לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2006, 19:20
  Kewl_T Kewl_T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
צו ראשון ומבדקי צוות אוויר - עזרה

טוב אני אספר את הסיפור שלי, זה יהיה קצת ארוך אז תודה מראש למי שקורא את זה. ביולי האחרון התייצבתי לצו ראשון. באותו הזמן ממש לא ידעתי כלום על הצבא, באמת כלום. לא ידעתי מה הכיוון שלי בכלל ולא ידעתי שום דבר על היחידות, חילות וכו'. בנוסף לזה הגעתי לשם ממש ממש עייף, אחרי איזה שעתיים שינה בלילה. בגלל שלא הראיתי מוטיבציה (שזה נבע מזה שלא ידעתי שום דבר על הצבא ולאן אני רוצה להגיע) בראיון אישי אז הציון שקיבלתי שם לא היה משו. והמבחנים גם הלכו לי לא משו, בגלל שבקושי ישנתי. למרות שאמרו לי שם אם אני עייף אני יכול לגשת אליהם במועד אחר. אבל רק רציתי לעוף משם ולא ידעתי בכלל מה ההשלכות של המבחנים האלו ושל היום הזה. ייצא שבסוף היום הזה הקב"א שנקבעה לי הייתה 52 והדפ"ר 60. עכשיו, אני לא אובייקטיבי שאני אומר את זה, אבל אני ממש לא חושב שהנתונים האלה משקפים אותי ואת היכולות שלי. בלי להישמע שחצן, אני חושב שאני די חכם. אני עושה 5 יחידות מתמטיקה ואנגלית, 5 יחידות בפיסיקה, מדעי המחשב, בקרה ומכטרוניקה. הציונים שלי גבוהים ואין לי הרבה בעיה בלימודים. גם אובחנתי בעבר כמחונן אבל זה לא משנה הרבה. אחרי שגיליתי את הנתונים שלי ומה שזה אומר מאוד מאוד התבאסתי, והבנתי שאין מה לעשות ואי אפשר לערער על הדברים האלה (אפשר לערער אבל אף פעם הערעורים לא מתקבלים) ופשוט השלמתי עם המצב. מאז הצו ראשון המוטיביציה שלי להתגייס עלתה מאוד. אני רוצה להיות קרבי והשאיפה שלי היא להגיע לאחת הקורסים\היחידות המובחרות. אם לא אתקבל לשם אז אני מעוניין להגיע לחי"ר ולנסות להגיע לאחת היחטיות. ואם זה לא ילך אז גם לשרת בגדודים לא מרתיע אותי בכלל.

בינואר היה לי יום סיירות, עברתי לחובלים ואת יום המיון בביתן חיל הים גם עברתי. לפני בערך חודש-חודש וחצי הגשתי בקשה ללשכת גיוס לעבור מיוני צוות אוויר כחריג. נימקתי שם את הסיבות שלי ואת מה שקרה לי בצו ראשון ואישרו לי את המיונים. לפני כמה ימים הגעתי ללשכה לבצע את המבדקי צוות אוויר. הגעתי לשם, ניגשתי למבחנים בחוברות יחד עם עוד 8 אנשים. המבחן הראשון שצריך לבחור את החתיכת החסרה מהציור (עם הקווים והצורות) הלך לי טוב ומתוך בערך 60 שאלות שהיו שם הספקתי בערך 50. המבחן השני של ההשלמת צורות וההיגיון הלך לי ממש ממש חלק וטוב. הספקתי את הכל ואפילו נשאר לי קצת זמן. עשיתי כמה מבחנים בסגנון הזה בעבר במבחני אייקיו וגם שם הלך לי טוב בהם. המבחן האחרון של הפיסיקה בסיסית גם הלך לי טוב והספקתי את הכל. במבחנים של חובלים היה גם מבחן דומה, רק יותר ארוך ולדעתי קצת יותר קשה (ואת המיונים לחובלים עברתי). אחרי המבחנים האלה הרגשתי ממש טוב והייתי די בטוח שאני עובר. אחרי איזה חצי שעה הגיעו התוצאות והמאבחנת אמרה לי שהיא מצטערת ושלא עברתי. מיותר להגיד שהייתי בהלם ולא ידעתי אפילו מה להגיד. בכלל, לפני כן שדיברתי עם חברים שהיו שם התברר לי שכולם עברו את השלב הזה ובכלל את כל המבדקי צוות אוויר, וביניהם אנשים שלדעתי יש לי יותר שכל מלהם (שוב, בלי להישמע שחצן). אחרי המבדקים ששאלתי אנשים כמה הם הספיקו, התברר לי שהספקתי הרבה יותר מהם ושרובם לא סיימו בכלל את המבחנים ושנשאר להם הרבה. לדוגמא, חבר שלי הספיק חצי ממה שאני הספקתי במבחן של של החתיכה החסרה, ו10 פחות ממה שהספקתי במבחן פיסיקה בסיסית.

לסיכום, מאוד קשה לי להאמין שהציונים שלי במבחנים האלה היו כל כך גרועים. אני יודע מתי מבחנים הולכים לי טוב. והתוצאות מיונים של חברים שלי בכלל נותנות לכל העיניין הזה חיזוק. לכן נראה לי שאולי יש עוד איזשהו גורם בזה שלא עברתי את המבחנים - אולי העובדה שניגשתי למבחנים כחריג. השאלה שלי היא לכל מי שיודע, או יכול סתם לשער, אם זה יכול להיות. אם הצבא סתם נותן לחריגים אפשרויות לגשת למבחנים ככיסוי תחת. או שיכול להיות משהו אחר שגרם לי לא לעבור את המבחנים האלה.

אודה לכל מי שיגיב מה הוא חושב לגבי העיניין. זה מאוד חשוב לי. תודה רבה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2006, 07:36
  yambit yambit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.05
בתור התחלה , מפתאום לוותר!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kewl_T שמתחילה ב "צו ראשון ומבדקי צוות אוויר - עזרה"

היי, הלך לא לא טוב במיונים, בצוות אוויר, אל תוותר!! תלחם, תערער.. תנג'ס בטלפונים, תנסה להוכיח בכל דרך שהיא שהנתונים שיש להם ביד לא נכונים (צילום תעודה, מכתבי המלצה... כל דבר שעולה לך בראש)..

ושוב, אל תוותר להם, קב"א ודפ"ר אלו דברים שילוו אותך לאורך כל השירות.. אל תזלזל בהם.. היו מקרים מעולם ואישרו! למה שלך לא יאשרו, הם כולם בני אדם, זאת לא מכונה והם יכולים לעשות ולהזיז דברים. תלוי עד כמה אתה מתעקש ומנג'ס, ככל שתנג'ס ותתעקש זה יציק גם להם והם יעבירו אותך הלאה, או שתבקש אתה לעבור הלאה, אל תקבל "לא" כתשובה.

ה-מ-ו-ן בהצלחה .. ולגבי הצוות אוויר, תגיש עירוער בכל מקרה. אז תעשה מיונים עוד חצי שנה.. חצי שנה זה המון זמן לשנות דברים ותוך כדי אתה יכול להתמיין לדברים אחרים(נראה לי, תבדוק את זה לפני שאתה מגיש אם זה חשוב לך)
זהו.

ימית =)
(בדיוק בימים אלו אחרי ניג'וס של כל יום 2-3 טלפונים , הם סוף סוף ביררו לי משהו וגילו טעות ש. הייתה מאוד משמעותית בשבילי.. ועכשיו היא משנה לי הרבה דברים לטובה, יש תקווה!)
ישן 01-02-2006, 13:59
  Kewl_T Kewl_T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מלשב_חחחחח שמתחילה ב "אומר לך ככה"

אני ממש לא חושב שהיו לי הרבה טעויות. כמו שכתבתי, הרגשתי טוב אחרי המבחנים וגם תוך כדי. אמנם עניתי מהר אבל הייתי בטוח במה שסימנתי.

תגובה לימית - לפי מה שהבנתי, הקב"א והדפ"ר הם מה שקובעים בעיקר לגבי מיונים לפני הגיוס. לגבי אחרי הגיוס הם פחות רלוונטיים. הדבר שהם כן רלוונטיים הוא קצונה ויש לי קב"א מתאימה לכך. מעבר לזה, אין לי כוח מנטלי להציק להם, והעובדה שהם לא ממש מאשרים מבחנים חוזרים תורמת לזה (של הצו ראשון). לגבי עירעור על המבדקי צוות אוויר אני לא יודע, כי אני חושב שאם הערעור יתקבל אז הגיבוש חובלים שלי ידחה לעד שאני יסיים עם הצוות אוויר. וכמו שכתבתי אם הוא מתקבל אני אוכל לגשת למבחנים רק עוד חצי שנה ואני לא רוצה לדחות את הגיבוש חובלים כל כך הרבה זמן.

תודה לכולם..
ישן 01-02-2006, 14:28
  panter2 panter2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
אחשלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kewl_T שמתחילה ב "צו ראשון ומבדקי צוות אוויר - עזרה"

קרה לי אותו מקרה....אין מה לעשות עם זה ואין לזה הסבר פשוט יש לצבא שיקולים משלו שאנחנו לא יודעים...
יש לי קב"א 54+ ואני לומד בבצפר פיסיקה ומתמטיקה 5' יחידות וגם לי יש חשיבה מתמטית ואני טוב במבחני אייקיו והלך לי מצויין במבחנים הראשוניים של הצוות אויר...אבל משום מה הם החליטו לשלוח אותי הביתה (ועוד 3 חברה) על ההתחלה...עכשיו גם לי יש חברים בשכבה שגרועים בלימודים והגיעו לירפא א ואפילו ב...אין לי הסבר לזה יכול להיות שזה באמת כמו שאמרת הם משכללים את תוצאות המבחנים בצו ראשון ועוד דברים כמו רושם ראשוני (אני לדוגמה אחרתי בשעה למיונים וגם ההופעה שלי היית די מרושלת כי קמתי מאוחר ולא היה לי זמן לחפש בגדים)....קיצורר על תתבאס הדרך לטייס עוד ארוכה ומעטים מצליחים לעבור אותה תנסה את מזלך ביחידות מובחרות אחרות בצהל ולא חסר...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:26

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר