לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2006, 01:04
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
המלצה הקשר של ארה"ב לקיומו של הגרעין האיראני.

קודם כל, נתחיל בגילוי נאות. אמנם רצונו הטוב של בוש ושל ארה"ב בכלל להנחלת שלום
עולמי ודמוקרטיזציה של העולם אלו דברים חיוביים בתאוריה, אך המציאות היא אחרת לגמרי.
התפיסה של המעצמה הגדולה שגויה מבסיסה, שכן, לא בכל מקום תיתכן דמוקרטיה.

יש דוגמאות רבות, ספציפית מאיזור המזה"ת, שהוכיחו את כישלון השיטה האמריקנית, בהן יש
את לבנון, שרובה מורכבת משיעים, יש את עיראק ששרורה עכשיו בכאוס ורובה מורכב משיעים
גם כן, יש את מובארכ שכבר נאלץ להתגמש בבחירות וזה גורם לחיזוק הקיצוניים אצלו, והנה,
הפלסטינים כבר בחרו את חמא"ס לעמוד בראש הנהגתם; הקיצונים מתחזקים ולא להיפך -
דמוקרטיה בהחלט מיטיבה עם הקיצוניים.

עכשיו, הקשר בין ארה"ב וניסיון הדמוקרטיזציה שלה ובין הגרעין האיראני הוא פשוט ביותר. מי
שבקיא מעט בהסטוריה של איראן, יודע שבשנת 79' התרחש מהפך בשלטון, מה שכונה "המהפכה
האיסלמית". עד אז, מי ששלט באיראן היה שאה פהלבי, שקשריו עם העולם המערבי היו טובים
מאוד ומדינתו נהנתה משגשוג כלכלי וצמיחה מזהירה. בשנתי -79' התרחש מהפך שבסופו, מי
שעלה לשלטון היה אייטולה חויימני, שהפך את איראן לרפובליקה איסלמית-ראדיקלית-פונדמנטליסטית.

היו כמה וכמה סיבות למהפכה האיראנית, אך אחת בולטת במיוחד הייתה לחץ בנוגע לזכויות אדם;
לחץ שהופנה ישירות מארה"ב בראשות הנשיא קרטר, שאיים בסנקציות צבאיות וכלכליות על איראן,
וכך אילץ את השאה לשחרר את הרסן. ההשלכות היו הורדת הלחץ על הצנזורה, נעשו רפורמות
משמעותיות ושוחררו אסירים פוליטיים; כל הדברים האלה גרמו כמובן לחיזוק הרצון למרידה וקרבו
את קץ שלטונו של השאה - הניסיון האמריקני הזה להנחלת סוג של דמוקרטיה במדינה
ערבית-מוסלמית עלה לה ולשאר העולם ביוקר.

אז, התוצאה הייתה בסופו של דבר מהפכה באיראן - מהפכה שהעלתה קבוצת קנאים דתית לשלטון,
ושבשנת 2006 נשלטת ע"י מחמוד אחמדינג'אד, שהצהרותיו אומרות הכל ולא צריך לפרט על כך יותר.
מדינה ששמה לה למטרה את חיסול מדינת ישראל ומתקדמת בצעדי ענק לקראת ביצוע המשימה,
מאז סוף שנות ה-80', איראן פועלת על פרוייקט הגרעין שלה והצפי הוא שבעוד מספר שנים לא גדול,
תהיה לה הפצצה האטומית הראשונה.

דה יורה, דמוקרטיזציה של ארה"ב הינה דבר חיובי; דה פאקטו ובדיעבד, ארה"ב אחראית באופן
פרדוקסלי ולמרבה האבסורד להרבה מאוד סיבוכים, גם שלה, גם של הגלובוס כולו ובעיקר של ישראל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2006, 02:12
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
ארה"ב אשמה בערך בהכל, ועדיין אין לנו על מי להלין אלא על עצמנו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הקשר של ארה"ב לקיומו של הגרעין האיראני."

אפשר להאשים את ארה"ב במליון דברים. התמיכה הכלכלית של ארה"ב בברה"מ בזמן מלחמת
העולם השני בטח לא תרמה למנוע את המלחמה הקרה, שלא להזכיר את זה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

האמריקנים רחוקים מלהיות קדושים, ולמרות זאת, בכל הצרות הנוכחיות שלנו, רק אנחנו אשמים.
האמריקנים לא ממש תרמו כדי למנוע אותן, אבל גם אנחנו לא...

כמו שכתוב בתמונה שהופנתה ל"קייזר" וילסון: עלינו ליטול קורה מבין עינינו. לפני שאנחנו רצים
לחפש אשמים ביבשת אחרת, בוא נחשוב מה אנחנו עשינו כדי למנוע את הבעיה זאת(ועוד מליון
אחרות)...
לא שבמקרה הספציפי הזה, היה לנו הרבה מאוד מה לעשות, אבל בטח שהמסכנות והאומללות שלנו לא ממש מפגינים כושר הרתעה...
ישן 06-02-2006, 07:45

בחייאת שאתה חרייט (ויצא חרוז)
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אז יציעו הצעת אי-אמון במשטר הצבאי של מצב החירום? לא הבנתי..."

אתה כנראה לא חזק בהבנת הנקרא במקרים מסויימים; מפאת קריאה סלקטיבית, אולי סתם מתעלם במכוון, אולי כי לא יאה ולא נאה לך להפנים.

ולעניין; בהנחה ואולמרט לא יפעל במצב כזה (וכמובן נכתוב זאת בהסתייגות מאחר והוא כן יפעל ולמרות האובססיה שלך ל'קדימה' ואולמרט, כי עדיין מדובר באנשים שניהלו את המדינה שנים על גבי שנים ויש להם אחריות מסויימת ורקורד, יותר ממי שיודע רק לכתוב במונחים בעלי נטיות התאבדות יומרניות וכדו'...), קצב העניינים יהיה הרבה יותר מהיר ועניין המשטר הצבאי או מצב החירום הלאומי ייכנס מיידית לאחר הוצאתו של רוה"מ שלכאורה לא יפעל במצב כזה.

יש המון וריאציות ואפשרויות במצב כזה או אחר. יש למשל, את האפשרות הסבירה ביותר שאולמרט יפעל מיידית נגד ההתקפה ויהיה מצב חירום לאומי - כולם, או מי שנשאר, יהיו מאוחדים בעד המלחמה.
יש גם אפשרות שאולמרט לא יפעל ( ) ואז אני בטוח שיעיפו אותו מהר מן הרגיל ע"י הצעת אי אמון ותקום ממשלת חירום לאומית (בשבילך, בראשות ביבי...) שתפעל מיידית במצב החירום הזה.

אפשר לחשוב על עוד כמה וכמה אופציות ואני בטוח, כפי שכבר הפניתי אותך לאדון מזוז, שהוא יודע על עוד כמה פתרונות במסגרת המשטר הדמוקרטי.

אגב, אני לא ארד נמוך להשוות אותך לאדון פאטריאכלי, אבל מה שכן - תתבגר קצת ופקח עינייך; לא הכל קשור לפוליטיקה, צביעות שחיתות וכו' - הגישה הזאת היא די אינפנטילית (אם אתה באמת חושב שאולמרט, למרות הפקפוק הנוראי שלך בו ואני יכול לנחש למה, יניח למדינה כוווולה להיחרב ולא יגיב לאחר מתקפה גרעינית, אתה באמת צריך להתבגר).

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 06-02-2006 בשעה 09:13.
ישן 06-02-2006, 20:02
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אני אוותר על קללות בגרוש, ועלבונות ירודים בסגנון שלך ואגש לעניין:
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "בחייאת שאתה חרייט (ויצא חרוז)"

אני אוותר על קללות בגרוש, עלבונות ירודים והאשמות מגוכחות שלא ממש תורמות
לבניית דיון מועיל בסגנון שלך כמו:
  • חריאת, קריאה סלקטיבית, חסך בהבנת הנקרא, התעלמות, לא יאה לי להפנים(כל אלה בשורה וחצי בלבד)
  • "יודע רק לכתוב במונחים בעלי נטיות התאבדות יומרניות"(מה זה בכלל אומר?)
  • אינפנטילי ובלתי-בוגר
ואגש לעניין עצמו:

בניגוד למה שאתה אומר, הכל פוליטיקה. מעטים הם האנשים שילכו לפי צו מצפונם
תמיד. אולמרט ודאי שאינו כזה. הרקורד היחיד שיש לאולמרט הוא באי-מוסריות
מדהימה, שלא רואים אחת כמוה באופן תדיר. אולמרט ייקח את הכסף שלו, יטוס
למקום אחר בעולם, ויתן למדינה להחרב. זה בדיוק מה שהוא יעשה. לבטחון המופרז
שלך בו אין שום בסיס. אם היה, כבר היית מספר לנו עליו("אחריות ורקורד"). אני
עדיין מחכה.

מה שכן, יצאת קטן קטנטן ופ3פון(מסתבר שכן צריך לרדת לרמתך כדי להעביר
נקודה) כשסיפרת על כל שיעורי האזרחות שלך, ובעצם אין לך מושג על מה אתה
מדבר. כל-כך אין לך מושג, שאתה נאלץ להפנות אותי ל"אדון מזוז"...

מה גם, שאם לא תהיה תגובה מיידית, כל הצעות אי-האמון, ממשלות החירום ושאר
התרחישים המרתקים שלך(באדיבות "אדון מזוז", אני בטוח) יהפכו לא-רלבנטיים...
ישן 06-02-2006, 21:03

פחחח, רק הוכחת לי הרגע את כל מה שטענתי מלכתחילה.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אני אוותר על קללות בגרוש, ועלבונות ירודים בסגנון שלך ואגש לעניין:"

ציטוט:
בניגוד למה שאתה אומר, הכל פוליטיקה. מעטים הם האנשים שילכו לפי צו מצפונם תמיד. אולמרט ודאי שאינו כזה. הרקורד היחיד שיש לאולמרט הוא באי-מוסריות מדהימה, שלא רואים אחת כמוה באופן תדיר. אולמרט ייקח את הכסף שלו, יטוס למקום אחר בעולם, ויתן למדינה להחרב.
אז האובססיה שלך אכן יותר גדולה משחשבתי, ניחא - תודה על האסמכתא...
כוווווולם בשבילך מושחתים שינוסו על נפשם. אולמרט, מופז, לבני, פרס, דיכטר (לאיש מהם אין אחריות או רקורד, אתה צודק אדון אלכס הגיבור המצולש שעבר הכל...)
גרוטסקי.

להפנות אותך למומחה בתחום זה דבר שלילי ? - בינתיים חוץ מקיטורים, אתה לא יודע מאומה ורק טוען שההנהגה תברח - הטיעונים שלך יותר עקומים משל אלי אפללו כשחקרו אותו בקשר לנסיעות לחו"ל על גבי קופת המדינה.

אגב, הדבר היחידי שב-א-מ-ת לא רלוונטי כאן, זה שאתה טוען שאולמרט יברח ולא יאשר התקפה גרעינית.

בקשר ל"ירידות", שכמובן אינן אלא האמת העצובה שיוצאת מהודעותיך; הכל התחיל מאיזה תגובה 'פטריאכלית'. ובקשר למילה "יומרני", לך ובדוק אותה במילון אם אתה צריך. אני לא הולך ללמד אותך גם עברית.

ישן 07-02-2006, 21:09
  אבי האומה אבי האומה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מנוע הצמיחה של ארה"ב הוא הכסף בלבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הקשר של ארה"ב לקיומו של הגרעין האיראני."

וספת קישורכל הסכם שלום שהיתה מעורבת בו ארה"ב נכשל.
מטרת האמריקאים הייתה שוק נוסף למוצריהם,ולכן חיי אדם עד היום אינם נחשבים בעיניהם.
בימים אלו אנו רואים מה קורה לשבויים העירקים ,ולעצורים מרחבי העולם הנחשדים בטרור,אמנם ליבי אינו איתם,אבל אם היום זה הם,מחר יכולים להיות אנחנו באותו המצב באשמת ארה"ב.
מדינה שבה פועל ארגון קו קלוס קאן ,בחסות הדמוקרטיה,מהווה דוגמה למה מסוגלת להגיע מדינה זו.
אזרחי העולם בעיני השלטון האמריקאי הינו מטבע עובר לסוחר בלבד,כך היה וכך יהיה בעתיד.
מדינת ישראל שהשלטון בה הפך לאחד המושחתים בעולם המערבי,לא טמן ידו בצלחת במסגרת החגיגות הנ"ל.בשנות ה-50 וה-60 למשל סיפקה מדינת ישראל לברית המועצות לשעבר תפוזים,מבלי ליידע אף אחד,העיקר הכסף.
ייתכן כי השלטון כאן דבוק להחלטות אמריקאיות כיום,ומכיוון שהכסף הינו גורם מכריע,השחיתות גם כאן פשטה בכל מקום.
עוד על המדיניות האמריקאית ראה כאן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=152248

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.gifs.net/animate/yellowrose.gif ]

נערך לאחרונה ע"י אבי האומה בתאריך 07-02-2006 בשעה 21:16. סיבה: ת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר