לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2006, 18:31
  tomer_daniel tomer_daniel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
שאלה רעשים ואז - המחשב נתקע

שלום,
אני מפרט בעיה שיש לי במחשב בצורה נרחבת, בכוונה כדי לא להטעות אתכם - כדי לתת לכם את הפרטים המדויקים לבעיה. אשמח שתקראו בעיון את הבעיה ושתחוו את דעתכם, כולל הצעת פתרונות.

לפני שבועיים בערך החלו הבעיות במחשב שלי. הוא נעשה פחות מהיר והחל להתקע. לפני שהוא נתקע, הוא משמיע צלילי "התנגשות" או פיצוצים קטנים (בומים קטנטנים מהמחשב עצמו). כמה דקות אחר כך, המערכת נתקעת והאפשרות היחידה לחזור לעבודה "רגילה" (עד לפעם הבאה - בד"כ 15 דקות אח"כ), היא לאתחל אותה. חשוב לי לציין שמדובר בפנטיום 4, שעליו מותקן מערכת Windows XP (על כל השדרוגים והעדכונים האחרונים שלה - אני דואג לעדכן ולשמור על הבטיחות של המחשב).

באופן טבעי, לקחתי את המחשב למעבדת תיקונים כדי לקבל הסבר לבעיה. במחשב שלי יש 2 כוננים קשיחים - האחד, חדש (160GB) של חברה מובילה שהתקנתי חצי שבוע לפני שכל הבלאגן התחיל. האחר - כונן קשיח בנפח של 40GB, ישן יחסית. הטכנאי אמר לי שהכונן הקטן יותר - 40GB (שעליו גם הייתה מותקנת המערכת - Windows) "מגמגם", ולכן מומלץ להחליף אותו. ככה עשיתי. קניתי מהטכנאי כונן חדש בנפח 80GB, גם כן, של חברה מובילה. לפני התקנת הכונן הקשיח החדש הטכנאי דאג ליצור תבנית-גיבוי (באמצעות Norton Ghost) למערכת, ולכן עם התקנת הכונן הקשיח החדש בעצם לא בוצע פרמוט, אלא העלאת המערכת הישנה שגובתה. על הדרך החלטתי להעלות את הזכרון ל1GB במקום 500MB שהיו קודם. הבעיות הסתדרו, אבל לא להרבה זמן. בתוך יומיים הן חזרו והחריפו. הפעם גם המערכת הייתה מחליטה (לסירוגין - פעם כן ופעם לא) שהיא לא מזהה יותר צורב DVD חדש שהתקנתי לפני חודשיים (ושעבד בצורה מדהימה, בלי שום בעיות, עד שהחלו להופיע התקלות). ניסיתי לפתוח את המחשב, חיברתי וניתקתי את הכבלים שקשורים לכונני הדיסקים (2 צורבים שמותקנים אצלי במחשב) כי חשבתי שהמגע אולי רופף.אכן, בעיית זיהוי הצורב נפתרה, ועכשיו הוא עובד מצוין. מה שכן, נתקעתי עדיין עם מחשב שנתקע בכל 15-20 דקות של פעולה, למרות שניסיתי להריץ את תוכנת הAntiVirus המעודכנת - Kaspersky (שלא זיהתה דבר).

האם יתכן שהיה צריך לפרמט בצורה נקייה - מחדש - את המחשב כשהטכנאי התקין את הכונן הקשיח החדש (80GB)?
אם לא, מה הבעיה? אי אפשר לעבוד בצורה נורמאלית עם המחשב - הכל נתקע אחרי כמה דקות.

תודה רבה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2006, 20:20
  tomer_daniel tomer_daniel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Nuvax שמתחילה ב "עדיין יש רעש של פיצוצים ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nuvax
אם אין בעיות של תוכנה (רוגלות וכל שאר מזיקים)...
זכרונות לא עושים "פיצוצים" (במיוחד שמדובר במערכת שעבדה לפניכן ואין לה בעיות מתחים....)
ולמעשה מלבד כוננים ומאווררים אין כ"כ הרבה חלקים נעים ...
הייתי בודק מאווררים וטמפ' (במיוחד אם כבר החלפת את הHDD)
אם זה P4 ועכשיו קיץ לח ישראלי מגעיל יכול להיות שהמעבד שלך מתבשל...

יכול באמת להיות שהמעבד מתחמם אימים,למרות שהחדר בו אני עובד על המחשב ממוזג כל עוד המחשב פועל, זה כלל.
בכל מקרה, האם אתה חושב שזה וודאי ואז כדאי לי להשקיע במאווררים, או שיש עוד אופציות?

תודה רבה על המענה ואשמח לקבל תגובה נוספת באשכול.

ישן 09-08-2006, 21:21
  Nuvax Nuvax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.06
לגבי ההתקעות של המחשב
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי tomer_daniel שמתחילה ב "[QUOTE=Nuvax]אם אין בעיות של..."

הייתי בודק לפי הסדר הבא:

1. תבדוק שבאמת המאווררים זזים (תסתכל או תבדוק עם תוכנה מה המהירות שלהם)
2. תבדוק את הטמפ' (זה עם התוכנה או אם יש לך מד חום מוזר שיכול למדוד את הטמפ' ליד המעבד( יש דוגמאות לתוכנות ומדי חום מוזרים (אני חושב) בפורום של מודים וקירורים...
3. אם הטמפ' גבוהה מ70 זה יכול להיות מאד זה (היה קורה לי במחשב שלי), אולי אפילו נמוך מזה (תגובות בבקשה!)( וזה גם לא קשור לאם החדר ממוזג למרות שזה עוזר)
4. תבדוק שהזכרונות שלך בסדר (אני חושב שיש פחלק העליון של הפורום תכנה לבדיקה של הזכרונות)

אם הרעש בא מהמאווררים יכול להיות שצריך לשמן אותם ...
אם המאווררים מקרטעים גם אחרי זה יכול להיות שצריך להחליף אותם (בכל מקרה לא כזאת הוצאה גדולה...)

דרך אגב, תפתח את המארז , תוודא ששום דבר לא מפריע למאווררים... להרבה חלקים יש תזמון בהתאם לטמפ' יכול להיות שהמאוורר מאיץ (בגלל החום ) אחרי 2 דקות דבר שגורם לרעש להיות חזק יותר (ואז אולי אתה שם לב אליו...)
מעבר לזה פיצוצים יכולים לבוא גם מהספק (קצרים קטנים).
אם יש לך ספק אחר בבית אולי שווה לבדוק (יכול להיות שהוא בדרך החוצה), אם אתה גר באזור המרכז ואין לך UPS היה גם לא מזמן כמה נפילות מתח עצבניות...

בכל מקרה לגבי הספק אני מניח שאתה מבין מה אתה עושה (בכל זאת זה חשמל!!!)

אם אתה יכול לתת תוצאות מתכנה כלשהי או פירוט של החמרה שיש לך זה יכול מאד לעזור לאנשים לעזור לך...

נערך לאחרונה ע"י Nuvax בתאריך 09-08-2006 בשעה 21:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר