לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2006, 13:57
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
דבר ראשון רציתי לכתוב לסרס(לא שזה רלוונטי)
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "כי לקרוא לרסס משהו זו גזענות, זו שפה בוטה, זה גועל נפש, זה בושה וחרפה"

דבר שני כל מה שכתבת זה גיבובי שטויות ללא כל הגיון(אלה אם כן אתה יכול להסביר איך קשורה הגזענות לאשכול שפתחתי), אתה בור בעם הארץ, קיבלת חינוך לוקה בחסר ולכן אין לי שום טענות כלפיך.

כנראה שאתה לא תמיד אוהב לקרוא מה שאני כותב(מה לעשות אני ישיר בדברים שאני אומר), בהרבה מקרים אתה מגיב בגסות רוח(גם אם אין כל קשר).

נתתי לך הזדמנות לבטא את עצמך להסביר את פשר ההתבטאות, משראיתי שאין כל הסבר המסקנה היא אחת ויחידה אתה בור חמום מזג.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 29-06-2006 בשעה 14:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2006, 14:04
צלמית המשתמש של S - Designer
  משתמש זכר S - Designer S - Designer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.03
אם היית יודע מה זו גזענות לא היית קורא לכל אחד שהוא לא מספיק שמאלני בשבילך גזען:
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "כי לקרוא לרסס משהו זו גזענות, זו שפה בוטה, זה גועל נפש, זה בושה וחרפה"

והוא לא אמר לרססו בגגל שהוא סתם ערבי חף מפשע, הוא מחבל, ולא משנה כמה שתגיד שהוא לא, הוא כן.
בנוסף, בתור נכד לניצולי שואה איני רואה בעייה עם המילה לרסס.

ישן 29-06-2006, 21:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא חושב ש-ר-ק הימין היה עושה יותר. אני חושב ש-כ-ל א-ח-ד היה עושה יותר...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לא שאני מת על שניהם אבל אני לא חושב שהימין הליכודניק היה עושה יותר..."

מסיבה נורא פשוטה: אי אפשר לעשות פחות.
עד עתה בוצעה פעולה שאין לה שום נזק ארוך טווח מבחינת האוייב:
1. עשו באזים בצפון סוריה. וואו...
2. נכנסו לשדה התעופה החרב בדהנייה.
3. הרסו גשר מעל ואדי יבש, תוך קביעה שזה ימנע העברת גלעד (כאילו מדובר באיזה נהר שוצף
קוצף, ולא בואדי יבש ברוחב 10 מטרים...).
4. פגעו בתחנת שנאים, במקום פשוט להוריד להם ת'שאלטר (בסוף עוד נצטרך לממן את תיקון
התחנה ש"הריסתה פגע בחפים מפשע"...
5. עצרו כמה חברי חמא"ס שברור כשמש שישוחררו בכל מקרה, אחרי שדאגו חודשים להבהיר שאין
נגדם עילת מעצר (אחרת קשה להסביר את הרשלנות איך לא עצרו אותם קודם...).
6. ירו אינספור פגזים אל שומקום...
7. העמידו טנקים לפוטו-אופ מול צפון מזרח הרצועה.

סה-טו. זה כ-ל מה שנעשה אחרי חצי שנה עם 600 רקטות על אזרחים, אחרי חטיפה ורצח של
נער, אחרי הריגת שני חיילים וחטיפת חברם - שנעשו באמצעות חפירת מנהרה באורך 600
מטרים לתוך שטחה הריבוני של ישראל.
הליכוד לא יכול לעשות פחות מזה, גם אם ירצה. אני בספק אם אפילו פרס, לו היה בשלטון, לא
היה עושה יותר...
ישן 30-06-2006, 02:35
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אנחנו חלוקים.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא חושב ש-ר-ק הימין היה עושה יותר. אני חושב ש-כ-ל א-ח-ד היה עושה יותר..."

כניסה עם מטוסים למרחב האוירי ולגבולות סוריה זאת פגיעה עצומה בכבוד. אתה יותר מכולם
יודע עד כמה משחק עניין הכבוד אצלם. כניסה עם מטוסים שיצאו ללא פגע וחגו מעל לארמונו
של הנשיא כששהה שם זאת קריצה לאסד שישראל יודעת שהוא מעורב. אתה יכול לטעון שהיא
לא גרמה לדבר אלא רק לסיכון. בפועל, מדובר בפעולה שלא רצתה להשיג יותר חוץ מפגיעה
בכבוד, בושות ברחבי העולם ואזהרה.

לגבי עזה, אין אחר ממני שחושב שדרושה פעולה רחבה בעזה. אני חושב שעוד לא ראינו הכל.
אתה מדבר כאילו נגמרה התקרית והיא כבר איננה נמשכת. יש לנו עוד תקופה לא קצרה לראות
את המתרחש בעזה ואני מניח שההמתנה היא למטרות הסברה והכנת העולם לכניסה ישראלית.

בקשר לשרים שנעצרו - מצטער אבל שר הפנים והשרים האחרים הם המנגנון החשוב שמנהל את
האוכלוסיה. אמנם הם לא הקיצוניים כמו משעל, אבו מרזוק וא-זהאר ולא שומעים עליהם ממש אבל
חשיבותם גדולה ביותר, זה שהמעטת מהעצירה שלהם זה לא אומר שאינם חשובים. מבחינת העולם,
עצרנו חברי פרלמנט בממשלה שנבחרה בבחירות דמוקרטיות - לעולם לא אכפת אם קוראים להם
משעל או אבו טיר - בשביל העולם זאת פגיעה בממשלה קיימת ויש לכך השלכות ומשמעות רבה.

אגב, הרי ברור שצה"ל רוצה לתפוס שתי ציפורים במכה וגם לטפל בקסאמים. אם כבר נכנסים לעזה
אז עושים עבודה רצינית. אני בטוח שאולמרט ופרץ, שאינם מבינים גדולים בבטחון, יקשיבו למומחי
דבר ולא יפעלו רק עפ"י דעתם שלהם (ואגב, רק לפי נאומי פרץ אפשר לראות שהוא לא מבין דבר
וקורא מנאומים שמכתיבים לו...). חוץ מזה, כמו שאנחנו מכירים את אולמרט, הוא יעשה מה שהוא
חושב שיתרום לו פוליטית, ובתכלס, פעולה בעזה שתביא תוצאות חיוביות רק תעלה לו את הרייטינג
בישראל...

אני מציע שאת הספקולציות של "מה היה קורה אילו..." נשאיר לפורום מד"ב ונתעסק במה קורה.
בינתיים המבצע לא נגמר ולכשיגמר נדע מי דייק יותר ומי פחות.

ישן 30-06-2006, 02:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סעיף סעיף...
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אנחנו חלוקים."

פגיעה בכבוד כבר עשינו להם לפני 3 שנים - והדבר לא הזיז חמא"סניק אחד מביתו בדמשק...
אין שום משמעות לקצת רעש מטוסים בלילה (כל מי שגר ליד בח"א כלשהו, רגיל לזה...).
אזהרה קיימת רק אם הצד השני מאמין שאתה באמת מסוגל לבצע איומים שלך - ולנו אין שום
הרתעה...

לא ראינו הכל - אבל ההזדמנות המשמעותית כבר אבדה. צפון הרצועה ממשיך לירות, ואולמרט מחכה
למבארכ. הנזק להרתעה כתוצאה מהססנות זו, הוא עצום - גם אם יחליט אולמרט לפעול סוף-סוף...

שר הפנים הוא סעיד ציאם והוא חופשי כציפור. השרים שנעצרו הם דרג ג', מצטער. ההגדרה של
קיצוניים ומתונים אמנם יפה ומעוררת, אבל בכל הנוגע לחמא"ס פנים, הבכירים כולם ברצועה,
"קיצוניים" ו"מתונים". לבכירי חמא"ס באיו"ש יש משקל פחוּת, כם אם חלקם עושים חינה מבדרת
לזקן...
אכן צדקת שהעולם דווקא כן יתרגש מזה - וילחץ עלינו, וזו עוד הוכחה לטמטום שבפעולה. הרי
ברור שהעצורים ישוחררו ללא קשר לגלעד, אז למה לנהוג ככה?...

לטפל בקסאמים זה צפון הרצועה. כשייכנסו לשם, יעשו מבית חאנון דוגמא ומופת - אז נדבר על
ערך לפעולה. בינתיים, הפעולה היא נזק נטו.

אני מציע שמי שכותב "ביבי לא היה עושה יותר", לא יתלונן כנגד העלאת ספקולציות...
ישן 30-06-2006, 03:21

אמנם זה עכשיו במודה לזלזל בשלטון, אני יכול להבין.
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "סעיף סעיף..."

אבל אני לא מקבל את הטענה שאין הרתעה. אילו היינו חסרי הרתעה מול סוריה וחמא"ס, קודם כל לא היינו רואים חמא"ס מדבר פעם ראשונה בעברית כדי להעביר מסר לישראל שהחייל יטופל. הנייה כן נכנס ללחץ ולא התאים לו כל סיפור חטיפת החייל (לאחרים אמנם התאים אבל אין להעלים עין מהמצב המביך שנקלע אליו הנייה). מה גם שאם לא הייתה הרתעה, ממה בדיוק החשש של אסד שלא לתקוף כלל ? אני בטוח שהתגרות כזאת במצב הפוך לא הייתה עוברת בשתיקה - אסד לא עשה כ-ל-ו-ם.

בקשר להמתנה ופעולה - כתבתי זאת בדיוק פה - אין לנו ויכוח.

בקשר לחברי ממשלה. להוציא את חברי הפרלמנט שבעזה זה "קצת" יותר קשה מאשר לשלוף אותם מיו"ש. אני מאמין שאם וכאשר יהיה מבצע בתוך הרצועה ו"יתקלו" בהם, גם הם יצטרפו לחבריהם...
בקשר לבכירים - אבו (ג'ינג'י) טיר מספר 2 אם אינני טועה. לא הכי בכיר...

בקשר לספקולציות, לא הוצאתי את עצמי מהעלאת ההשערות. גם אני לא אעלה יותר כאלה, כמו שכתבתי את דעתי על ביבי ואתה את דעתך ש"...אני חושב ש-כ-ל א-ח-ד היה עושה יותר...", נרד מזה וניתן לימים הקרובים לעשות את שלהם. הכי טוב והכי בריא...

עכשיו אני אנסה לישון, יש לי לקום ב-8:00 בבוקר כדי לעשות בדיקת לחץ דם תקינה, וחסר לי שלא תצא כזאת...

לילה טוב שיהיה, אורי.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 30-06-2006 בשעה 03:24.
ישן 30-06-2006, 03:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טוב, זה אמנם מיותר להתווכח על מה שאתה מאמין, אבל אני אסכם מבחינתי...
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אמנם זה עכשיו במודה לזלזל בשלטון, אני יכול להבין."

מטרתה רעש המטוסים לא הייתה להוכיח שלאסד אין אופצייה התקפית נגדנו. הוא יודע זאת, וכך גם
אנחנו. המטרה היא לגרום לו לזרוק ת'חמא"ס/ג'א"פ מדמשק, והיא נכשלה גם ב2003 וגם כעת,
נקודה.

ביום הראשון אכן חמא"ס-פנים נבהל (כי חשש שאולי הפעם ישראל תעשה משהו). למחרת הוא כבר
התאושש, כשהבין שהיהודים הם אותם יהודים, והודיע שרק בחילופים ישוחרר גלעד. ההיסוסים חיסלו
עוד רסיסון הרתעה.

מצטער לבשר לך אבל מס'פרים ברשימה לפרלמנט הם לא מדד לבכירוּת. אבו טיר היה מס' 2 והוא
כלום לעומת אל-זהאר (מס' 9), כשם שאולמרט היה מ"מ של שרון, ומס' 33 בליכוד. הויכוח הזה מיותר, אלעד, כי פשוט אינך מכיר את אנשי חמא"ס מעבר לכותרות עיתונים (שרובן לא מדוייקות
בעליל), וזה שאדום הזקן (ברברוסה), מופיע הרבה כ"מס' 2" בחמא"ס, לא אומר שהוא כזה...

שיהיה בהצלחה בבדיקה
ישן 30-06-2006, 09:48

בטח שיש לו (לאסד) - לא ישירה אך עקיפה.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טוב, זה אמנם מיותר להתווכח על מה שאתה מאמין, אבל אני אסכם מבחינתי..."

כל עוד יש לו חלק בטרור שמופעל נגדנו אז האופציה קיימת. האזהרה הייתה להתריע לו לגבי זה, לא לגבי תקיפה של צבא סדיר. מצטער לאכזב אותך אבל נשמעות הצהרות משולחנו של מובראכ שככל הנראה יש איזו הסכמה עם חמא"ס ואסד לשחרור החייל ולהעברת משעל ופמלייתו מסוריה. אם סוריה "הסכימה" לדבר שכזה, זה לא מרצון טוב, תאמין לי - מה לה ולסיוע לישראל ועוד כניעה ללחץ להוציא את משעל מגבולותיה ? (בין אם זה הולך לצאת לפועל ובין אם לאו, יש הסכמה לכך וישראל עלולה לטרפד את המהלך כדי לא לענות על התנאים של ההסכם הזה אבל עצם ההסכמה הסורית אומרת דרשני).

התאוששות חמא"ס פנים הייתה ברורה - אם קראת את האשכול שלי, זה היה כתוב שם בדיוק.

אתה מדבר איתי על "בכירות" ואני מדבר איתך על "בכירות". אתה נטפל לחשיבות האיש מבחינה מעשית אך כשאותו אבו טיר מוגדר כמס' 2, העולם לא רואה בו כדמות שולית. אתה יכול להצניע את הדבר כמה שתרצה, לא יעזור הרבה. בקשר ליותר "בכירים" - כפי שאמרתי, מבצע בעזה אני מקווה שיהיה ונראה מה יתרחש בו (וכבר יש איום לפגוע בהנייה אילו יקרה משהו לחייל...)

בקשר ל"שמות וכותרות העיתונים", לא רציני. אני יודע מה שאני צריך לדעת וזה גם יותר מדי. מה יש לדעת ? שמו של משעל, של אבו מרזוק סגנו, או אולי של אבו זוהרי ודוברים אחרים ? אתה עוסק בטפלות ולא בעיקר. העיקר הוא שנתפסו חברי חמא"ס מההנהגה הפוליטית, בכירים או לא , אני לא פה להתווכח איתך בריטואל עד ההודעה המאה. מה שכן, העולם רואה את זה באותה חומרה וזאת הנקודה החשובה.

אני מקווה, באמת מקווה שישראל לא תיסוג מהצהרותיה ותצא לפעולה רחבה (אלא אם נשיג מטרתנו ללא מחיר). אני חושב שהגענו לנקודת האל חזור ויש לנו את כל הלגיטימציה שבעולם לפעול, במיוחד בעזה, אחרי ההתנתקות.

ישן 30-06-2006, 10:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין לו טעם להגיב צבאית, לא ישירות ולא בעקיפין. הסוגייה היא האם יציית להוראות...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "בטח שיש לו (לאסד) - לא ישירה אך עקיפה."

ועובדתית - הוא כ-ב-ר הודיח שלא יציית (בשנת 1998 אבא שלו עמד מול תורכי דומה - אבל הם
באמת נראו כמתכוונים לכך, וכל כן גורש אוצ'אלן מסוריה - ע"י הסורים).

ההסכמה שאתה מתאר, לסוריה אין אליה כל קשר (מה שרק מגדיל את מיותרות טיסת הראווה
המטופשת), שכן היא בין מצרים לחמא"ס.

התאוששות חמא"ס פנים הייתה ברורה, מרגע שהתבררה הססנות ישראל. בפעם הראשונה מזה
שנים חמא"ס פנים נבהל - ואז נתנו לו זמן להרגע...

מצטער, אלעד, אבל אתה ב-א-מ-ת לא מכיר את המדרג בחמא"ס, ואבו טיר הוא בכלל לא פונקציה
בכל הנוגע לקבלת החלטות שם. זה שב"עולם" מתרשמים ממעצרו, לא ממש יזיז מישהו בחמא"ס
ש-כ-ן מודע לזוטרותו היחסית של אבו טיר. אדרבא, ההנחה העולמית שאבו טיר באמת בכיר, תביא ללחץ עלינו ולא על חמא"ס (שבכל מקרה לא מתרגש ממעצר שברור לחלוטין שיסתיים
בשחרור...). אכן אין טעם בויכוחים בנושא זה. אבו טיר הוא קוריוז חביב, אבל הוא בכיר בחמא"ס
בערך כמו שמשה כחלון (מ"ס 3 ברשימת הליכוד בכנסת) הוא בכיר בליכוד...

לגיטימציה בינ"ל לפעולה בהיקף גדול, אין, לא הייתה ולא תהיה, וכבר כעת מתחילים לספר על
"המשבר ההומינטרי הגדול המתקרב". מי שמחכה לאישור בינ"ל כדי להגן על עצמו - יחטוף כל
חייו. גירשנו רבבת אנשים כביכול למען אותה לגיטימציה, והיא לא באה. חטפנו 600 רקטות
עבורה, והיא לא באה - אין שום סיבה לצפות לה כעת.

אני עוצר כאן, כי מעבר לשגיאות עובדתיות שתיקנתי (לגבי חמא"ס), שאר הדברים הם הנחות, שלצערי הרב נשמעות כמו סיסמאות של ראובן אדלר (לגיטימציה בינ"ל, סוריה משקשקים), ואני
בדיעה שעדיף שלא אגיב יותר, כדי שלא תרגיש צורך להתבצר בעמדה, וחו"ח עוד תשכנע עצמך
שהשיטה הביזארית של לחימה בטרור ע"י טיסות ראווה, מעצר חסר תכלית (מישהו באמת מאמין
שנאיים להרוג את העצורים אם גלעד ייפגע???), כיבוש שטח ריק או הפגזתו ונאומי רהב
בתקשורת - באמת שווה משהו. ויכוח לשם ויכוח זה אחלה, אבל צריך לדעת מתי לעצור, ולכן קבל
את המילה האחרונה, פזר את הנחותיך לדיון (ששוב, אני מקווה שהן תוצר של הויכוח, ולא שפתאום ראית את האור ואתה מזהה איזושהי נחישות מצד הצמד הבטחוני הכושל בתולדות
המדינה,), ואני אסיים דבריי...

מקווה שבדיקת הדם יצאה בסדר
ישן 30-06-2006, 11:15

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין לו טעם להגיב צבאית, לא ישירות ולא בעקיפין. הסוגייה היא האם יציית להוראות..."

לסוריה כן יש חלק בהסכמה המטופשת. לינק
"מקורות פלסטינים טוענים כי מובארק דרש מנשיא סוריה בשאר אל אסד לגרש את הנהגת חמאס מדמשק אם תתמיד בסירובה לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט."

מצטער אורי אבל "המדרג" בחמא"ס לא שווה גרוש. מדובר במדרג שכל יום עלול להיות יומו האחרון. כפי שחוסלו בתקופה קצרה רוב בכירי האירגון עם המייסד הצפצפן, ככה "המדרג" הזה שווה משהו. כמו שאני לא יודע או רוצה לדעת שמות של כל הח"כים מ"קדימה" או מ"ישראל ביתנו", כך הרלוונטיות של "המדרג" זה משנה משהו. ושוב, זה עניין לא רציני ולא תורם לדיון - אתה יכול להמשיך להיתקע עליו עוד הרבה זמן ולא להתקדם. לרוץ במקום זה משעמם.

אני שוב טוען חזור ונשנה- אני בעד תקיפה ופעולה רחבה. אני די בטוח שהיא תתרחש ואם לא אז ישראל באמת בצרות. מטס הראווה זאת לא שום פעולה נגד טרור אלא סתם מבצעון קטן ומתגרה ולדעתי עשה את שלו מבחינת עניין הכבוד והאזהרה - פגיעה בריבונות וכו'...

בקשר לבדיקה - תודה לאל שסוף סוף קיבלתי אותה והיא תקינה, אגב - עשיתי אותה בין ההודעה הזאת להודעה הקודמת...

לסיכום, הויכוח שלנו פחות על העיקר אלא יותר על דברי המשנה. שנינו בעד תקיפה רחבה בעזה, שנינו בעד פגיעה בפעילים מכל הגוונים והדרגות, שנינו יודעים שעד עכשיו לא נעשה הרבה ושנינו רוצים שיהיה פה שקט.

מעא סלאמה, היה מעניין.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:33

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר