לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

גרסה להדפסה - עליך להתחבר כמשתמש לאתר על-מנת לראות גרסה רגילה של עמוד זה.
פרש (https://www.fresh.co.il/vBulletin/index.php)
-   סקופים וחדשות (https://www.fresh.co.il/vBulletin/forumdisplay.php?f=12)
-   -   'מילקי' של 'שטראוס' מעניקה חסות ענק למצעד תועבה שיתקיים בסוכות בתל אביב (https://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=109559)

יעקי 02-10-2005 13:20

'מילקי' של 'שטראוס' מעניקה חסות ענק למצעד תועבה שיתקיים בסוכות בתל אביב

הצבור החרדי מהווה 8% מכח הקניה של חברה זו וזה הרבה מאד. אבל בסוכות הקרוב, היא עומדת לקחת סכום שנצבר במהלך השנה ולהשקיע אותו ב.. מצעד תועבה. ואתם חשבתם עד היום ש'מילקי' הוא בכלל דבר מתוק

http://www.shofarnews.co.il/site/AR...ry=2&SubID=6863

'מילקי' של 'שטראוס' מעניקה חסות ענק למצעד תועבה שיתקיים בסוכות בתל אביב
חברת 'שטראוס' נהנית מנתח הכנסות משמעותי בצבור החרדי אך עומדת לפגוע בצורה קשה ברגשותיו * תממן בסוכות הקרוב מצעד תועבה שמועתק מגרמניה ואוסטריה במליון וחצי שקל * כספי הצבור החרדי שירכוש דוקא בימים הנוראים ולקראת החגים 'מילקי' עלולים להגיע למטרה פסולה זו * ערב ראש השנה הרב אמנון יצחק קורא לשומעי לקחו ולחפצים להתרחק כסייג משותפות לדבר עבירה להימנע ממוצרי 'שטראוס' ו'מילקי' ולא לתת יד עקיפה למימון מצעד התועבה * חלקה של 'שטראוס' במצעד התועבה הובא לידיעתם של גדולי התורה וההלכה

27/09/2005 דנה אפרתי \ ShofarNews
כמו בכל שנה גם השנה תפנה אליכם חברת 'שטראוס' בערב ראש השנה באמצעות מודעות ענק שתפרסם בעתונות החרדית ותאחל לכם שנה טובה ומתוקה. אתם תטו לחשוב שהאחולים הם ג'נטלמנים ונעשים על פי כל גינוני הטקס ה'יקי' של משפחת 'שטראוס' העומדת בראש הקונצרן ושאחריהם יש לכם סבה טובה להמשיך ולהיות נאמנים למוצרי החברה המכבדת את הצבור החרדי ובעיקר ל'מילקי' המתוק הממכר. אבל מתברר שמתחת לקצף של ה'מילקי' מסתתרת לה לא מעט דו פרצופיות ויחסי 'שטראוס' והצבור החרדי מתגלים כ"כדי בזיון וקצף.."
לא תקראו על זה במקום אחר. העתונות החרדית ה"מגויסת", שגם בערב ראש השנה, אינה מאמינה כנראה שמזונותיו של האדם קצובים לו מראש השנה עד ראש השנה, ממשיכה להסתנוור מהשוחד הפרסומי ומעלימה מידע חיוני מצבור הקוראים. בעוד שבעבר חברה הפוגעת בצפור נפשו של הצבור החרדי, היתה מוקעת על ידו, הכשר המהדרין היה נשלל ממנה ומוצריה היו נאסרים, עיין ערך מודעות הקופים של 'פפסי' בזמנו, הרי שחברות מובילות היום יכולות לעשות את רווחיהן מהצבור החרדי ולהפנות את הרווחים האלה למטרות הפוגעות ברגשות צבור הזה ובלבד שהם יפנו חלק מהם ל.. פרסום בעתונות החרדית.

זה מה שקורה בימים אלה עם 'שטראוס'. הצבור החרדי מהווה 8% מכח הקניה של חברה זו וזה הרבה מאד. אבל בסוכות הקרוב, היא עומדת לקחת סכום שנצבר במהלך השנה ולהשקיע אותו ב.. מצעד תועבה. ואתם חשבתם עד היום ש'מילקי' הוא בכלל דבר מתוק.

לעומת העתונות החרדית, העתונות החילונית נוהגת ביושר צבורי כשמדובר באינטרסים הצרכניים של קוראיה והם נחשבים בעיניה יותר משטחי הפרסום הגדולים שרוכשות אצלה החברות המובילות בישראל. בפרשה אחרת שנקשרה בזמנו ב'שטראוס' לפני שנתים לערך, יצאה התקשורת בגלוי כי ה'מילקי' של 'שטראוס' מכיל עצמות מן החי. הידיעה התיחסה ל'ג'לטין' המעורב ב'מילקי'. בעקבות הפרסום ירדו מכירות 'מילקי' פלאים, לא מסבה כשרותית אלא מסבות של גועל.
באותם ימים כבר היה ל'שטראוס' פתרון, שיכל לחלץ אותה מהמערבולת השיווקית הקשה שאליה נקלעה בעקבות הגילוי הזה. יחד עם מחלבת 'אביב' בנתיבות, היא פיתחה 'מילקי' כשר למהדרין שבו הוחלף הג'לטין העשוי מן החי הלא כשר, בחומר אחר שקבל הכשר למהדרין. אבל 'שטראוס' העדיפה שלא לגלות לצבור החילוני על הפיתוח החדש. הכנסת המוצר הכשר יותר, עם תחליף הג'לטין גם לנקודות המכירה בצבור החילוני, היה מחייב אותה להתחלק ברווחים עם המחלבה בנתיבות והיא העדיפה להשאיר את רווחי ה'מילקי' - מוצר הדגל שלה, בצבור הכללי, לעצמה. האסטרטגיה שלה אמרה כי מוטב לעכב את השקת 'מילקי' למהדרין ללא הג'לטין לצבור החרדי ובלבד שלא יתגלה הדבר לצבור הקונים החילוני.

הזכרון החלש של הישראלי סייע לחברת 'שטראוס' לעבור את המשבר ההוא. עכשיו, כעבור כמעט שנתים מאותו פרסום, מעמיקה 'שטראוס' את החדירה של ה'מילקי' בצבור החילוני וכיצד עושים זאת? - בצעד פרסומי מקומם שיש בו משום בעיטה בנאמנות של הצבור החרדי - מימון מצעד תועבה בתל אביב בעיצומו של חג הסוכות.
מדובר במצעד שכמו הג'לטין ב'מילקי', גם הוא יבוא מארצות העמים. תואמיו של מצעד התועבה הזה מתקיימים בברלין שבגרמניה, שם הגו אותו, בוינה ובסן פרנציסקו. 'מילקי' נותנת חסות ענק למצעד התועבה ושמו של המצעד הזה הוצמד לשם המסחרי שלה – 'מילקי'. 'שטראוס' תשקיע במצעד לא פחות ממליון וחצי שקל. השותפות של חברה זו ל'מיזם' הפוגעני יהיו מועדוני ההוללות הגדולים בישראל.
מצעד התועבה יצא אמנם ביום ששי לפני הצהרים לדרכו, אבל בסיומו אמור להערך בתום המסלול מופע ענק על גבול יפו תל-אביב, שבשנים קודמות נמשך על פי הדווחים אל תוך השבת. אבל החשש מחלול השבת החמור כשלעצמו, הופך לשולי כשמדובר ב'שטראוס' וב'מילקי' שלה, במימון מצעד התועבה עצמו.

בעקבות הגילוי הבלעדי ב'ארבע כנפות' על המצעד הממומן על ידי 'מילקי' של 'שטראוס', יצא הרב אמנון יצחק בערב ראש השנה בקריאה לצבור שומעי לקחו והחפצים לעשות סייג משותפות לדבר עבירה להימנע ממוצרי 'שטראוס' ו'מילקי' ולא לתת יד עקיפה למימון מצעד התועבה.

דובר 'שטראוס' מחלבה מסר בתגובה כי "כמו בשנים קודמות תנובה עם 'יופלה' וחברות אחרות שנתנו חסות למצעד החליטה גם 'שטראוס מחלבות' להיות אחת מנותנות החסות למצעד השנה שמיועד לבני נוער המבקשים לשמוח ולהינות מפסטיבל סוף קיץ מרענן. יצוין כי חלילה המצעד לא יערך בחג או חלילה יהיה בו חלול שבת. אנו ב'שטראוס' מחלבה מכבדים את החג בהצדעה ובכבוד".

פלוני 02-10-2005 13:30

ממש משמח

אז אל תקנה מלקי
ותשמור את דעת המיעוט שלך אצלך

flip_murray 02-10-2005 13:36

לא ממש הבנתי מה הכוונה ב"מצעד התועבה"...

אבל אם זה מה שאני חושב שזה(מצעד הגאווה),אז הוא בוודאי לא בדעת מיעוט, שכן רוב האנשים מתנגדים בחריפות ל-,אין לזה מילה אחרת, לתועבה הזאת...

פלוני 02-10-2005 14:04

עוד פרמיטיבי בא ...

כן זה מצעד הגאווה:
http://finance.walla.co.il/?w=/123/783575
http://www.storenext.co.il/Promo/Pr...w.asp?iID=19495

אז עכשיו אתה לא תקנה מילקי?
מספיק עם השטויות...

The_Equivocator 02-10-2005 14:08

איזה רוב? מתי ספרת? :)

ישראל היפה 02-10-2005 14:18

מי קבע שמעשיהם הם מעשי תועבה-משהו נכנס לחדר המיטות שלך לבחון את התנהגותך?

אולי דוקא אתה עושה מעשה תועבה ? בדוק את עצמך היטב לפני שאתה קורא תגר על פעולותיהם של אחרים.

flip_murray 02-10-2005 14:55

האם העובדה שאתה קורא לי פרימיטיבי בגלל דעותיי

לא הופכת אותך לכזה?

flip_murray 02-10-2005 14:56

אתה רוצה להגיד לי, שרוב אזרחי מדינת ישראל

מעוניינים ותומכים במצעד הגאווה/תועבה הזה?

The_Equivocator 02-10-2005 15:05

אני רוצה להגיד שלרוב זה לא מפריע קאפיש?

flip_murray 02-10-2005 15:07

כשיעברו ליד הבית שלך אלפי הומואים ולסביות

וילדי שכונתך(וילדיך, אם יש לך...)יראו אותם ויחשבו שזה בסדר גמור, אז תגיד לי שזה לא מפריע לך.

The_Equivocator 02-10-2005 15:13

לא זה לא מפריע לי.

אני בניגוד אליך מבין כי מדובר במצב שלא ניתן לשנות, הומוסקסואליות זה לא דבר שאפשר לשנות על ידי חינוך, או לטפל בזה ע"י תרופות. לראות מצעד כזה לא יגרום לאף אדם "לסטות מדרך הישר"...

flip_murray 02-10-2005 15:26

ואיך תסביר לילד שישאל אותך:

למה שני הגברים הערומים האלה מתנשקים?
למרות כל מה שתגיד, זה נוגד את הטבע, זה תועבה, ואני לא רוצה שזה יתקיים בכל מקום בארצי...

The_Equivocator 02-10-2005 15:35

אסביר בפשטות, מדובר במחלה כמו כל מחלה אחרת...

וכל מי שיצעק גזען!, מוזמן לקפץ, ולתת הסבר חלופי לתופעה...
אבל מה לעשות שרבים מהם סובלים מהפליה וניכור שלא בצדק, ואם הדרך שלהם להתגבר על הניכור היא איזה מצעד פעם בשנה, זה לא מפריע לי.

AlexKarpman 02-10-2005 15:54

מדובר על מצעד ה-א-ה-ב-ה ולא על מצד ה-ג-א-ו-ו-ה...

בלי קשר להומואים או לא(ואני אומר לא), שני המצעדים הם מצעד חשיפת הטוסיק/ציצי, וזה בזוי.
ציצי חשוף תשאירו בערוצים שיש להם חסימת הורים...

ישראל היפה 02-10-2005 15:58

לא כל מי שעובר ליד ביתי רצוי בקרבתי-אבל הרחוב הוא רשות הרבים ולכולם זכות מעבר

אינני רואה גאווה גדולה בלהיות הומו או לסבית אבל גם לא בושה גדולה. איש איש ימצא לו את בן זוגו לחיים על פי העדפתו.

שלא נדע, כמה זוגות דו-מיניים חיים האחד עם השני בסבל רב וכמה חד מיניים מאושרים בבחירתם. אולי אפילו יש ללמוד מהם מהיא זוגיות איכותית.

The_Equivocator 02-10-2005 15:58

ואלה צודק :) מרוב ה"תועבה" לא שמתי לב בכלל...

ישראל היפה 02-10-2005 16:00

זאת בכלל איננה מחלה והם מתנשקים מרב אהבה בדיוק כמו דוד ויהונתן

The_Equivocator 02-10-2005 16:02

OK זו לא מחלה, הם בעצם הנורמאליים בכל הסיפור הזה...

|LOL|

AlexKarpman 02-10-2005 16:31

ולעניין: לדעתך מצעד הציצי אינו תועבה?

flip_murray 02-10-2005 17:23

בגלל זה יש לך את הזכות למחות נגד דברים כאלה...

ובניגוד לדבריך זאת אכן מחלה, במקרים מסויימים נפשית, ובאחרים היא פיזית לגמרי(חוסר איזון הורמונלי בגוף).

looklook 02-10-2005 21:50

מתי דוד ויהונתן התנשקו "מרוב אהבה" ? אתה יכול להפנות אותי לציטוט ?

The_Equivocator 02-10-2005 22:40

אחת הבעיות של הדמוקרטייה, לפעמים זה עולה לאנשים יותר מדי לראש.

AlexKarpman 02-10-2005 23:04

ותשובה ישירה ולא מתחמקת? :)

The_Equivocator 02-10-2005 23:07

תועבה זה אצלי בא עם אסוציאציות של דת, מאחר ואני חילוני לא אגדיר זאת כשיקוץ.

נגיד רק שאני לא ממש אוהב את הרעיון של המצעדים האלה, מצד שני זה גם לא מפריע לי יתר על המידה כל עוד זה פעם בשנה.

AlexKarpman 02-10-2005 23:11

כלומר התערטלות בציבור אינו חוק מוחלט, אלא סטטיסטי...

גם לגבי רצח זה הולך ככה?
נגיד, כי רצח חמור יותר, פעם בשלוש שנים?...

The_Equivocator 02-10-2005 23:19

מה לעשות, התפשטות בציבור היא חוקית לחלוטין בחלקים רבים של העולם...

אם הדבר לא מפריע לרוב החברה אין בכך כל פסול, לצערי ברגע שהרוב יחליטו כי רצח הוא לגיטמי זה מה שיהיה...(והרי היו דברים מעולם)...

AlexKarpman 02-10-2005 23:26

כלומר, אין לך דעה משל עצמך...

לא שאלתי מה דעת הרוב או מה דעת שאר העולם - אלא מה דעתך, אבל מסתדר שדעה משל עצמך אין לך, אלא אתה נאלץ להיתלות באילנות (שאתה מרגיש) שגבוהים ממך...

The_Equivocator 02-10-2005 23:32

מה פתאום, וכראייה איני נוטל חלק במצעדים הללו :)

אבל כל עוד אין הדבר נוגד את הנורמה של החברה אין מה לעשות בנידון, שהרי אם הדבר היה נוגד את הנורמות הנהוגות בחברה הישראלית המצעד לא היה מתקיים...

ישראל היפה 03-10-2005 05:51

תקרא את קינת דוד ותבין מה שלא הבנת עד כה

AlexKarpman 03-10-2005 08:33

ושוב אתה מוכיח לנו שהכשל במערכת החינוך ימיו כימי המדינה...

שמואל ב' פרק א':
יז וַיְקֹנֵן דָּוִד, אֶת-הַקִּינָה הַזֹּאת, עַל-שָׁאוּל, וְעַל-יְהוֹנָתָן בְּנוֹ. יח וַיֹּאמֶר,
לְלַמֵּד בְּנֵי-יְהוּדָה קָשֶׁת, הִנֵּה כְתוּבָה, עַל-סֵפֶר הַיָּשָׁר. יט הַצְּבִי, יִשְׂרָאֵל,
עַל-בָּמוֹתֶיךָ, חָלָל: אֵיךְ, נָפְלוּ גִבּוֹרִים. כ אַל-תַּגִּידוּ בְגַת, אַל-תְּבַשְּׂרוּ
בְּחוּצֹת אַשְׁקְלוֹן: פֶּן-תִּשְׂמַחְנָה בְּנוֹת פְּלִשְׁתִּים, פֶּן-תַּעֲלֹזְנָה בְּנוֹת הָעֲרֵלִים.
כא הָרֵי בַגִּלְבֹּעַ, אַל-טַל וְאַל-מָטָר עֲלֵיכֶם--וּשְׂדֵי תְרוּמֹת: כִּי שָׁם נִגְעַל, מָגֵן
גִּבּוֹרִים--מָגֵן שָׁאוּל, בְּלִי מָשִׁיחַ בַּשָּׁמֶן. כב מִדַּם חֲלָלִים, מֵחֵלֶב גִּבּוֹרִים--קֶשֶׁת
יְהוֹנָתָן, לֹא נָשׂוֹג אָחוֹר; וְחֶרֶב שָׁאוּל, לֹא תָשׁוּב רֵיקָם. כג שָׁאוּל וִיהוֹנָתָן,
הַנֶּאֱהָבִים וְהַנְּעִימִם בְּחַיֵּיהֶם, וּבְמוֹתָם, לֹא נִפְרָדוּ; מִנְּשָׁרִים קַלּוּ, מֵאֲרָיוֹת
גָּבֵרוּ. כד בְּנוֹת, יִשְׂרָאֵל--אֶל-שָׁאוּל, בְּכֶינָה; הַמַּלְבִּשְׁכֶם שָׁנִי, עִם-עֲדָנִים,
הַמַּעֲלֶה עֲדִי זָהָב, עַל לְבוּשְׁכֶן. כה אֵיךְ נָפְלוּ גִבֹּרִים, בְּתוֹךְ הַמִּלְחָמָה--יְהוֹנָתָן,
עַל-בָּמוֹתֶיךָ חָלָל. כו צַר-לִי עָלֶיךָ, אָחִי יְהוֹנָתָן--נָעַמְתָּ לִּי, מְאֹד; נִפְלְאַתָה
אַהֲבָתְךָ לִי, מֵאַהֲבַת נָשִׁים. כז אֵיךְ נָפְלוּ גִבּוֹרִים, וַיֹּאבְדוּ כְּלֵי מִלְחָמָה. {פ}

יש צורך בחתיכת כשל בהבנת הנקרא כדי להסיק מהקינה שדוד ויהונתן היו הומואים,
או לחילופין, לקרוא ספרי פרשנות על התנ"ך מאותם המחברים שכתבו את ספרי
ההיסטוריה שלך... :)

GrimReaper 03-10-2005 08:50

לכולם?

אבל זה בסדר ששוללים זכותו של אדם ללכת ברחוב מחשש שיתקל במראות שפוגעים בו?

ישראל היפה 03-10-2005 11:10

כתוב כאן באדום על גבי לבן וכל הפרשנות שלך נבובה

כג שָׁאוּל וִיהוֹנָתָן,הַנֶּאֱהָבִים וְהַנְּעִימִם בְּחַיֵּיהֶם, וּבְמוֹתָם, לֹא נִפְרָדוּ;
כו צַר-לִי עָלֶיךָ, אָחִי יְהוֹנָתָן--נָעַמְתָּ לִּי, מְאֹד; נִפְלְאַתָה
אַהֲבָתְךָ לִי, מֵאַהֲבַת נָשִׁים.

מה הפרוש לנאהבים - לא חברים לא ידידים לא רעים לא עמיתים ואפילו לא יריבים
מה פרוש נפלאה אהבתך לי מאהבת נשים - זה מעיד על העדפות בבחירת בן הזוג הנאהב.

הכשל החינוכי וההסברים המרחיקים את ההבנב והידע הם שלך ואל תטיל זאת על אחרים.

בכלל דוד המלך, שלא לדבר על בנו שלמה היו נואפים גדולים
אם תבין את מגילת רות תראה שגם דוד הוא צאצא של אהבה אסורה - אמנם עם אישה אבל חטא בל יגונה
בטח גם הסבירו לך שרחב הייתה מוכרת מזון ומה לא.

מן הראוי שתבין אחת ולתמיד שאבותינו ואבות אבותינו ומקימי האומה המפוארת הזאת - עם ישראל, היו בני אדם ככל האדם עם זכויות רבות עם מעשים טובים ןיפים וגם עם פחות יפים וטובים, בהמעטה.

tzahi73 03-10-2005 11:44

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
וכל מי שיצעק גזען!, מוזמן לקפץ, ולתת הסבר חלופי לתופעה...
אבל מה לעשות שרבים מהם סובלים מהפליה וניכור שלא בצדק, ואם הדרך שלהם להתגבר על הניכור היא איזה מצעד פעם בשנה, זה לא מפריע לי.

אתה גאון!
יצרת פה תקדים שגלילאו אייזיק ניוטון ואיינשטיין היו מתגאים בו
קבעת עובדה ("זו מחלה") וקראת לאחרים להפריח אותה במקום להוכיח אותה , אתה ממש משהו משהו...

tzahi73 03-10-2005 11:46

אולי פשוט

נשים אותם בגטאות בשביל שלא תתקל בהם חס ושלום

מה השלב הבא ? שנעשה מהם סבונים ?

AlexKarpman 03-10-2005 12:03

דן, הרי ידוע שהפעמים היחידות שבהן אתה רואה תנ"ך הן כשאני מצטט בפורום...

"נאהבים" משמש בדיוק כרעים, חברים בנפש, ולא כמאהבים זה של זה...

"נִפְלְאַתָה אַהֲבָתְךָ לִי, מֵאַהֲבַת נָשִׁים" משמעו בדיוק מה שכתוב - היחסים של דוד עם יהונתן
היו חשובים לו מ"אהבת נשים"(בסגון "אחשלי לא ניתן לבחורה להפריד בינינו, נכון ג2ר?")

זה שאתה בוחר להסתכל על חצאי פסוקים כדי לעוות אותם ולהוציא מהכותב את מה שאינו
אפילו חצי-אמיתות הוא בעיה שלך, אבל אני אהיה כאן כדי לעזור לך וללמד אותך תנ"ך, עברית,
ובעצם - מה לא?
אם נקרא את פסוק כ"ו מתחילתו נגלה שכתוב שם:
כו צַר-לִי עָלֶיךָ, אָחִי יְהוֹנָתָן--נָעַמְתָּ לִּי, מְאֹד; נִפְלְאַתָה אַהֲבָתְךָ לִי, מֵאַהֲבַת נָשִׁים.
כלומר, דוד מתייחס ליהונתן בפירוש(ולא באופן עקיף, מרומז או משתמע) כ"אח", ולא כמאהב,
או כל דבר אחר שיעלה על דעתך המעוותת והחולנית.

מה גם שאפילו לשיטתך דוד היה חובב נשים לא קטן(בלה בלה בת שבע בלה בלה), ולכן
ההנחה שהוא היה הומו מגוחכת. עכשיו בטח תטען שדוד היה חובב גברים ונשים, אבל לו
כך היה, בוודאי שהיה לכך אזכור רציני יותר בנ"ך, דבר שאינו קיים...

לסיום, אבקש ממך לקחת את היומיים הבאים של ראש-השנה, לפתוח תנ"ך, ופשוט לקרוא
מעט. לא רק שזה ישפר את ידיעותייך(הזעומות להחריד, אפילו ביחס אלי) בתנ"ך, אלא יש
תקווה שאולי גם כישוריך בעברית ישתפרו. בתור אדם שעברית אמורה להיות שפת-האם
שלו, אתה פשוט גרוע בה...

טופי 03-10-2005 12:23

מה זה הדפיקות הזו!?!?!?!?!?!?

"כספי הצבור החרדי שירכוש דוקא בימים הנוראים ולקראת החגים 'מילקי' עלולים להגיע למטרה פסולה זו "

מהרגע שהם קנו בכסף הזה משהו... הכסף הזה כבר לא שלהם. זה לא שהם תרמו את הכסף כדי שתהיה להם זכות להתלונן... הם קנו בכסף משהו... הכסף הזה כבר לא שלהם בשום דרך אז אין להם שום פאקינג זכות להתערב באיך מבזבזים אותו.
זה באמת פיגור....
אם אני אלך לבעל חנות המכולת שאני קונה בה כל בוקר חלב לחם ושאר ירקות ואגיד לו שאני פאקינג לא מוכנה שהוא יוצא את הכסף שלו על אישתו כי אני ממש לא סובלת אותה וחלק מהרווחים שלו באים ממני ושאם הוא לא יפסיק להוציא את הכסף שלו על אישתו אני אעשה חרם ולא אקנה יותר לחם/חלב/עיתון וכו' זה לא ישמע טיפ טיפ טיפונת דבילי בצורה מטורפת!?!!?

AlexKarpman 03-10-2005 12:25

אולי תלמד קצת על השואה לפני שתפתח את הפה?

AlexKarpman 03-10-2005 12:27

הבנת הנקרא, טופי. הבנת הנקרא..

אף-אחד לא טען שהכסף עדיין שייך להם(וד.א., לידיעתך, גם כסף שתורמים מפסיק
להיות רכוש התורם לאחר התרומה...), אלא הם לא רוצים לקנות מוצרים של חברה
התומכת במעשים מגונים שכאלה, בדיוק כמו שאת לא תקני דגלוני פלסטין מתוצרת
החמא"ס(אני מקווה)...

טופי 03-10-2005 12:32

מה הקשר להבנת הנקרא? תפסיק לנסות לשחק אותה חכם

יענו באמת לא הבנת את הפואנטה!?
בכסף של תרומה אתה יכול להחליט לאיזו מטרה אתה רוצה לתרום את הכסף
בכסף שאתה קונה בו משהו אין לך שום פאקינג זכות להתערב באיך שמוציאים את הכסף אחר כך
מקווה שהפעם זה יותר פשוט וברור.

AlexKarpman 03-10-2005 12:35

LOL, ומה לגבי החרם על תנובה?

טופי 03-10-2005 12:37

מה לגבי זה?

ישראל היפה 03-10-2005 12:38

לכשתגיע לקרסולי היכולת ההתבטאות אוכל לקבל את עצותיך - בינתיים אתה רחוק מזה מאד

באשר לתנ"ך - נכון שאינני הוגה בו יומם ולילה אבל ידיעותי בו מספיקות על מנת להתמודד אתך.

אגב מי שהביא במקרה הנדון ובהרבה מקרים אחרים מובאות מהתנ"ך ומהכתובים היהודיים - הייתי אני ולא אתה עם כל הכבוד.

אין לי טענות להסבריך - כך למדו אותך ואתה ללא חשיבה ללא עבוד ועכול בלעת את הכל ואתה עתה פולט את מה שנכנס. אין לקבל כל דבר כנושא מהשמים גם כאשר הוא תנ"ך. גם התנ"ך נכתב בידי בני אדם ובהרבה מקרים (למשל התקופות שעד 700 לפני הספירה) הוא נכתב מאות שנים לאחר האירוע ולעיתים גם במטרה ליפות מעשים קשים של מי שהכותב רצה ביקרו.

tm 03-10-2005 12:41

מצעד האהבה..לא הגאווה

AlexKarpman 03-10-2005 12:41

כרגיל אצלך: אין תגובה, אבל אתה מפצה על כך בהמון שגיאות בעברית :)

AlexKarpman 03-10-2005 12:44

אותו מותר היה לבצע?

ישראל היפה 03-10-2005 12:45

נדמה לי שאני אחד המגיבים בעלי התגובה המפורטת בפורום-כמובן להערות רציניות

אם תגובתי איננה תגובה למה שכתבת אז תלמד אותי מהי תגובה

אולי אצלך תגובה הם כנויי גנאי בלתי מרוסנים והכפשות זולות - אצלי זה בדרך כלל איננו קיים למעט מקרים חריגים בהם אני מגיב בדיוק בסגנונו של הכותב.

טופי 03-10-2005 12:46

יאפ

AlexKarpman 03-10-2005 12:49

"אני צודק ואתה טועה כי ככה אמרתי" אינה נחשבית לתגובה רצינית...

בד"כ נדרשים טיעונים והתייחסות לנושא.
ההודעה שלך חסרה את שניהם...

AlexKarpman 03-10-2005 12:51

וואו, המצב קשה.

החרם על תנובה היה בגלל מעשה של המנכ"ל בלבד, ואילו החרם של שטראוס הוא בגלל מדיניות החברה, אבל הראשון היה לגיטימי והשני איננו...
כנראה שלמתנחלים מותר ולחרדים אסור...

טופי 03-10-2005 12:56

מותר לכולם הכל אין פה משהו לא חוקי

אם אני לא מסכימה או מסכימה זה נושא אחר... זה לא אומר שאסור להם או מותר להם רייט?

AlexKarpman 03-10-2005 13:29

הגיוני...

tzahi73 03-10-2005 17:15

אני למדתי

וכיהודי בן למשפחת ניצולי שואה אני נגעל מכל סימני הגזענות והבורות כלפי השונה והאחר..

אולי תלמד אתה ?

גנרל 03-10-2005 18:38

איפה כתוב שדוד ויהונתן התנשקו?? אני חייב לדעת

גנרל 03-10-2005 18:51

ידידי היקר
לדעתי אתה פשוט עיקש בדעתך ולא מוכן לשמוע צד אחר, יכול להיות שחקרת ולמדת
אבל התורה נכתבה ע"י הקב"ה עוד לפני בריאת העולם, אם יצא לך להעמיק קצת על הצופן התנכי
אתה תשים לב שמוחו של אדם לא יכול להגיע לרמות הצפנה הללו ועוד בימי קדם כאשר התורה עלתה על הכתב...
גם אני היית ספקן לגבי הרבה דברים שרשומים בתורה שאלתי את אלה שהוגים בו יום ולילה
אחרי הכל מי מכיר את התורה יותר טוב מהם?? אגב את התשובות שלי קיבלתי
מה איתך?

nir-vana 04-10-2005 01:00

צריך להחרים מסעדות כשרות

כל מסעדה כזו מממנת משגיח כשרות ב 4000 שקל בחודש (לפעמים דורשים יותר מאחד), כסף שהולך לשחיטות ולמוסדות של עובדי אלילים ומנשקי מזוזות.

adamr 04-10-2005 01:05

אולי אם הם יפסיקו לקנות מילקי זה מה שיעזור

כי הנסיון לרצח ע"י חרדים במצעד הגאווה האחרון לא ימנע את הבאים אחריו

אבל בשביל הציבור הדתי - פגיעה בבני אדם, הפכה לדרך חיים
כי לשים שמן ודוקרנים על הכבישים - זוהי גם דרך להפגין.. לא?

עד לאן הרחקנו לכת?

ישראל היפה 04-10-2005 07:17

עם מאמינים אין כר לדיון - איש איש באמונתו יחיה

אם טוב לך להאמין שאלוהים הוא כאחד האדם - כותב, קורא ומחשב חשבונות, מי אני שאקלקל לך.

אני אינני מאמין בזאת גם האל הוא מעשה (המצאת) האדם.

בתחילה הוא האמין בתופעות הטבע, מאוחר יותר ובמקביל האמונה באלילי עץ ואבן, מאוחר יותר ובמקביל באלוה מופשט כל יכול והיות המאמינים, שאינם מסוגלים לתפוס את האל המופשט חוזרים לסגוד לעץ ואבן, קברי צדיקים וקמיעות.

פלוני 04-10-2005 08:00

הא?

מנשקי זונות?

flip_murray 04-10-2005 09:27

סליחה,טעות בשרשור

flip_murray 04-10-2005 09:31

בניגוד למה שאתה אמרת, שזה לפעול משנאת היהדות

ומשנאת אחים, האנשים הדתיים נפגעו באמונתם ובדרכיהם.
ואם כל כך מפריעות לך מסעדות כשרות, אז אתה מוזמן לעבור לגור לשוויץ, רצוי כמה שיותר מהר ולתמיד...

nir-vana 04-10-2005 15:34

תמיד הדתיים "רגשותיהם נפגעים" אבל לרבים מהם לא אכפת לפגוע ברגשות של כל אחד שלא דומה להם ונוהג כמותם, בין אם הם בני דת אחרת, ערבים, הומואים, נשים, חילונים שרוצים לחגוג במצעד פלורליסטי שנהוג במקומות רבים בעולם, ילדים אתיופים שמנודים מבתי ספר ואפילו דתיים מעדות וזרמים שונים ביהדות.
חשוב להבהיר שכוח ההחרמה הוא לא קניין רוחני של אנשי החושך ואפשר גם להחרים אותם באותה מידה. זה כבר קרה לא מזמן שהמתנחלים חשבו להחרים את תנובה בגלל התבטאויות שמאלניות של מנכ"ל החברה, אבל הם התקפלו כשאיגוד תעשיות המזון איים להחרים מנגד את אספקת המזון להתנחלויות.
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3009748,00.html
יש גבול עד כמה אנשים שמתעלקים על המדינה ועל כספי המסים שלי יכולים לנסות להכתיב לה את סדר היום ואורחות חייהם החשוכים.

nir-vana 04-10-2005 15:56

flip_murray 04-10-2005 16:01

אורחות חייהם החשוכים?!?

האם לחיות את חייך לפי דרך כלשהי זה אורח חיים מיושן וחשוך?
האם עדיף לחיות את חייך לפי דחף רגעי וללא מטרה ממשית, כמו שדוגלים הליברלים למיניהם?
למה אתה כל כך בטוח ששמרנות זה דבר רע?למה הליברליות כל כך טובה?בגלל שלכל אידיוט יש את הזכות להגיד מה שהוא רוצה,ולעשות נשק בלתי הפיך לחברה ולמדינה שלו?

DeepSpace 04-10-2005 16:02

אז אתה מוזמן לעבור לאיראן

nir-vana 04-10-2005 16:08

כל אדם זכותו לחיות את אורח חייו בדרכו שלו, אך לא להכתיב אותה לאחרים.
אם הם רוצים ללחוץ על שטראוס שידעו שאין כל מניעה לנקוט גם נגדם בצעדים.

flip_murray 04-10-2005 16:12

ולהכריח בן אדם דתי להסביר לילדים שלו מי זה המוזרים

האלה שעוברים ליד ביתו,ולמה לא עושים לה ם את מה שציווה התנ"ך,זה לא נקרא לפגוע באורחות חייו של אדם?

nir-vana 04-10-2005 16:13

ולהסביר לילד חילוני מי אלה המוזרים האלה ?
http://www.nir-vana.com/photosite/u...es/CRW_7109.htm

DeepSpace 04-10-2005 16:19

מדובר בבני ברק - שכונה חרדית...
אתה לא רוצה לראות את זה? אל תלך לשם, בטח שלא עם מצלמה.
די עם ההכפשות לדתך עצמך שלך. לא נאה לך? אף אחד לא מכריח אותך, לא להיות יהודי (אם אתה בכלל) ולא לחיות בישראל.

nir-vana 04-10-2005 16:24

באותה מידה דתיים שלא מעוניינים יכולים לא להכנס למתחם המצעד. לא ידוע לי על שכונה דתית בטיילת תל אביב.
חוץ מזה למה לא עושים להם מה שכתוב בכתבי הקודש הטיבטים על מי ששורף אוכל ?
אני לא יהודי אני אגנוסטיק, ואני באמת אזכור לפנות אליך כדי לאשר את אזרחותי כאן.

DeepSpace 04-10-2005 16:27

"באותה מידה דתיים שלא מעוניינים יכולים לא להכנס למתחם המצעד. לא ידוע לי על שכונה דתית בטיילת תל אביב"

מסכים.

"חוץ מזה למה לא עושים להם מה שכתוב בכתבי הקודש הטיבטים על מי ששורף אוכל ?"

כי פה זה לא טיבט.

flip_murray 04-10-2005 16:30

למה לא עושים להם לפי כתבי הקודש הטיבטיים?

כי ישראל היא מדינה יהודית ואם זה לא נאה לך, אז כמו שאמרתי, אתה מוזמן לעזוב, יש מספיק טפילים כמוך בארץ.

nir-vana 04-10-2005 16:35

על בסיס מה קבעת שאני טפיל?

m_j 04-10-2005 17:22

אתה יודע מה מחלה?

שאין לך דעה משל עצמך. שאתה אומר כל מה שהרבי שלך אומר, שאתה לא בוחר להרחיב אופקים וללמוד דברים חדשים, אתה בוחר להתקע בעולם חשוך ופרימטיבי ולועג לכל מי שהשכיל להרחיב את אופקיו ולראות עולם אחר.

m_j 04-10-2005 17:24

על בסיס זה שהלכת לצבא ואתה משלם מיסים

אלא מה?

flip_murray 04-10-2005 19:23

על בסיס זה שאתה מרעיל את המדינה בשנאתך

לתרבות השולטת שם...

נרקיסית 04-10-2005 20:09

הג'יהאד היהודי?????????????????

איך אתה יכול להשוות בכלל ....
מגעיל שכמוך...למה הם מפוצצים אוטובוסים או מסעדות??????????

tomsami 04-10-2005 21:27

לדעתי זה היה מעשה טרור

בדיוק כמו שערבי דוקר יהודי... זו הייתה פגיעה במישהו רק בגלל שהוא שונה!

adamr 04-10-2005 21:48

סליחה

צר לי שאני לא רואה כלל הבדל בין נסיון לרצח הומואים לבין נסיון לרצח ישראלים

יותר נכון צר לי עלייך שאתה רואה הבדל כזה

נרקיסית 04-10-2005 21:51

אני לא מצדיקה...אותם...

........
אבל אני חושבת שההשוואה היא לא נכונה.....

אני לא אמרת שצריך להרוג הומואים בגלל שהם הומואים...

אני לא אהבתי את ההשוואה המגעילה הזאת..!!!!!!!!!!!!!!

tomsami 04-10-2005 22:29

מה מגעיל בהשוואה הזו?

לא היית מגדירה זאת כמעשה טרור? ואם לא, איך בדיוק היית מגדירה טרור?

nir-vana 04-10-2005 23:27

ציטוט:
במקור נכתב על ידי flip_murray
אבל אם זה מה שאני חושב שזה(מצעד הגאווה),אז הוא בוודאי לא בדעת מיעוט, שכן רוב האנשים מתנגדים בחריפות ל-,אין לזה מילה אחרת, לתועבה הזאת...

nir-vana 04-10-2005 23:29

אני לא מפקפק בכך שאילו הם היו מגיעים למצב כמו של הפלסטינאים הם היו עושים פעולות טרור דומות ואולי אפילו גרועות יותר, אבל עד עכשיו המדינה סיפקה את צרכיהם לא רע ומשרתת את מטרותיהם. אנשים שמונעים בצורה עיוורת מהדת מסוגלים לעשות הכל בלי להפעיל הגיון, זה התחיל באברהם אביהם שעמד לרצוח את בנו כי שמע קולות בלילה, ונגמר באלי פימשטיין שבאמת מימש את זה על ביתו הודיה, או בחרדי שדקר במצעד שלושה (נער בן 18, אבא ובתו) כל הרוצחים האלו גם הם שמעו קולות וראו אורות.

flip_murray 04-10-2005 23:31

ומהי בדיוק כוונת המשורר?

flip_murray 04-10-2005 23:35

הפלסטינאים נמצאים במצבם רק בגלל עובדה אחת:

הם ממנים על עצמם כבר מאה שנה מנהיגים מושחתים,החל מאל-חוסייני, ועד לאלה שנמצאים בשלטון כעת, אם היה להם מספיק שכל לחשוב על טובתם ולא להקשיב למסיתים למיניהם אז אולי מצבם היה קצת יותר טוב...
להגיד שמדינת ישראל עשתה משהו רע לפלסטינים זה התחסדות צבועה.

nir-vana 04-10-2005 23:38

יש במדינה תרבויות שונות ואם בעינך לא מוצאת חן התרבות שלי או התרבות של מישהו אחר אז אתה מוזמן גם להגר בדיוק כפי שהזמנת אותי.
אם התרבות שלכם היתה שלטת היית יכול להסתפח לאירן.

nir-vana 04-10-2005 23:43

מה הקשר למה שכתבתי?

flip_murray 04-10-2005 23:52

זה-

"אני לא מפקפק בכך שאילו הם היו מגיעים למצב כמו של הפלסטינאים הם היו עושים פעולות טרור דומות ואולי אפילו גרועות יותר"

Fenoman 05-10-2005 10:04

אולי תפסיקו!

תראו מה יכולה לעשות כתבה אחת שמסלפת את המציאות.
אומנם לא קראתי את כל התגובות באשכול, אבל מה שקראתי מדברים על מצעד הגאווה, ולמה כי הכתבה המפגרת בהתחלה קראה לזה בשמות אחרים.

די!!

מדובר במצעד האהבה!

אהבה כאילו, ערך שחשוב גם לחרדים, פרו ורבו כאילו כזה דההה!!!!!!

AlexKarpman 05-10-2005 18:47

ממש המון אתה יודע, מספיק כדי להשוות את המתנגדים למצעדי התועבה לנאצים...

AlexKarpman 05-10-2005 18:50

עד כמה שזה יפתיע אותך - הכסף למשלמים למשגיח הכשרות הולך כדי לקנות לו אוכל ולשלם מסים.

לא למוסדות דת עלומים...

AlexKarpman 05-10-2005 18:53

וזה נובע מכך שאתה יודע מעט מדי על אלו שאתה מתיימר "לחשוב" עליהם...

חשיבה היא מותרות שיכולים להרשות לעצמם רק בעלי הידיעה.

metooshelah 05-10-2005 22:35

ומה בדבר מצעד הגאווה שהם החליטו לקיים בירושלים

למרות שנציגים משלושת הדתות פנו אליהם לא לקיימו כאן. למרות שהובהר להם כי רגשות אנשים יםגעו? למרות שידוע שירולשים עיר דתית?

למרות כל אלו הם החליטו לקיים את המצעד, תחת דגל ה"סובלנות". כאשר פוגעים בהם הם נזעקים על לב השמיים על כך שלא מקבלים אותם בחברה, אבל לא אכפת להם לפגוע ברגשותיהם של אנשים ע"מ לקיים את המצעד שלהם בכוח.

zhhv 05-10-2005 22:35

'מילקי' של 'שטראוס' מעניקה חסות ענק למצעד

ראשית שנה טובה לכל עם ישראל. ולגולשי הפורום. ראשית שימו לב כמה זמן ודיו אתם שופכים הסיפור של חברת שטראוס לתהלוכה. אם שטראוס היתה תורמת לישיבה בבני ברק הכל היה עובר בשקט ומוצרי שטראוס אז היו נהפכים כשר למהדרין חוג חת"ם סופר ומקבלים הכשר מכל הרבנים והבבות למינהם.

AlexKarpman 06-10-2005 10:39

בוודאי שבעיני מי שאינו יודע לקרוא, הכתוב נראה כסילוף...

אבל הקטע הוא שבטקסט המקורי לא נכתב שמדובר במצעד הגאווה, כך
שה"תיקון" שלך אינו במקום. אתה "מתקן" דבר שלא היה "מקולקל"...

מה שכן, אפשר לקוות שכשתגדל תבין את ההבדל בין אהבה לתאווה...

AlexKarpman 06-10-2005 10:41

שילוב מנצח בין בורות לשנאה. יישר כח ושנה טובה!

שובו של המלך 06-10-2005 13:22

לדעתי , כל השיטה הזו , של חרמות ואיומים

משיגה בדיוק ההפך ממטרתה - יותר פרסום למצעד , יותר שנאה לדתיים , יותר ויכוחים ומריבות.

אתה לא רוצה לאכול מילקי? - אל תאכל!! אך אל תעשה מזה דגל וקמפיין שלם שיגרום רק לסלוד ממך..

AlexKarpman 06-10-2005 14:22

כלומר, אתה מרשה לחרדים לעשות חרם, אבל רק בשושו...

שובו של המלך 06-10-2005 14:40

בגדול- כן...

לדעתי הרציונל של חרם צריך להיות: "אנחנו לא שותפים ולא מסבסדים פעילויות הנוגדות את השקפת עולמנו"

לעומת זאת - הגישה המבוארת למעלה דוגלת ב- " בואו ונפגע במי שפועל כנגד השקפת עולמנו"

AlexKarpman 06-10-2005 15:06

ואיפה אתה מוצא את הגישה הזו בטקסט?

אני רואה טענה פשוטה: שטראוס תומכת במה שאנחנו מתנגדים לו - אז אנחנו לא קונים יותר משטראוס.
כל השאר נראה לי כקריאה יצירתית שלך...

גנרל 06-10-2005 23:01

זאת הדרך הקלה- לומר על נושא שהוא שטות מבלי לחקור עליו קצת

אני בטוח שאם היית פונה לאלו שמבינים קצת (במקרה הזה מדובר ברבנים)

היית מקבל תשובות לשאלותיך

אולי כאן תהיה לך לפחות תשובה אחת, אם תרצה היכנס לקישור הזה

http://www.hidabroot.org/Site/ARbookList.asp?id=7427

danielco2 08-10-2005 14:32

אני מציע להיזהר בזלזול הזה

אם הציבור החרדי יחרים את שטראוס - מהר מאוד הם ישנו את דרכיהם.

אתה מכיר הרבה חברות ענק שכך סתם יוותרו על כמעט 10% מההכנסות?

יעקי 16-10-2005 11:09

חרם זה חרם גם אם הוא ב שושו

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:55

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.

כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©