לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2005, 09:09
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
כתבה סיפורו של מחשב

לפני 3 שנים, בדרכי מישראל לביתי החדש באוסטרליה, עצרתי עצירת ביניים ליממה בבנקוק, תאילנד שהיא הייעד המועדף עלי כשמדובר בקניית חומרה.
כמובן שאת העצירה ניצלתי לקניית החלקים שישמשו אותי לבניית המחשב החדש שלי באוסטרליה. למי שלא מכיר את בנקוק, בעיר יש קניון 6 קומות שכמעט כולו חנויות מחשבים, המכונה פנ'טיפ
http://www.bangkokbob.net/pantip.html

שם ניתן למצוא כמעט כל מה שרוצים במחירים טובים.
כאשר תכננתי מה אני רוצה מהמחשב, השיקול הראשון היה 3 שנים אורך חיים (מה שהכתיב אמינות ללא פשרות), ואח"כ לפי הסדר יכולת לשחק כל משחק חדש שיוצא ונפח איכסון גדול.
באותה תקופה התחרות האמיתית בין AMD ל Intel הייתה די בתחילתה בשוק הישראלי וכמובן שחוץ מכמה חברים בודדים ששמעו על AMD לשאר לא היה מושג על מה אני מדבר... כל מי שדיברתי איתו בזמנו אמר לי "AMD - השתגעת? הם חמים ולא אמינים... למה לך?" אז כמובן שבחרתי לקנות מעבד AMD גם אם כדי להוכיח להם אחרת...

המעבד ששלט בפיסגת הביצועים באותם ימים היה ה +AMD XP 2100 עם ליבת ה Palomino, שהיה גם האחרון בסידרה שיוצר עם הליבה החמימה הזו (לא שידענו באותה תקופה שכך יהיה), וכמובן שבחרתי בטוב ביותר...
כדי לקרר את המעבד בחרתי בצלעות קירור שזכו בביקורות באינטרנט (אני כמעט בטוח שבאתר של Toms Hardware) כפתרון קירור הטוב ביותר, ה CoolermasterHHC-001

בנוסף קניתי את הרכיבים הבאים

כרטיס מסך – Asus TI-4600 Deluxe שהיה הכרטיס החזק ביותר בשוק

לוח אם – Gigabyte GA-7VRXP

זכרון – 2x Apacer PC2100 256MB PC 2100 CL2 (לא היה זיכרון CL2 במודול יחיד של 512MB)

דיסק קשיח – WD 100GB JB

כשהגעתי לאוסטרליה קניתי מארז (זול וזבל...), כוננים אופטיים, מסך, מקלדת, עכבר ומע' אל-פסק והרכבתי את המחשב.

הכל עבד חלק מהרגע הראשון, אבל הרעש שנבע מהמאוורר של המעבד היה מחריש אוזניים, משהו כמו ג'מבו בהמראה...אבל יאמר לזכותו שהמעבד היה קריר... יומיים לאחר ההדלקה הראשונה המאוורר הוחלף למאוורר של TT שהיה שקט יותר אם כי עדיין רחוק מלהיות חרישי... לאחר כמה חודשים גם המאוורר הזה הוחלף למאוורר של Vantec שמחובר במחשב כיום. יחד עם החלפת המאווררים, המארז הזול והרועד הוחלף למארז Antec Sonata השקט והמאוורר הייטב (מה שהתבטא מיידית בירידת טמפרטורה משמעותית למעבד וירידה חדה ברעש שנבע מרעד של המארז), וגם המאוורר של הכרטיס מסך הוחלף למאוורר שקט ובאה מנוחה אל הבית...

המחשב הזה מהיום הראשון חובר ל ADSL וה SETI פועל ללא הפסקה ברקע (לפניו היה יישום דומה לחקר הסרטן שגם הוא מפעיל את המעבד למלוא הניצולת) והניצולת של המעבד הנה 100% ללא הפסקה כבר שלוש שנים, 24 שעות ביממה כשההפסקות היחידות היו בהחלפות מאווררים והמארז ועד יומיים בשנה הפסקות שנבעו מסיבה זו או אחרת...

מיותר לציין שהאמינות הנה 100%, והמחשב ענה לכל הקריטריונים שהצבתי לו ומעבר... וכמו שכולכם יודעים כיום נושא האמינות איננו קריטריון יותר בבחירת מעבד.

אישית בניתי בשלוש שנים האחרונות המון מחשבים וכולם חוץ מ-3 מבוססים על מעבדים של AMD וכולם ללא יוצא מהכלל אמינים בצורה מעוררת התפעלות מהרגע שהם עזבו אותי מבחינת חומרה (שימו לב שכן היו בעיות חומרה רציניות במחשבים שונים במהלך השנים, אך הבעיות זוהו בכל המקרים בתקופה שהמחשבים היה עדיין בידיים שלי לפני מסירה ללקוח / חבר). אני רק אוסיף שייתכן והסיבה לרמת התקלות הנמוכה מאוד הזו הנה שכל השנים סירבתי ואני עדיין מסרב לבנות מחשבים שבהם חלקים מייצרנים שהאמינות שלהם מוטלת בספק, והחברים והלקוחות שלי היו מוכנים לשלם עבור התענוג.

הלקח העיקרי שאני מקווה שתיקחו מהסיפור הזה הנו לא להתפשר על איכות. כאשר מדובר בדור הנוכחי של המחשבים, מארז איכותי עם ספק כח ATX 2.0 (למחשבים עם PCIe) הנו הכרחי, מערכת אל-פסק מתאימה, חלקים מייצרנים עם מוניטין בתחומם והנסיון שלי אומר ששנים של הנאה יחפו על ה"כאב" הראשוני של ההוצאה הכספית.

הלקח השני שלי הנו לגבי הכרטיס מסך. למרות שהכרטיס שקניתי היה החדיש ביותר בשוק באותם ימים, אינני יכול לומר שהוא מתאים למשחקים בשנה האחרונה... אם הייתי צריך לקחת שיקול דומה היום, לא הייתי קונה את הכרטיס הכי מתקדם בשוק, אלא כרטיס דור אחד אחורה (לדוגמא כיום כרטיס המבוסס על ה ATI X800 או את ה nVidia GeForce 6800GT) והייתי משדרג לאחר שנה וחצי לכרטיס דומה דור אחד אחורה באותה תקופה... על פני שלוש שנים ההשקעה בכרטיס מסך הייתה די דומה והביצועים... לא ניתן להשוות...

נערך לאחרונה ע"י MrS בתאריך 18-09-2005 בשעה 09:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2005, 12:36
  ntur ntur אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.04
מסכים עם כל מילה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "סיפורו של מחשב"

אבל מה, כיום בניגוד לאז נושא האמינות במעבדים אינו שיקול כ"כ בקניה, גם שונאי האינטל הגדולים כאן בפורום יאלצו להודות שגם AMD וגם אינטל חברות אמינות מאוד.

אני לפני שנה רכשתי חלקים למחשב דרך אתר אמריקאי- zipzoomfly.com , ויבאתי אותם אישית ארצה כך שנושא אמינות הרכיבים היה שיקול עיקרי מבחינתי. בארץ קניתי עוד מארז+ספק יקרים יחסית דאז של אנטק ועד היום מבחינת החומרה הכל פועל כשורה.

לדעתי בקניית מחשב יש דבר שחשוב לשים לב אליו- הלוח אם הנו הרכיב הרגיש ביותר כיום. כמובן שלוח אם רצוי לקנות מאחת היצרניות האיכותיות אבל זה לא הכל.
אני קניתי לפני שנה את הMSI K8N neo platinum לסוקט 754 מה שנראה אז כקניה בטוחה למדי. באופן כללי הלוח פעל כשורה אבל היו לו כמה באגים מעצבנים שגרמו לי לא מעט כאבי ראש. היו שתי באגים עיקריים- אחד בעיית דיווח הטמפ' של הלוח, והשני בעיה בכרטיס רשת הOB. לאחר עשרות אימיילים ולMSI ושעות של חיפושים בפורומים שלהם הצחתי לפתור את הבעיות אבל שאני מסתכל אחורה זה היה מלווה בלא מעט כאבי ראש ועצבים.
גם כיום אני רואה בASUS A8N-E שכביכול לוח אמין וטוב שהוא גורם לא מעט כאבי ראש לרוכשיו.

לכן המסקנה שלי היא שבקניית לוח לא מספיק להסתכל שהלוח מחברה אמינה, צ'יפסט טוב ותואם לזיכרון, אלא צריך גם לחטט קצת בפורום של הלוח ובתגובות של הקונים שלו בפורומים ואתרי קניה שונים ולראות את כל הבעיות שיכולות לצוץ איתו. זה יכול למנוע הרבה כאבי ראש לאחר קניה...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.xbitlabs.com/forum/images/avatars/97584786240e88a2ba4213.jpg]

ישן 18-09-2005, 23:49
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
שאלה טובה, המשווק נתן אחריות כזאת על חשבונו, אם יקיים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eliman שמתחילה ב "כן?? אז איך רשום לי איפה שקניתי את המחשב שיש לי אחריות לזיכרון ולמעבד לכל החיים??"

ובאיזה תנאים זה כבר סיפור אחר. בגדול אף מעבד שעובר את הכמה חודשים הראשונים בשלום ולא כושל, ללא ארועים חריגים,
כמו מכת ברק, המהרה, קפיצת מתח של חברת החשמל, ספק
כח רע לא אמור להיתקלקל, המשווק בונה על זה.

על מעבד OEM מרכיב המחשב נותן אחריות על בסיס שיקול
דעתו העסקי כאמור לעיל, על מעבד בקופסא (BOX) שלוש
שנים גם אצל AMD וגם אצל אינטל.

שוב:
All boxed Intel® processors are covered by a Three Year Limited Warranty. Warranty remedies limited, at Intel's option, to repair, replacement, or refund. To download the full text of the warranty, please click on the appropriate link below.

מקור:
http://www.intel.com/cd/channel/res...r_inf/index.htm

ישן 18-09-2005, 23:30
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
לא אולי, חד משמעית עדיפים, אין כאן שום מקום לאולי,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ntur שמתחילה ב "הוא אכן מעבד חם ורועש מהאתלון 64,"

גם אם תקנה מארז טוב, ספק כח טוב (מה שרוב הקונים לא
עושים) גם אז המערכת של מבוססת הפרסקוט תצבור אבק
מהר יותר ותתקרב למצבים של כמעט היתרסקות מהר יותר,
ההפרש העצום בצריכת חשמל/פליטת חום מחייב זאת.

גם אם לא יהיו נפילות (ויהיו) ספק הכח יעבוד הרבה יותר
קשה, המערכת תהיה חמה יותר באופן כללי ותפלוט רעש
חזק הרבה יותר ממערכת המבוססת על אתלון 64.

אין כאן בעיית אמינות, הנתונים כתובים בסלע, אי אפשר
למרוח אותם או לטשטש אותם, הפרסקוט צורך פי שתיים
חשמל בערך, זה הפרש עצום שחייב לייצר יותר בעיות
למערכות שמבוססות עליו מאשר במערכות שלא מבוססות
עליו.

ברור שבעולם מושלם לכל מחשב יש מארז טוב עם ספק כוח
טוב והחדר קר ואין אבק, בתנאים כאלה אין פגמים בפרסקוט
שיגרמו לו לכשל - אבל עולם מושלם יש רק בחלומות, החדר
חם, המארז רע, ספק הכח גנרי, יש הרבה אבק (במיוחד
בארצנו), לכן בחירה בפרסקוט היא תקלה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר