לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2007, 20:49
  ציוני מהצפון ציוני מהצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לא מכיר התערבות איראנית בתימן - ספר לי על זה.

ההתערבות באה לידי ביטוי בצפון תימן. למידע הנה קישורים של ערכים בויקיפדיה האנגלית והעברית:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sa%27dah_conflict
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%99%D7%9E%D7%9F
ציטוט:
בשנים האחרונות מנהלת ממשלת תימן מלחמה קשה בצפון המדינה כנגד שבטים שיעים קיצוניים הרוצים להקים מדינה עצמאית שיעית שאינה מכירה בשבטים הסונים, שבטים אלה ממומנים על ידי אירן שמנסה ליצא את המהפכה השיעית. אותם שיעים קיצונים אף גירשו משפחות יהודיות מבתיהם תוך איום שאם לא יגורשו הם ירצחו, נשיא תימן עלי עבדאלה צאלח (אף הוא שיעי) דאג באופן אישי למלט את המשפחות היהודיות למקום מבטחים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
בקשר לאורנים קטן - אתה כן צריך לחזק עובדות. שרון אכן הציג תוכנית מצומצמת וממוקדת שהייתה אמורה להסתיים במהירות בזק. חיסולו של ג'ומאייל לא הרס את התוכנית. דווקא חוסר ההבנה של ישראל לגבי מי הם באמת הנוצרים, זאת הייתה הבעיה. הם לא באמת אהבו אותנו אהבת דם - מדובר באינטרסים של הנוצרים. הם נחשבו פרו ישראלים אך לא סייעו לנו יותר מדי - הם סייעו יותר לעצמם (ואני ממש לא רוצה לגלוש לקשרים בין ישראל לפלנגות כי זה לא הנושא)

באמת לא נגלוש לנושא של מבצע של"ג. הוא טעון במחלוקת, ואני לא מסכים איתך. על זה אפשר לפתוח אשכול אחר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
יש לך דימיון מאוד מפותח, שזה דבר חיובי, אבל לא פה. מצרים לא הייתה קורסת כפי שאתה מציג פה במשפט וחצי. מצרים היא מדינה חזקה מאוד והתמיכה שהיא מקבלת מארצות הברית, הופכת אותה היום לאחת המדינות החזקות באזור. ישראל ממש לא תהיה מרוצה מעוד אויב באיזור הזה, במיוחד לא אויב כמו מצרים, שבמלחמה קונבנציונלית - תגרום לנזקים מאוד חמורים ואף יותר מזה. (שוב אתה גולש מהנושא)

אם אני מחדש לך, או מבהיר לך משהו שאולי לא מוצא חן בעיניך, אתה יכול להגיד שיש לי דמיון בריא. אבל ע"מ להצדיק את דבריי אני מביא גם טיעונים שרירים. אני כמובן לא רוצה לכתוב תזות לגבי כל עניין, אבל אני בהחלט מביא סקירה קצרה ע"מ לא לגלוש מהנושא אבל גם ע"מ להבהיר אותו. אז להגיד שאני אדם עם דמיון, לדעתי זו הטחת עלבון מתנשאת.

בעניין מצרים, בדבריי הבהרתי מה בא קודם. קודם הסכם השלום ואז הגברת הסיוע של ארה"ב ושיפור בכלכלת מצרים. לפני זה, המצב הכלכלי של מצרים היה על הפנים. מצרים לא הייתה בורחת מן התהליך אם היה מופסק משום שהייתה חייבת אותו מהרגע שהתחילה (הרי ברה"מ ומדינות ערב ניתקו עמה קשרים). כיום באמת עימות עם מצרים בכלל לא יהיה נוח לאף אחד, בשביל זה יש הסכם שלום. מה שאני אומר שצריך גם לדעת מתי ואיך (לזכותו של רבין את הסכם השלום עם ירדן עשה כמו שאומרים כמו שכתוב בספר).
ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
עוד לא הבנתי למה אתה מפרט על כל נושא ונושא שלא קשור לאשכול. אני גם יכול איכשהו להתחיל לפרט לך על כל המנהיגים בלבנון ואיכשהו לקשר את זה לישראל, אז זה יתרום לדיון ? לא. תשתדל לענות לעניין.

אני משתדל להוסיף נופך מועיל לפורום, לעומת כמה משתתפים שאולי עונים לעניין (לדעתך) בנושא זה ספציפי, אבל המסר שלהם הוא :"שיהרגו את עצמם... מ'כפת לי...סתם ערבים".

נערך לאחרונה ע"י ציוני מהצפון בתאריך 15-06-2007 בשעה 20:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:17

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר