לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2006, 00:10
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
פלשתינאית חדרה לישראל כדי לחטוף אזרח ונעצרה

פלשתינאית מאזור שכם, שנעצרה לפני שבועיים, הגיעה לישראל במטרה לחטוף אזרח ישראלי ולהעבירו לידי ארגון טרור בשכם - כך פורסם היום (חמישי). פותנה אבו אל-עיש, בת 21, תושבת מחנה הפליטים עסכר, נכנסה לפני שבועיים לישראל באמצעות מכר ערבי ישראלי. הוא הסיע אותה ללב תל אביב, מבלי שיהיה מודע למטרתה. בתל אביב היתה אמורה לפגוש גבר ישראלי בן 40, שעמו היתה בקשר, וללכת עמו למסיבה. היא הביאה עמה, לדבריה, תרופות הרגעה שנועדו לסמם אותו, כדי שתוכל להעבירו לידי שולחיה בשכם. אבו אל-עיש תעמוד בקרוב לדין על מעשיה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/daily/D030806/150potna030806mk.jpg]

אבו אל-עיש. תכנון החטיפה היה חובבני למדי

אבו אל-עיש עבדה בישראל בעבודות מזדמנות. לדבריה, היא עבדה בעבר בשדות כפר הס, בניקיון בחמת גדר, ובמפעל קרטונים בראשון לציון. במפעל הקרטונים, שבו עבדה לפני כשנה, הכירה גבר ישראלי בן 40, שעמו שמרה על קשר. הוא הפציר בה להגיע לבקר אותו בתל אביב כדי ללכת למסיבה. היא הסכימה רק לאחרונה, בעקבות לחץ של מכר פלשתיני, שביקש ממנה לחטוף אזרח ישראלי.

אבו אל-עיש התגוררה עם משפחתה בחדר אחד, שבו יותר מ-10 נפשות. אביה וחלק מאחיה חולים במחלת עצבים ואינם מסוגלים לעבוד. היא היתה המפרנסת היחידה ויצאה לעבוד כבר בגיל תשע. הלחץ עליה גבר כאשר היא ומשפחתה דחו בקשה מצד צעיר פלשתיני לשאת אותה לאשה. "נודע לנו שהוא מבוקש על ידי ישראל. פירוש הדבר הוא שסופו למות צעיר או לשבת בכלא. הוא כעס שדחינו אותו, ולכן הוא סידר אותי. שאללה יסלח לו", אמרה היום אבו עיש.

תפיסתה של אבו אל-עיש חושפת טפח משיטות הפעולה של ארגוני הטרור בשטחים. הצעיר שעמו סירבה אבו עיש להתחתן, איבראהים אל-ניבא ממחנה הפליטים בלאטה שליד שכם, מוגדר על ידי השב"כ כאחד המבוקשים הבכירים בתנזים באזור, וכמי שהיה מעורב בכמה נסיונות פיגוע. לאחר שדחתה את פנייתו, הוא ניסה להפעיל את אבו אל-עיש בשירות ארגונו, כמחבלת מתאבדת. הוא התקשר אליה ואמר: "מה דעתך שאלביש אותך ותרדי? כדאי לך, את תיכנסי לגן עדן ותזכי לתמורה מאללה".

אבו אל-עיש לא פיקפקה במהות השאלה. "כולם מבינים מה זה אומר", אמרה. לדבריה, היא התעקשה שאין בכוונתה לעשות זאת, כדי שלא יהרסו את בית משפחתה וכדי שלא יפגעו באחיה. אבל כשביקש אל-ניבא שתנסה לחטוף ישראלי, היא לא סירבה. "מרוב שהוא דיבר אתי ולחץ עלי, הסכמתי. נכון שפחדתי, אבל אמרתי לו שאסתדר", אמרה.

תכנון החטיפה היה חובבני למדי מצדה של אבו אל-עיש. היא לקחה תרופות הרגעה מאביה, כתשה אותן, ועברה לישראל באמצעות מכר ערבי ישראלי שהסיע אותו אל תל אביב. מכרה היה אמור לבוא לאסוף אותה למחרת בבוקר. לדבריה, היא לא ידעה כיצד תוכל להוציא את המכר הישראלי שלה אל השטחים, לאחר שיסומם. "הנהג שלי לא היה מסכים בחיים לקחת אותו, גם אם הוא היה מסומם. ואיך אני הייתי מרימה אותו? לא הייתי יכולה לסחוב אותו".

אבו אל-עיש נעצרה לפני כשבועיים סמוך לטיילת בתל אביב מיד עם הגיעה למקום. החיפושים אחריה הביאו ליצירת פקקי ענק לא שגרתיים בעיר, וזאת בשל הצבת מחסומי משטרה. היא נתפסה על בסיס מידע מודיעיני מדויק שהגיע לידי השב"כ. היום (חמישי) היא הביעה חרטה על מעשיה. "זה היה מעשה שטות. אני מצטערת. הרסתי את המשפחה שלי. אחיות שלי ביקשו ממני בטלפון לקנות להם בגדים לשנת הלימודים הקרובה. אמרתי להם שאבוא בקרוב. כל מי שדיברתי אתו בכה", היא סיפרה, "אני לא מייעצת לאף אחד לעשות את זה. עדיף לשאת את המצב".

הארץ

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר