לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2006, 23:32
  אביע827 אביע827 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.06
סירוב פינוי - לא מה שהיה פעם

או.קי אז ככה, לפני הגיוס נעזרתי הרבה בפורום, ועכשיו תורי לשתף ב"ידע" שצברתי.

מי שלא רוצה לקרוא הכול - לא תקבלו מה שתבקשו במחזור הזה אלא במחזור הבא, וגם זה רק אם תתעקשו.

שבוע שעבר הגעתי לבקו"ם ביום חמישי עם רצון להתגייס לשיריון (יש לי פרופיל 97, ואל תשאלו למה רציתי שיריון - סיפור ארוך) ביום שהגעתי הקצין מיון אמר לי קרקל (יחידה בנח"ל של בנים בנות מעורב) ואמרתי לו שאני רוצה שיריון, אחרי שהוא השתחרר מההלם הוא יצא לברר עם קצין בכיר יותר מה עושים במקרה מוזר שכזה (ולא חשבו להוציא אותי על נפשי ) הוא חזר ואמר שאין מקום בשיריון.(?????)
נקלטתי בבקו"ם (מסדרים,אוכל וכו') והביתה (חמשוש).

ביום ראשון חזרתי וכשעלו לאוטובוס אמרתי שאני לא מתפנה.
חמש דקות ניסו לשכנע (כשתגיעו לשיבוץ תחליפו יעד [בטח],וכו' וכו' וכו') ואז שלחו אותי למעצר.
שם עמדנו בחוץ במסדר והופרדנו: אלה שרצו קרבי (לדוגמה-קיבל קרקל ורוצה שיריון) ואלה שרצו ג'וב(רוצה ג'וב וקיבל קרבי/ג'וב אחר). חשוב להבהיר שהיחס לרוצי קרבי הוא טוב בניגוד לרוצי ג'וב.
המסדר בחוץ די קשה כי זאת הפעם הראשונה שנתקלים בכזאת קשיחות וגם כי כל הזמן מפעילים עלייך לחץ פסיכולוגי להתפנות.
אחרי זה נכנסנו למתחם הפלוגה שנקראת דוֹבֵב (או בקיצור "הפלוגה") חשוב להבהיר שזה לא מעצר "קלאסי" עם תאים וסורגים אלא סתם שלוש אוהלים עם רחבת מסדרים וסככה(הג'ובניקים כן הולכים למעצר "קלאסי").
בפלוגה עושים ה ר ב ה מסדרים אבל זה כיף כי יש מ"כים מסופחים מנח"ל,גבעתי,צנחנים,גולני,הנדסה ושיריון שיודעים שיש פה חבר'ה שרוצים קרבי ולכן מתייחסים אלינו בכבוד.
בנוסף המ"כים באו לבקו"ם בתור צ'ופר אז הם זורקים - אפס דיסטנס,מריצים איתנו בדיחות וכו' (במסדר צועקים מדי פעם שתיים שלוש מחשב/כוסברה או מוחאים כפיים למטוסים שמצליחים להמריא[בד"כ הם מצליחים] וכו' ).
בכללי מסתחבקים איתם והם מנסים לשכנע אותך להתפנות ליעד שלך אבל תכל'ס אם תדברו איתם הרבה אז הם יענו בכנות שהם מסכימים אתכם (נראה לי הם קיבלו הוראה להגיד ההפך - אבל כמו שאמרתי המ"כים אחלה).
נפגשים עם קצין מיון שאומר לך שהוא "מוכן שתלך לתותחנים" (במקרה שלי) אתה אומר לא ואז הוא שואל אותך אם אתה מודע לזה שתצטרך לחתום דח"ש (דחיית שירות) ואתה עונה כן/לא.
חוזרים לפלוגה וממשיכים בשגרה: שעות שינה הוגנות (7 פלוס מינוס), מסדרים (הרבה),תורנויות מטבח(לפעמים זה מגיע לעשר שעות אבל זה סבבה כי הזמן זז),אוכל/תפילות/גלח"צ, ובזמן הנותר-ונותר זמן (גם בין המסדרים) מתחפשנים - אבל זה משגע כי לפעמים הזמן עוצר מלכת.
יש חבר'ה שמתחמקים מתורנויות מטבח ומשאירים את הנטל על השאר(לא רוצה להכליל אב רוב החראות זה מאלה שרצו מגב) אבל בתכל'ס רוב-רובם של החבר'ה מעולים.
היה מ"צ (מניאק,חרא או כל כינוי אחר-כל קללה מתאימה לו) שהתעלל בנו במסדרים(דום-נוח) אבל הוא לא היה איתנו הרבה.
מדי פעם המ"פ מגיע ומדבר איתנו - מסביר יפה שלא נקבל מה שאנחנו רוצים ומנסה לשכנע אותנו להתפנות.
מי שמתפנה - כולם עומדים ומוחאים לו כפיים בנוהל.
בסופו של דבר די סבבה ומשעמם שם (מרוב שיעמום מעלים לאיזה 20 משפטים ביום אבל אני זוכר רק שניים שהלכו למעצר בד"כ ליום).
רואים עוד קציני מיון מדי פעם (ס"ה בד"כ רואים בין 3 ל 6 פעמים קצין מיון - אני ראיתי ארבע).

אז יאללה למסקנות:
א. אל תפחדו מהמעצר -זה לא קשה, רק מנסים לשבור אתכם מנטלית
ב. הצבא מכבד את מי שלא רוצה להתפנות ליעד שלו אבל רוצה קרבי
ג. למרות ב' , הצבא יעשה הכול כדי לא להיכנע לכם בגלל שבשנים האחרונות יש יותר ויותר אנשים שלא מתפנים ליעד שנתנו להם.
ד. תחליטו,אם באמת חשוב לכם, שלא משנה מה - אתם לא מתפנים ליעד שאליו שובצתם
ה. אם עברו איזה ארבע ימים מיום הגיוס של מה שרציתם כבר רוב הסיכויים שמילאו שם ואין לכם כל כך סיכוי להגיע לשם
בכלל-רוב הסיכויים שלא תקבלו מה שאתם רוצים בגיוס שבו התגייסתם כי צה"ל לא מוכן להיכנע ל"טירון מושתן"!!!!!!

ולסיום
אני התגייסתי ב30/3 והגיוס הקרבי הבא היה תותחנים (ב-2-4/4) וזה היה הגיוס הקרבי האחרון.
הפעלתי את כל הקשרים שיכולתי, כולל מ"פ בשריון וגם קצין השלישות החילי של השיריון שזה האיש שהכי יכול להזיז דברים ובכל זאת לא הצלחתי כי כבר עבר שבוע מגיוס שיריון וגם אותו מילאו.
בסוף נותנים אפשרות לחתום דח"ש לאיזה יעד שרוצים (זה מה שאני ועוד כמה עשינו - אני לקחתי דח"ש לנחל) או להשאר לעשות טירונות 02 ולהיות ג'ובניק עד הגיוס הבא ושם לקבל מה שהוא רוצה.
ההבדל הוא שבדח"ש הפז"ם נעצר - אבל הרבה אמרו לי שבסוף השירות מי שמבקש קיצור שירות ואומר שהוא חתם דח"ש אחרי שהוא התגייס ולא התפנה, הסיכויים שלו לא רעים לקבל קיצור.
אבל לי זה לא משנה כי לפי דעתי בבקום הפז"ם מתבזבז ולא דופק.
אה, מי שנשאר במעצר אחרי שנגמרים הגיוסים הקרביים עובר לכלא כי סוגרים את הפלוגה (זה לפחות מה שאמרו).

זהו, היה ארוך ומי שרוצה מוזמן לשאול שאלות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2006, 12:38

תשובה לunqiue
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי unqiue שמתחילה ב "אז לפי מה שראית, אלה שהיו..."

לא כל כך נפגשנו עם אלה שרצו ג'וב אבל לפי מה שהבנתיהם יושבים שבוע במעצר אולי עוברים לתקופה לכלא אבל בסוף הם מקבלים ג'וב.
צריך לשים לב לקבל ג'וב ולא תומך לחימה כי זה ג'וב רק שלא חוזרים הביתה

אנחנו, שביקשנו קרבי, קיבלנו הצעה לעשות טירונות 02 ואז, אחרי 4 חודשים, אם עדיין נרצה קרבי נגיש טופס 55 שזה בקשה לעבור יחידה (בד"כ אם רוצים לעבור מג'וב לקרבי ופרופיל/קב"א/וכו' מתאימים אז נותנים לעבור).
בנו עוד יותר יתחשבו בבקשה לקרבי.

בקיצור לאלה שרוצים קרבי הציעו ג'וב ולאלה שרוצים ג'וב הציעו קרבי. למה?ככה!!! כי הכי חשוב לצבא לא להיכנע כי אז "זה רץ בארץ שאם מסרבים מקבלים מה שרוצים".

בקיצור אם אתה רוצה ג'וב וקיבלת קרבי תגיד שאתה רוצה צנחנים (אל תדאג לא יתנו לך כי צריך לעבור גיבוש) ותשאר שם איזה חודש עד שהם יציעו לך 02 אל תבקש ג'וב כי יכנסו בך.

בכל מקרה ברגע שהתחלת טירונות 02 אתה לא שייך לבקום(גם אם הג'וב שלך בבקום) והם לא יעבירו אותך אם לא תבקש (מי שרוצה קרבי והחליט לעשות 02 ואז לעבור לקרבי בגיוס הבא חייב להגיש את הבקשות/ניירת בעצמו).
ישן 06-04-2006, 12:48

תשובה לרפי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אם"

א. בכל שלב במעצר יסכימו לפנות אותך ליעד המקורי. אפילו אם זה גולני/נח"ל וזה מפוצץ ואין שם מקום. תמיד יתנו לך ללכת לאן שביקשת כי אז הצבא מנצח
ב. אם אתה חותם דחש אז מוסיפים למטה לאן הדחש (לדוגמא לי כתוב "דחש לנחל")
רוב הסיכויים שייתנו לך את מה שביקשת (לא מטכ"ל או שייטת)
ג. כמו שאמרתי, בכל מקרה אם אתה ג'ובניק ומגיש בקשה לקרבי (טופס 55) ואם הנתונים שלך מתאימים ,פרופיל/קב"א/דפ"ר, אז יתנו לך לעבור לקרבי.
לנו (מי שהיה בדובב) הבטיחו שנקבל מה שנבקש.

עוד משהו
בזמן שאתה בדח"ש (אחרי דובב) אתה עדיין חייל ואסור לך לתפוס טרמפים או לצאת מהארץ ועוד כל מיני "אסור".
רק הפז"ם לא דופק (אבל הפקידים בבקו"ם אמרו לנו שבד"כ מתחשבים בחברה כמונו [מעצר+דחש] שמבקשים קיצור שירות בסוף השירות ומקצצים את הארבעה חודשים האלה בסוף
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:38

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר