בתל-אביב.

במקביל, דיבר נשיא סוריה, בשאר אסד, בדמשק והכריז על ניצחון חיזבאללה: "הדרך הטבעית להשגת שלום היא באמצעות משא ומתן, אולם כאשר הדבר אינו מתאפשר - ההתנגדות על צורותיה השונות היא הדרך הטובה ביותר להשבת הזכויות. התנגדות - אין פירושה רק התנגדות חמושה - אלא התנגדות תרבותית ופוליטית. המטרה של ההתנגדות היא שלום ולא מלחמה - וזאת כדי להרתיע מפני תוקפנות. אולם אם זה לא יעזור באמצעות מלחמה ניתן יהיה לשחרר את האדמה".

פרץ הביע תקווה שהמצב החדש יהפוך את החלטות האו"ם לברות יישום בשטח. בנוגע לחיילים החטופים, אמר "לא ננוח ולא נשקוט ונפעיל את כל האמצעים כדי להחזיר אותם הביתה ואנו רואים זאת כמשימה חשובה ביותר".

פרץ אמר: "אני בטוח שאויבינו מבינים שלא יוכלו לנו. אני מתכוון לעשות הכל, להחזיר את התמיכה המדינית. צריך לחדש את ההידברות עם הפלסטינים". לדבריו, מדינת ישראל לא התכוונה מעולם להיגרר לבוץ הלבנוני וגם כעת אין לה כוונה כזו.

הוא הבהיר שכוחות צה"ל פרושים בדרום לבנון ויגיבו לכל ניסיון לפגוע בהם, "נפעל בכל העוצמה אם יהיה ניסיון לפגוע בחיילים בשטח. עד עכשיו הפסקת האש יציבה ואנו עומדים על כך שכוח יוניפי"ל יכול לאכוף את הסדר בדרום לבנון. בימים הקרובים תתבצע פרישה שתאפשר חזרתם הביתה של חיילי המילואים".

פרץ הביעה הערכה רבה לתושבי הצפון, אך אמר שלא די בכך ושתודה לא מספיקה ולא מהווה תחליף למחוייבות לתושבי הצפון בהקמת כוח כלכלי-חברתי שישקם את צפון הארץ כך שמשפחות הצפון ירגישו שכל המדינה מחבקת אותם.

פרץ אמר ליתומים עם סיום דבריו שהוא יודע שלכל אחד ואחת מהם חסרה דמות וחסר האב שצריך היה לעמוד לצידו ביום חגם והוסיף ואמר שנפילתם של אבותיהם היא המכנה המשותף שעליו עומד צה"ל ועליו תצעד מדינת ישראל.

"לכם היתומים, האחים והאחיות ובני משפחת השכול - לכם אינני צריך לומר מה רב הכאב והצער על האובדן", אמר פרץ, "לדאבון הלב, איבדנו לוחמים אמיצים, מטובי בניה של מדינת ישראל. הם הוכיחו שהם מסוגלים לעמוד בכל משימה, בזכותם יש הסכם מדיני ומצב חדש בדרום לבנון. בזכותם, חיזבאללה יודע שישלם מחיר כבד מאוד. את זאת, הלוחמים מעניקים למדינת ישראל. תפקידו של צה"ל לדאוג לכך שאזרחי ישראל יוכלו לקיים את השגרה. הפעלת הכוח שיפרה את ההסכם המדיני. אין ספק שללא המאמץ המבצעי לא היינו מצליחים להשיג איזשהו הסכם מדיני".

נערך לאחרונה ע"י Hezibezi בתאריך 15-08-2006 בשעה 15:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2006, 20:43
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא פרץ, אבל אחד אחר עם "פ"- "אני הולך עד הסוף"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "עמיר פרץ: צריך לחדש את ההדברות"

פרס: "אני עם אולמרט עד הסוף"

בפגישתו עם קונדוליזה רייס בוושינגטון הביע שמעון פרס תמיכה בראש הממשלה, ביקש עזרה מארה"ב בשחרור החטופים והתייחס להחלטת מועצת הבטחון כאל מהלך היסטורי
יצחק בן-חורין, וושינגטון

המשנה לראש הממשלה שמעון פרס הביע תמיכה בראש הממשלה אהוד אולמרט וביקש ממזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס עזרה בשחרור החטופים, בביקורו הערב (יום ג') בוושינגטון. במהלך הביקור אמר השר פרס: "אני מחייב את עצמי לתת כתף לראש הממשלה אולמרט בשעה קשה זו. זה לא זמן למלחמות פנימיות בישראל, כי המערכה הזו רחוקה מלהסתיים. אני עם אולמרט עד הסוף, עם מלוא הגיבוי".

פרס, שנשלח לארה"ב על-ידי ראש הממשלה, לעסוק בגיוס כספים לשיקום הגליל, אמר בפגישה עם רייס כי "הקרבות אמנם נפסקו אך המערכה נמשכת, ובכלל זה שיקום הגליל, שחרור החטופים ומניעת השתלטות איראנית על המזרח התיכון". פרס אף ביקש ממזכירת המדינה את עזרת ארה"ב בפעולה לשחרור החיילים השבויים בידי חיזבאללה. זאת מאחר וסעיף שחרור החיילים החטופים מופיע בצורה בולטת במבוא להחלטה 1701, אבל אינו נמצא בחלק הביצועי של ההחלטה.

פרס תיאר בפגישה את חיזבאללה כדוויזיית קומנדו איראנית שממומנת על ידי איראן ביותר מ-100 מיליון דולר בשנה, מצוידת במיטב הנשק והטילים, מודרכת ומאומנת במשך חודשים באיראן. הוא הדגיש כי חשוב ששיקומה של לבנון יעשה על ידי מדינות המערב והמדינות הערביות בעלות המשטרים המתונים, ולא על ידי איראן.

בפגישתם המשותפת גם הודה פרס לרייס על הובלת המהלך ועל מאמציה

והישגיה בהעברת החלטת מועצת הבטחון 1701. פרס הוסיף כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריה ש"מדינות ערב הצטרפו לגינוי התוקף, שהוא גורם ערבי, חיזבאללה. כמו כן, לראשונה הצטרפה רוסיה לאמברגו על נשק".

פרס הדגיש גם את ההישג בהשגת תמיכה פה אחד של כל 15 חברות המועצה אבל אמר כי חשוב לשמור על הקואליציה הרחבה הזו, כדי להבטיח שיהיו מעשים מאחורי המילים. "ההצלחה תהיה בביצוע", אמר פרס לרייס והבטיח שיתוף פעולה מלא של ישראל בביצוע.

פרס עייף - אפשר היה לראות את זה בראיון מביך שהוא נתן לאחת המהדורות (המציא שם עוד ביטוי הזוי מבית "מזרח תיכון חדש". הביטוי הוא "מלחמה בליסטית ולא טריטוריאלית") - הוא אפילו עייף מכדי לדבוק בקו כלשהו שאינו דריכה במקום. זו בעצם הבעיה של כל דור המנהיגים הדגולים (פרס, רבין ושרון): כולם הגיעו לאפיזודה האחרונה שלהם כשהם עייפים אבל מעוניינים מאוד להשיג משהו שיותיר את חותמם. בדיוק כמו בריצה לליטאני ביום שבת-ראשון, כך גם האקורד הסופי של שלושת האנשים הללו, היה מהוסס בכיסוי של "מהפך" וכמובן שמלווה בהמון "קורבנות שלום". פרס עייף ותשוש - לפעמים נראה לי שדווקא הנסיון העשיר שלו (האיש הזה "בישל" את מבצע סיני עוד בימים שבהם המדינאים של היום, במקרה הטוב, שיחקו בגוגואים) הביא אותו לליקוי מאורות, שכן האיש נוטה לראות כל מהלך של ישראל בתור משהו הפיך ולכן שווה את הסיכון. לפעמים נדמה שהוא אומר לעצמו "אה.... מה זה לעומת מה שאכלנו ב 1954!" באותו נוסח של שייקה מהגשש. פרס הוא הסיבה שאני לא ממהר להגיד "המנהיגים של היום הם לא המנהיגים של פעם". אין לי ספק שגם הגדויילים של פעם היו נשחקים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר