לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2006, 09:44
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מה עם אחינו הגוססים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב "לקרוא את תגובתך ולהשתנק. ..."

בכל התחומים ולא רק מסרטן - תהיה ראלי אין לממשלה יכולת לממן את כלל הפעולות הנדרשות להצלת חיים.

מהבחינה הפילוסופים חייבים לעשות ככל הניתן והאפשר להצלת חיי אדם - אבל עם פילוסופיה "לא הולכים למכולת"

אני מסכים שקיימים בזבוזים רבים וסדר העדיפות של חלוקת התקציב, שגוי על פי תפיסתי וחייבים לתקנו.

אתה העלת, משום מה את תלמידי הישיבות, הלוואי והם היו היחידים החיים על חשבון המדינה.

כל התרבותיים,אינטלקטואלים,מוסריים (בקיצור שמאלנים...), פועלים בשורה ארוכה של נושאים להצלת חיים ולא רק של פלסטינאים. כמובן שנושא הבריאות נכלל בין אלו.

בסיכום הכל ענין של סדרי עדיפויות - לי קשה לקבוע האם הצלת חיים של חולה סרטן קודמת להצלת חיים במניעת תאונות דרכים למשל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2006, 11:31
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מדהים איך ה"הומניות" המפורסמת שלך מתפוגגת כאשר מדובר ביהודים...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה עם אחינו הגוססים"

ולעצם העניין -א-
קודם כל - שאפו על ההבחנה החדה שלך...
איך "עלית" עליהם!!! כל הכבוד לך !!!
הם לא באמת חולי סרטן, הם סתם מפגינים בשביל הכיף'...
יפה דן. אתה בכל פעם מצליח להמציא את עצמך מחדש, וזה לא פשוט.

ולעצם העיניין -ב-
חולי הסרטן לא טפשים. ממש לא.
ואני אומר לך בדיוק למה-
חולי הסרטן הבינו את מה שאתה לא הצלחת להבין.
"מישהו" ממסדרונות הממשלה הרים טלפון לתורם הנדיב שלו, מר סמי עופר(מה שמכונה קשרי הון ושלטון)
וביקש ממנו- "תשמע, תממן להם חודש של טיפולים, וכך הם ירדו לנו מהדשא מול הלשכה ויפסיקו להציק לנו, ואנחנו נזכור לך את הטובה הקטנה הזו באיזה מכרז קרוב שנתפור בעבורך...".

אלא מה?- לחולי הסרטן יש כוונה לחיות מעבר לחודש שתיקצב להם מר סמי עופר,
והם הבינו כי אם לא תיפתר הבעיה שלהם באופן מוחלט- בעוד חודש אף אחד לא ישתין לכיוון שלהם.

הבנת את זה מר דן?

ישן 20-05-2006, 14:06

האם מחלת הסרטן פוגעת רק ביהודים אזרחי מדינת ישראל ?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מדהים איך ה"הומניות" המפורסמת שלך מתפוגגת כאשר מדובר ביהודים..."

אם אכן כן הפתרון הטוב ביותר עבורם הוא להתאסלם - תראה למה מובילה הכותרת המעוותת שלך.

מה רע אם אכן "מישהו" ממסדרונות הממשלה הרים טלפון לתורם הנדיב שלו, מר סמי עופר(מה שמכונה קשרי הון ושלטון). מדוע שלא תשבח את הפונה ? אולי מחר תהיה פניה כזאת לממון הסרת מפגעי תנועה, הרחבת כבישים, הקמת בתי חולים ועוד מאות מפעלים קריטיים העומדים בתור הארוך בתוך סדר העדיפות.
מהיכן לדעתך מגיעים מרבית הכספים לתקציב המדינה - לא מבעלי ההון. גם לזאת תקרא קשר בין הון ושלטון. כל תאוריית ה"קונספירציה" שלך איננה במקומה. אלא אם יש לך מידע מוצק ותעביר אותו לשלטונות החוק.
נכון כולנו רוצים לחיות חודש ועוד חודש ועוד חודש יציבים ובריאים - אבל לעולם לא ניתן לספק את כולם.

אתה מתעקש על הצלת חולי הסרטן, תוך כדי הזנחת כל שאר הפעולות מצילות החיים. תנסה לחשוב היקפי ולא נקודתי.

ישן 20-05-2006, 16:05

בכל הדיונים כאן אני מביע את דעתי מתוך ראיה כוללת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "לא איחלתי לך דבר וחצי דבר"

לא טענתי כנגד חולי הסרטן - טענתי שהם אינם יחידי הסגולה ה"מחרבנים לשקית דרך פתח בבטן".
טענתי ואני טוען שאין למדינה יכולת לטפל בכולם ולמנוע אובדן חיים מכלל אזרחי מדינת ישראל, מסיבה כל שהיא.

טענתי נגד התגובה מול היד הנדיבה המושטת - כאשר התגובה האוטומטית ל"טובע" הוא להאחז בכל קש מזדמן. נושא התרומות איננו זר לחולים (לכלל החולים). חדשות לבקרים מופצות באמצעיהתקשורת, בקשות לציבור הרחב, לסיוע בהצלת חיים. פתאום במקרה הזה קצה נפשם בתרומות ?

אולי תואילי בטובך לערוך את סדרי העדיפות שלך בנושאי ההשקעות למען הצלת חיים ?
ישן 20-05-2006, 16:48

אם כך מהיכן תקחי את כל המשאבים לכך ?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "בטח שלא והפואנטה אותה קשה לך כל כך להבין היא שלא צריך לקבוע"

רשימת הצרכים ארוכה ואמנה חלק ממנה ללא סדר עדיפות:
כמובן שכלל החולים, המתבטא לא רק בתרופה זו או אחרת. אלא בהוספת מיטות בבתי חולים, הכשרת רופאים, שפור המכשור, שפור הנגישות וכו'.
טיפול מסיבי נגד תאונות דרכים, המתבטא בשיפור והרחבת כבישים, בבנית מחלפים, בתוספת אמצעי בקרה ואכיפה, בקיצור הליכי שפיטה וענישה, במעקב רציף ותמידי אחר נהגים עברינים וכו"
מיגון ישובים לאורך גבולות המדינה - עד לעומק ???, השלמה מידית של גדר הבטחון על כל מרכיביה וכו'
הגברת פעילות המשטרה כנגד העברינות הפושעת - כולל קרבות סכינים וטילי לאו וכו'

חלק קטנטן מהיקף הדרישות ההכרחיות להארכת חיים ולמניעת מוות שלא בעיתו.

ההסתכלות הצרה מעוות. נניח שהיום היו משקיעים את כלל המשאבים בקבוצה אחת או בנושא אחד, מיד היה מתגלה "מחדל" בקבוצה אחרת או בנושא אחר.
ישן 20-05-2006, 16:22

האנשים רוצים פתרון ממלכתי - אבל מדוע עדיפותה של קבוצת נפגעים זאת עדיפה על כל האחרות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "האנשים רוצים פתרון שהוא מעבר לזריקת מטבע בכובעו של קבצן..."

אינני מסוגל ולא אהיה מסוגל לטפל בנושאים העשויים לקצר חיים - עבורי ועבור בני משפחתי הקרובים.
אינני מסוגל אפילו לממן תמרור עצור חיוני אחד, שלא לדבר על רמזור או על כיכר.

כפי שאני טוען הבעיה היא בקביעת סדרי עדיפויות ואף אחד מהטוענים נגדי לא טרח והציב את סדר הקדימויות שלו. או לחילופין, אם לדעתו הכל בקדימות חזיתית אחת - אז מהיכן ילקח הכסף ?

הטחת ההאשמות עלי איננה במקומה - לא אני זה הדן. את הדין קבעה מדינת ישראל באמצעות ממשלתה וכנסת ישראל. אני רק משתמש בזכותי להביע דעה ואני מהרהר בקול רם בהקשר לסדרי העדיפויות שקבעה המדינה. אינני טוען שחולי הסרטן אינם בין הנזקקים אבל אני תוהה מדוע דוקא הם ולא כל האחרים שניתן למנוע את סבלם ואת מותם.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 20-05-2006 בשעה 16:29.
ישן 20-05-2006, 16:33
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
המערכת הרפואית- ככלל היא מערכת ריווחית. נקודה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "האנשים רוצים פתרון ממלכתי - אבל מדוע עדיפותה של קבוצת נפגעים זאת עדיפה על כל האחרות"

קופות החולים עובדות כעסקים פרטיים לכל דבר, כלומר- יש מי שמרוויח יפה מכל העיניין.
רוב אזרחי המדינה צורכים הרבה פחות בריאות מאשר המחיר שהם משלמים בעבור מס הבריאות.

צריכה לבוא המדינה, שחוקקה את חוק הבריאות הממלכתי, והיא צריכה למצוא את הדרך שאדם ישלם כיכולתו (מה שנעשה היום), אבל גם יקבל ככל צרכיו.
קור הרוח המקפיא של קביעת מי יחיה ומי ימות ע"פ "קריטריונים"- מזכיר לי משטרים אפלים.
לא צריכים להיות "קריטריונים" לחיי אדם. המדינה מחוייבת לחיי ובריאות כל אזרחיה, ע"פ החוק שנחקק.

לכן על המדינה לבדוק מהיכן יבואו המשאבים.
אפשר להעלות את מדרגות מס הבריאות, ניתן לצמצם במיליון ואחד דברים אחרים- אבל כל אזרח חייב לקבל את מקסימום הטיפול. גם אם לא קוראים לו אריאל שרון.

ישן 21-05-2006, 05:48

ניתן להוסיף לרשימה שלך עוד הרבה מקורות שהבזבוז בהם מנקר עינים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב "הם לא יכנעו. יש בהם את העוז..."

גם אז חלוקת התקציב חייב להיות על פי סדר עדיפות ואת ה"סדר" קובעת הממשלה והכנסת - זהו טיבו של המשטר הדמוקרטי. זכותנו למחות, להפגין ולטעון בעד וכנגד. כמו גם לתהות חייו של מי שווים יותר.

מדוע להתמקד בקבוצה אחת, כאשר כל מערכת הבריאות חייבת שיפור. האם ידוע לך כמה חולים מתים מדי שנה כתוצאה ממחסור במכשור להצלת חיים; כתוצאה מחוסר מיומנות מספקת של רופאים; כתוצאה מחוסר רופאים - כאשר המצויים נאלצים לעבוד סביב השעון ואולי אפילו להרדם או לא להיות ערניים מספיק; כמה מתים מאי נכונות הציבור הרחב לתרום אברים; וכאן נגעתי באפס קצהו בתחום אחד - תחום הבריאות.
מה עם התחומים האחרים בהם ניתן להציל חיים ו/או למנוע מוות בצורה מובהקת?

אינני נגד קבוצה זו או אחרת - כולן ראויות לתשומת לב מירבי, בהתאם להשגת ידה של המדינה.
ישן 21-05-2006, 18:38
  מקרוני מקרוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.02
אוי ישראל ישראל אתה כל כך תמים כאילו שרק אתמול נולדת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ניתן להוסיף לרשימה שלך עוד הרבה מקורות שהבזבוז בהם מנקר עינים"

מה זאת אומרת למה להתמקד רק בקבוצה אחת

בטיעונייך שלך אתה רק נותן תירוץ לכל הפוליטיקאים המושחטים ממפלגת השלטון ולבעלי ההון והשררה, להמשיך להתעלם מכל אותם עוולות שחשים מרבית הציבור. ולמעשה אתה משרת את מטרתם לתקוע תריז בין כל אותם קבוצות אנשים מסכנים ועשוקים פן הם יתאחדו ויהוו כח שאף ממשלה וצבא יוכלו לעמוד מולם.

תאמין לי שאותם חולים קשים הלכו למחות ולזעוק כנקודת מוצא אחרונה להם ולאנשים שכמותם.

היום הם אלו שמוחים מחר אלה יכולים להיות נכים, נאנסות ונכים... אולי גם להם תתחיל להרצות שיש סדרי עדיפויות ושאין מה לעשות...

ביום שתרגיש שרומסים את זכויותך הבסיסיות ביותר ושהגיעו מים עד נפש, אני אשמח לעמוד לצידך ולתת לך את כל הגבוי האפשרי.

לך כנראה קשה מאוד לעשות אפילו את המעט הזה.

נערך לאחרונה ע"י מקרוני בתאריך 21-05-2006 בשעה 18:42.
ישן 21-05-2006, 02:09
  מקרוני מקרוני אינו מחובר  

השחיטות חוגגת (לגזור ולשמור)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "סמי עופר מוכן לממן לחודש תרופה לחולי סרטן המעי הגס. החולים דוחים: "בזכות ולא בחסד"."

לא יודע עד כמה פה יודעים אבל

סמי עופר ובני משפחתו הינם מהאנשים העשירים במדינה, בעלי השליטה "בחברה לישראל", בתי הזיקוק ומפעלי הכימיכלים בים המלח.

אלו אמורים לקבל בימים אלה מהמדינה "מענק" עוד כמה מאות מיליוני ש"ח עבור מפעל השבבים הכושל שבבעולותם - טאואר סמיקנדקטרס - חברה ציבורית המפסידה עשרות מיליוני שקלים מדי חודש כבר קרוב לעשור שנים !!! ובעלת חובות עתק אדירים.

מדינת ישראל כבר העניקה לטאואר, סכום של 250 מיליון $ שהתקבל עוד בשנת 2001 ומאז טאואר לא עומדת ביעדים שהיא עצמה התחייבה להם. וךא מזמן פורסם שתצטרך כבר לבקש מענקים נוספים. דבר זה לא מפריע לבעליה ולמנהליה כמובן להמשך ולתת לעצמם משכורות של עשרות מיליונים כל אחד, שנה אחר שנה.

כעת נחשו מי כיהן כשר התמ"ס ואישר את כל המענקים הללו... באישור הראשון היתה זאת דליה איציק היום יו"ר הכנסת, והפעם... נכון אהוד אולמרט הנחש.

במקרה או שלא שני האנשים האלה, גם עזרו מאוד גם לחברות הסלולר ולחברת פרטנר בפרט... באמת חברות מסכנות השייכות לאנשים מסכנים ושלא היו יכולות להתקיים ללא מענקים והנחות מופלגות.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

http://inv.bizportal.co.il/bizporta...shtml?mid=94486

http://www.globes.co.il/serve/globe...059956&fid=1817

http://www.haokets.org/article.asp?ArticleID=885

דן אתה כנראה באמת תמים ולא מודע שכל הדברים החשובים שבאמת זקוקים לשיפור (טיפול בפשע, הרחבת כבישים וכו') כולם כלא אחד נזנחים פה במשך שנים בדיוק בשל מדיניות מושחתת, ואלו החולים שהיום מפגינים ביום ובליל עושים את זה לא רק בשביל עצמם אלא למען כולנו.

וכן דן "ישראל היפה", המעט שאתה יכול לעשות זה לגלות סולידריות עם אותם אנשים מסכנים שלא עשו רע לאף אחד. אבל אתה מתעקש כהרגלך למצוא צידוק לכל עוולה ומעשה שפל שנוגד את האינטרסים הצרים של אנשי מפלגתך.

נערך לאחרונה ע"י מקרוני בתאריך 21-05-2006 בשעה 02:30.
ישן 21-05-2006, 02:47
  מקרוני מקרוני אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מקרוני שמתחילה ב "השחיטות חוגגת (לגזור ולשמור)"

דב ויסגלס, יו"ר בזק. מלשכת ראש הממשלה היישר לצמרת השכר

שכר של 1.8 מיליון שקל לשנה, בונוס מובטח של 1.2 מיליון שקל ואופציות בהיקף שטרם נקבע - אלו תנאי שכרו של דב ויסגלס, בג'וב החדש שלו, יו"ר חברת בזק. 250 אלף שקל לחודש למשרת יו"ר של חברה ציבורית במועסק ב-80% משרה, זה הרבה כסף בכל קנה מידה. מה יש בו בויסגלס שהיה כדאי לבעלים חיים סבן, רונלד כהן ומורי ארקין לשלם לו כל כך הרבה? לויסגלס, עו"ד מהשורה הראשונה, אין ניסיון ניהולי או עסקי של ארגון עסקי גדול, הוא גם לא מומחה בתחום התקשורת. אבל יש לו קשרים ממש טובים במסדרונות הממשלה. ויסגלס נחשב לפותח הדלתות הטוב ביותר בארץ בימים אלה. אל תשכחו שמדובר באיש ששימש בשנים האחרונות כראש לשכתו ויועצו המדיני הקרוב של ראש הממשלה שרון, והוא גם סייע לראש הממשלה אולמרט להיכנס לתפקיד החדש שנפל עליו בהפתעה. הקשרים של ויסגלס והיכרותו עם צמרת הממשלה הם נכס ענק, במיוחד לחברה כמו בזק, שעדיין מוגדרת כמונופול ותלויה ברגולטורים על כל צעד ושעל. בעלי בזק שכרו למעשה את שירותיו של ויסגלס כלוביסט, שיסלול עבורם את הדרך אל לשכות השרים ושאר מקבלי ההחלטות בממשלה. ואם זה נשמע לכם כמו חיבור אולטימטיבי ולא ראוי בין הון לשלטון, אתם לא לבד. אז למה הוא לא נדרש לתקופת צינון כנדרש מכל עובד מדינה? ויסגלס מסביר שבתקוף עבודתו במשרד ראש הממשלה הוא מעולם לא התעסק בעניינים מתחום התקשורת, ולא טיפל בבזק ובהפרטתה, ולכן הוא לא נזקק לצינון. ויסגלס פשוט לקח את קשריו בממשלה ותירגם אותם לכסף, הרבה כסף. זה אולי חוקי, אבל הריח...

http://www.nfc.co.il/archive/001-D-...tml?tag=2-53-59

http://new.globes.co.il/serve/globe...?did=1000093301

נערך לאחרונה ע"י מקרוני בתאריך 21-05-2006 בשעה 02:52.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר