לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2006, 17:52
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Moby שמתחילה ב "שאלה לגבי מעבדה לפיתוח תמונות עצמי"

ראיתי פעם מאמר בפורום של תפוז על פיתוח סרטי שחור לבן. בגדול - אני לא מציע להסתבך בפיתוח של סרטים והדפסת תמונות בצבע, יש יותר מדי כימיקלים וצריך להקפיד הרבה יותר על הטמפרטורות והמינונים שלהם.

בשחור לבן יש שני כימיכלים והתהליך פשוט יחסית - טוענים את הסרט לטנק (בחושך מוחלט כמובן), שופכים לתוכו את החומר הראשון, מחכים מספר דקות תוך סיבוב קל של ציר הטנק, מוציאים את החומר ושוטפים טוב-טוב עם מים (מכניסים ומוציאים את המים לטנק הסגור וממנו מספר פעמים תוך סיבובי הציר המרכזי וניעור הטנק). מוציאים את המים וחוזרים על התהליך עם החומר השני (מצטער, ברחו לי השמות של החומרים בעברית - בתרגום חופשי זה "מפתח" ו-"מקבע"). אחרי ששטפנו עם מים, אפשר להוציא את הסרט החוצה ולתלות אותו לייבוש, כאשר אל הצד התחתון של הסרט מצמידים איזה אטב כביסה או משהו כזה (כדי שהסרט לא יסתלסל בתוך עצמו תוך כדי הייבוש). חשוב מאוד לא לגעת בפני הסרט עד שהוא מתייבש על הסוף - השכבה שהייתה רגישה לאור מאוד רכה ופגיעה בשלב הזה.

לגבי ההדפסה - צריך מגדל איכותי עם עדשה איכותית, נייר שחור לבן ושני חומרים (נדמה לי ששני אלה שונים מהחומרים של פיתוח הסרט - אבל לא לתפוס אותי במילה, כל זה היה לפני הרבה מאוד שנים). התהליך הוא פשוט (הכל נעשה באור של פנס אדום כי הנייר לא רגיש אליו) - מכניסים את הסרט למגדל וחושפים את הנייר לפרק זמן קצוב. אח"כ מכניסים לחומר הראשון, מחכים עד לקבלת התמונה עצמה, קונטרסט וטונים כמו שרוצים, שוטפים במים ומכינסים לחומר השני. אחרי כמה דקות שוב שוטפים במים - וזהו, אפשר להדליק את האור, הנייר כבר לא רגיש לאור אחרי החומר השני.

מקווה שעזרתי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר