לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2006, 11:33
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
סרט עדות וידאו: מסתערבים מול מתנחלים

עדות וידאו: מסתערבים מול מתנחלים
11:30, 22 מאי 2006 / כ"ד באייר תשס"ו

בדיקת החומר המצולם מאירוע הפינוי של בית שפירא בחברון מעלה חשד כבד שהמשטרה מפעילה שוטרים מסתערבים (ומסתערבות) נגד מתנחלים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.a7.org/data/images/2006/05/22/shoteret-mistaarevet-s.jpg]

בארגון זכויות האדם ביש"ע בודקים בימים אלה את החומר המצולם מאירוע הפינוי של בית שפירא בחברון. זאת, על מנת להגיש תלונות כנגד שוטרים שפעלו בניגוד לחוק, וכנגד מפקדיהם.

במהלך בדיקת הצילומים, הסתבר כי המשטרה הפעילה באותו אירוע גם שוטרים "מסתערבים" – מחופשים למתנחלים. בין היתר, נצפתה – לראשונה – שוטרת מחופשת למתנחלת.

אנו מביאים כאן את הסרטון המתעד את פעילותה של אותה שוטרת – לבושה בחולצה סגולה, ונראית כ"מתנחלת" ממש, אשר לפתע הופכת למשתתפת פעילה במעצרה של אחת הנערות.

לצפייה בסרטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2006, 16:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ראי, שוטר מוסווה לא יישא על בגדיו תג זיהוי - אבל ברגע שבו פעל כשוטר, חובתו להזדהות.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "ברצינות ???!"

השוטרת שם הצטרפה למעצר, ולפחות בוידאו לא נראה שום הליך שבו הזדהתה. אם שולחים שוטרים
בבגדי מתיישבים, אין סיבה בעולם שלא ילבישו שוטרים בבגדי מתפרעי הגדר היהודים, ויתחילו לזרוק גם
אותם לתאי מעצר, במקום להסתפק בפיזור ההפגנות שלהם...
הנושא לא היה מטריד אותי כ"כ לולא גם בעמונה הוסתרו תגי זיהוי במכוון, ושנתיים קודם לכן צולם ניצב
שחר אילון כשהוא מודיע לאנשיו להסיר תגי זיהוי ולהציג עצמם כ"ניצב שחר אילון" כאשר יידרשו להזדהות
ע"י תושבי המאחז שפונה (לא זוכר איזה).

מטרתו של תג הזיהוי הוא כדי להזכיר לשוטר שיש גבול לסמכויות שלו וכדי שיימנע מהתפרעות (מהסוג
שראינו מצד אותו יס"מניק בתוך החדר בעמונה, שהיכה בפראות באלה, על ראשי נערים שישבו על
הרצפה). מרגע ששוטר בכוונה מסיר אותו - יש צל כבד של חשש ששוטר זה הולך לחרוג מסמכותו
בצורה משמעותית.

הציפייה שהמשטרה תתנהג כיאות צריכה להיות משותפת לכל הזרמים הפוליטיים, ובלבד שאינם שטופי
שנאה.
ישן 22-05-2006, 16:17
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
טעות שלי את צודקת - המדיניות הבזויה חוקית למהדרין:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "תיקון טעות קטנה ולא משמעותית"

מדיניות ועקרונות
שאלה: האם שוטר חייב להזדהות בפני אזרח ?
תשובה:
בעת ביצוע עיכוב או מעצר על ידי שוטר - על פי פקודת מטא"ר (14.01.34 סעיף 3 ג'), אחת מחובות איש המשטרה בעת ביצוע עיכוב, קל וחומר מעצר, היא חובת ההזדהות.
על פי פקודת המשטרה 5 א :
  • שוטר שהוא לבוש מדים יענוד תג זיהוי גלוי לעין הנושא את שמו ושם משפחתו.
  • שוטר שאינו לבוש מדים והוא משתמש בסמכויות שוטר כלפי אדם, יזהה את עצמו בפני אותו אדם בציון שמו או כינויו הרשמי והיותו שוטר, וכן בהצגת תעודת המינוי שלו.
  • שוטר שהוא לבוש מדים המשתמש בסמכויות שוטר כלפי אדם, יציג את תעודת המינוי שלו מיד עם דרישתו של אותו אדם.
  • שוטר ימסור את פרטי זהותו ואת מספרו האישי, לבקשת כל אדם בכל ענין הקשור להיותו שוטר, בין אם הוא לבוש מדים ובין אם לאו.
  • חובת ההזדהות לפי סעיפים קטנים (ב) (ג) או (ד) לא תחול אם
    • מילויה עלול לסכן את ביצוע הסמכות;
    • מילויה עלול לגרום לפגיעה בבטחונו של השוטר או של אדם אחר.
  • חלפו הנסיבות שמנעו מילוי החובות לפי סעיף זה יקיים השוטר את ההוראות האמורות, מוקדם ככל האפשר.
השלב הבא במדיניות המשטרה:
הפעלת פרובוקטורים בתוך המתנחלים שיובילו אותם למעצר על רצח (אופס... זה כבר קרה לא?).

ישן 22-05-2006, 16:22
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "טעות שלי את צודקת - המדיניות הבזויה חוקית למהדרין:"

סתם שתדעו שזה בולשיט בשביל להרגיע תושבים.

אותי פעם עצר שוטר כי עבדתי בחלוקת פלייארים ועמדתי על שפת המדרכה, בכל מקרה כנראה שעמם לו מאד מאד והחליק להציק לי.
אמר לי לעוף משם או שהוא יעצור אותי (תראו איזה אהבל עוד הייתי בן 15 אז וככה הוא מדבר אל ילד) ..
לאחר שנשארתי שם כי לא לקחתי אותו ברצינות הוא חזר לשם!! (אמרנו שלשוטרים אין עבודה אמיתית?!) כדי לראות אם אני עוד שם..
הוא עושה לי תכנס לניידת אמרתי לו תראה לי תעודות מזהות לפני .
הוא סרב.
לאחר שהתחלתי לדרוש ממנו בתוקף תעודות מזהות הוא הבין שהוא סתם יעשה לעצמו בושה אם יעצור אותי וברח משם.

בקיצור, הוא לא נתן לי פרטים כי אני בכלל רציתי להגיש עליו תלונה על הטרדה.
יש פה חרא של שוטרים (חלקם כמובן).

ישן 22-05-2006, 17:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה לעשות שאז הדבר לא נעשה כמדיניות עקבית - ושם, אגב, גם לא הגיעו לכאלה רמות של אלימות
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "הקשקוש נמצא בדברי אלו שתוקפים מתוך הזדהות פוליטית ולא עניינית"

לגבי אונ' חיפה - שם הייתה הפגנה ערבית לאומנית (כמובן בכסות החביבה של "הפגנת סטודנטים"),
שגם היא טופלה ברכות יוצאת דופן, תוצרת וועדת אור. אני אומר בעדינות רבה שלו היו שם מתנחלים,
האלות כבר היו מתנופפות...
פעילות סמוייה בקרב אוהדי כדורגל אינה פעילות לטיפול בהפגנה פוליטית, אלא באלימות לשמה ועל כן
לא רלוונטית לענייננו, כמו גם נושא הסמים...

בקיצור - יש ויש סיבות לדון בנושא הזה, ומי שמסרב לדון בו כרגע - עושה זאת פשוט כי נוח לו לדעת
שמה שעושים לימין - לא עושים למפגינים פוליטיים מהשמאל...
ישן 22-05-2006, 18:21
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
נורא פשוט
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אותו פרץ יצירתיות שהיה בהבנתך אותי, הוא שמוביל לאותן מסקנות מעציבות..."

הגבת לדוגמאות המקבילות שהבאתי ושללת את ההשוואות,
לגבי דוגמת הפעילות הסמוייה באוניברסיטה אמרת: " אונ' חיפה - שם הייתה הפגנה ערבית לאומנית " (ד"א , היו שם הרבה יהודים)
לגבי דוגמת הפעילות בכדורגל ובסמים אמרת: "פעילות סמוייה בקרב אוהדי כדורגל אינה פעילות לטיפול בהפגנה פוליטית, אלא באלימות לשמה ועל כן לא רלוונטית לענייננו, כמו גם נושא הסמים..."

מהדברים האלו הבנתי (כנראה בטעות) שאינך מוצא בעייתיות בפעילות סמוייה בדוגמאות האלו , אם טעיתי ואתה כן מוצא בעיתיות בפעילות משטרתית סמויה בכלל אז הדיון הוא במישור אחר , אבל אם אתה לא מוצא בעייתיות דגומאות האלו אלא רק אל מול הפגנות פוליטיות מהזרם שאתה משתייך אליו אז לא נותר לי אלא להפנות אותך להודעה קודמת שלי.

ואתה ממש ממש טועה בשיוך הפוליטי שלי , לא שזה רלוונטי לויכוח הזה
ישן 22-05-2006, 21:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ההפגנה באונ' חיפה הייתה התפרעות אלימה (מה לעשות, ראיתי אותה במו עיניי...)
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "נורא פשוט"

נוכחותם של יהודים באותה הפגנה, לא מורידה במאומה מהיותה התפרעות ערבית לאומנית, שכללה
חסימת ציר תנועה ראשי (אבא חושי) והתנגשות פיזית אלימה עם שוטרים.
יהודי שמשתתף בהתפרעות ערבית לאומנית, לא צריך להוות פקטור שמשנה את הגדרת ההתפרעות
ל"הפגנה פוליטית"...
אני נגד הפעת סמויים בהפגנות פוליטיות. אין לי בעייה עם הפעלתם לצורך אכיפת חוק לשמה. ברגע
שיש לאכיפת החוק ריח פוליטי - אני בעד שרק שוטרים במדים ששמם מופיע על תג, יטלו בה חלק.

התפרעויות ערביות לאומניות, התפרעויות אוהדי כדורגל, ולכידת סוחרי סמים - אינם קשורים
פוליטיקה, אלא מהווים אכיפת חוק לשמה, ועל כן אין בהם כל בעייה.

אין לי מושג מהן דיעותייך הפוליטיות, אבל מה שהשתמע ממה שכתבת, זה שבעינייך סביר להפר
נהלי משטרה מתחייבים, כאשר מדובר בהפגנה פוליטית של הימין, אותה הצלחת להשוות להתפרעות
לאומנית באונ' חיפה, להשתוללות אוהדים, וגם (להבדיל, כפי שציינת) למעצר סמים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר